Blockchain.com, Cayman Adaları’ndaki ana firmanın yanında kayıt kazanmıştır

En eski Bitcoin (BTC) altyapı şirketlerinden kabul edilen Blockchain.com, Cayman Adaları’nda kaydı güvence altına alarak düzenleme ve uyumluluk çabalarını güçlendiriyor.

Blockchain cüzdanı ve kripto para borsası Blockchain.com, Cayman Adaları Para Otoritesinden (CIMA) kayıt aldıktan sonrasında Cayman Adaları’ndaki operasyonlarını genişletiyor.

6 Temmuz’da gösterilen kayıt, Blockchain.com’a CIMA’nın düzenleyici çerçevesi kapsamında kurumsal müşteriler için gizleme hizmetleri sağlama, bir borsa işletme ve tezgah üstü kripto aracılık hizmetleri sunma yetkisi veriyor.

Blockchain.com’un baş iş sorumlusu Lane Kasselman, Cayman Adaları’nın, mahalli topluluk ve düzenleyicilerin “sağlam bir blockchain iş ekosistemi” geliştirmesi sebebiyle firmanın işi için mühim bir yargı yetkisi olduğuna dikkat çekti.

Kasselman ek olarak Salı günü Cointelegraph’a Cayman Adaları’nın Blockchain.com’un ana şirketi Blockchain Group Holdings’e ev sahipliği icra eden bir ülke bulunduğunu söylemiş oldu ve şunları söylemiş oldu:

“Cayman Adaları bizim için kilit bir yetki alanıdır – ana şirketimiz orada yerleşiktir ve tanınmış bir küresel finansal hizmetler merkezidir.”

Son olarak kayıt, Blockchain.com’un ABD Birleşik Devletleri de dahil olmak suretiyle platformun varlığının her yetki alanında küresel uyumluluk ve düzenlemeye yönelik daha geniş taahhüdünün bir parçasıdır. Ek olarak Blockchain.com’un firmanın gelirinin ortalama %50’sini oluşturan kurumsal müşterileri daha çok desteklemesine destek olmayı amaçlıyor.

Merkezi Londra’da bulunan Blockchain.com, şu anda ABD eyaletlerinin çoğunda para aktarma lisanslarına haizdir ve ülkede daha çok düzenleyici onay almaya devam etmektedir. Şirket bununla beraber İtalya, Fransa, İspanya, Hollanda benzer biçimde ülkelerde ve Dubai benzer biçimde şehirlerde tescil aramak için çalışıyor.

Kasselman, “Küresel olarak genişledikçe, uyumluluğa bağlılığımızı göstermek, düzenleyicilerle dikkatli bir nezaret üstünde çalışmak ve nihai hedefe doğru yavaş yavaş inşa etmek için kilit pazarlarda düzenleyici onaylar aramak daha da mühim” dedi Kasselman.

Haber, kripto şirketlerinin küresel düzenleme çabalarını giderek genişlettiği ve birçok sanayi şirketinin her gün tüm dünyada yeni kayıtlar ve onaylar almış olduğu bir dönemde geliyor.

İlgili: Singapurlu mali gözlemci, stablecoin düzenlemesi mevzusunda halka danışmak için

Bitcoin şimdiye kadar ortalama dokuz aydır tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.000 doların oldukça altında kaldığından, agresif uyum çabaları, kripto için devam eden ayı piyasasının ortasında geliyor. Birçok uzmana bakılırsa, Bitcoin ve daha geniş kripto endüstrisi, varlıkları daha azca değişken hale getirmek için daha çok düzenlemeye gerekseme duyuyor.

Blockchain.com’un CBO’su, düzenlemenin endüstrinin başarısının mühim bir bileşeni olduğundan da güvenilir. Bir başlangıç ​​ekosisteminden “sonsuza dek endüstriye” geçmenin, düzenlemeyi ciddiye almayı, iyi mi ödün verileceğini öğrenmeyi ve siyaset yapıcıların çabalarına kıymet vermeyi gerektirdiğini söylemiş oldu ve ekledi:

“Kripto için kalıcı bir düzenleyici çerçeve elde etmenin tek yolu, sanayi liderlerinin ve düzenleyicilerin tüketicinin korunmasını ve yatırımcı itimatını sağlamak için beraber çalışmasıdır.”

Mart 2022’de Blockchain.com, risk sermayesi şirketi Lightspeed Ventures ve yatırım yönetimi şirketi Ventures ve Baillie Gifford & Co’dan bir finansman turunda milyonlarca dolar topladı. Fon, firmanın değerlemesini 5,2 milyar dolardan 14 milyar dolara yükselttiği bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir