BlackRock, Kurumsal Kripto Yatırımı için Coinbase’i Kullanıyor

Bu makaleyi paylaş

Hareket, BlackRock’un Nisan ayında kendi kripto temalı borsa yatırım fonunu başlatmasından sonrasında geldi.

BlackRock ile Coinbase Ortakları

Coinbase, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock ile yeni bir antak kalma imzaladı.

Perşembe günkü bir blog yazısında, ABD merkezli kripto borsası, varlık yöneticisinin müşterilerine bir takım kripto hizmeti sağlamak için BlackRock ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Borsanın kurumsal kripto yatırım platformu olan Coinbase Prime vesilesiyle, BlackRock’un “Aladdin” müşterileri, Coinbase’in kendi kurumsal müşterileri ile uyumlu olarak kripto ticareti, gizleme, ana aracılık ve raporlama kabiliyetlerine erişim kazanacak.

BlackRock’un uçtan uca yatırım yönetimi platformu Aladdin’in müşterileri artık Coinbase Prime ile bağlantı kanalıyla Bitcoin’e direkt erişebilecek. Gelişme hakkında yorum icra eden BlackRock’un Stratejik Ekosistem Ortaklıkları Başkanı Joseph Chalom şunları söylemiş oldu:

Aladdin ile olan bu bağlantı, müşterilerin, varlık sınıfları içinde tam bir portföy görünümü için mevcut portföy yönetimi ve alım satım iş akışlarında bitcoin risklerini direkt yönetmelerine olanak tanıyacak.”

BlackRock ve Coinbase arasındaki ortaklık hem geleneksel finans kurumları hem de kripto endüstrisi için mühim olsa da sürpriz değil. Şubat ayında, varlık yöneticisinin kurumsal müşterilerine kripto para ticareti yapma kabiliyeti vermeyi planladığına dair söylentiler ortaya çıktı. Firmanın CEO’su Larry Fink de daha ilkin Bitcoin tarafınca “büyülendiğini” ve kripto para biriminin “büyük bir varlık sınıfına” dönüşme potansiyeline haiz bulunduğunu belirtmişti.

Daha yakın zamanlarda, BlackRock blok zinciri teknolojisi, kripto para birimi ve teknoloji şirketlerine hususi olarak odaklanan yeni bir borsada işlem gören fon başlattı. ETF, Coinbase’e %11,45’lik bir ödenek sunuyor.

Coinbase’in hissesi haberlere pozitif yönde tepki veriyor benzer biçimde görünüyor. Senenin ilk yarısında mühim bir düşüş yaşadıktan sonrasında, ABD’nin en büyük kripto borsasının hisseleri, geçen hafta Amerikan hisse senedi piyasasının geri kalanına paralel olarak toparlandı. Perşembe günkü işlem seansının ilk 15 dakikasında COIN hisseleri ek %25 arttı. Hisse senedinin yükselme hızı, borsa kurallarına uygun olarak ticaretin durmasına niçin oldu.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvel haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir