BlockFi, ABD şirketleri içinde en yüksek büyümeyi gösteriyor, İngiltere %10’un üstünde enflasyon bildiriyor ve BitGo, Galaxy Digital’e dava açmayı planlıyor.

Her cumartesi geliyor, Hodler’ın Özeti bu hafta gerçekleşen her mühim haberi izlemenize destek olacak. En iyi (ve en fena) alıntılar, benimseme ve düzenleme vurguları, önde gelen kripto paralar, tahminler ve fazlaca daha fazlası – tek bir bağlantıda Cointelegraph’ta yedi gün.

Bu Haftanın En Oldukca Okunan Haberleri

Fed, kripto bankalarına ana hesaplar vermek için uzun süredir beklenen yönergeleri yayınlayacak

Crypto’nun ana akıma devam eden yolculuğu, dünya genelinde çeşitli düzenleyici eylemlerle geldi. Bu hafta, ABD Birleşik Devletleri Federal Rezervi ile hesap arayan kripto odaklı bankalar için beklentiler açısından netlik getirdi. Federal Biriki Kurulu tarafınca gösterilen bir çerçeve, her bir müracaat sahibinin risk düzeyine dayalı olarak sağlanacak durum tespiti düzeyi de dahil olmak suretiyle, bu tür müracaat sahibi bankalara yönelik beklentileri detaylandırmaktadır. Kripto odaklı bankalara Fed’in sözde “ana hesaplarına” erişim vermek yavaş bir süreç oldu, sadece düzenleyicilerin dijital varlıkları kademeli olarak ana finansa entegre ettiğini gösteriyor.

BlockFi, üç yılda neredeyse %250.000 gelir artışıyla Inc. 5000 sıralamasında ilk sırada içeriyor

Merkezi finans oyuncusu BlockFi, Inc. dergisinin 2022 listesinin son üç yılda en yüksek gelir artışı gösteren ABD şirketleri listesinin zirvesinde yer aldı. Sıralama, gelir artışı kaydeden 5.000 şirketi gösterse de, sıralama için dikkate alınması için minik bir ücret ödenmesi ve bir müracaat yapılması gerekiyor. Sadece BlockFi, listede ikinci sırada yer edinen şirketten mühim seviyede daha yüksek olan %245.616’lık bir gelir artışı kaydetti.

Ethereum Foundation, yaklaşan Merge yükseltmesinin gaz ücretlerini azaltmayacağını deklare etti

Ethereum’un, mevcut iş kanıtı konsensüs mekanizmasından hisse kanıtına geçişi içeren, merakla beklenen Birleştirmesi, beklentilere nazaran muhtemelen Eylül ayında 2022 bitmeden ilkin ulaşmalıdır. Hareket, Ethereum’un ileriye doğru ilerlemesiyle ilgili bulmacanın mühim bir parçası. Birleştirme, Ethereum blok zincirini çalıştırmak için ihtiyaç duyulan enerjinin azalması anlamına gelse de, Ethereum Vakfı’na nazaran bu, ağın gaz ücretlerinin düşeceği anlamına gelmiyor.

Vakıf bu hafta, “Gaz ücretleri, şebekenin kapasitesine nazaran şebeke talebinin bir ürünüdür” dedi. “Birleştirme, iş kanıtı kullanımını kullanımdan kaldırıyor, düşünce birliği için hisse kanıtına geçiş yapıyor, sadece ağ kapasitesini yada verimini direkt etkileyen herhangi bir parametreyi mühim seviyede değiştirmiyor.”

İngiltere 40 yıl sonrasında ilk kez çift haneli enflasyona ulaştı

Enflasyon şu anda dünya genelinde milyarlarca insanı etkiliyor. Birleşik Krallık, son olarak tüketici fiyat endeksi (TÜFE) okumasına nazaran, bilhassa şimdi enflasyon için çift haneli bölgeye girdi. Temmuz ayındaki TÜFE, Haziran’daki %9,4’ten ve Şubat 1982’den bu yana en yüksek olan senelik bazda %10,1’e ulaştı. Gaz, besin ve öteki mal fiyatlarındaki keskin artış, yüksek enflasyon baskısına katkıda bulunmuş oldu.

BitGo, iptal edilen satın alma sebebiyle Galaxy Digital’i 100 milyon dolara dava edecek

Dijital varlık gizleme şirketi BitGo, kripto şirketi Galaxy Digital’e karşı 100 milyon doları aşan yasal işlem başlatmayı planlıyor. Galaxy, BitGo’nun belirli finansal belgeleri sağlamak için son tarihini kaçırdığını belirterek BitGo’yu satın alma hamlesini iptal etti. BitGo’nun yasal temsilcisi, Galaxy’nin bir fesih bedeli olarak 100 milyon dolar yada eşdeğeri yada daha çok tazminat ödemek zorunda bulunduğunu iddia ederken, bir Galaxy sözcüsü firmanın anlaşmayı iptal etme seçiminin BitGo’nun kaçırılan son evveliyatına dayanarak sözleşmeden doğan hakları dahilinde bulunduğunu belirtti.

FTX US, FDIC’den ihtarname alacak 5 şirket içinde

ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), dijital varlıklarla ilgili mevduat sigortası hakkında yanlış beyanda bulunmuş olduğu iddiasıyla FTX US dahil beş şirkete durdurma ve vazgeçme mektupları yayınladı. Devlet kurumu, FTX US ve kriptoyla ilgili yayınlarda yer edinen öteki dört firmanın, belirli dijital varlık ürünleri de ilgilendiriyor bulunduğunu iddia ederek FDIC’nin mevduat sigortası müdafaasını yanlış tanıttığını iddia ediyor. FDIC, şirketlerden “bu yanlış yada yanıltıcı ifadeleri ele almak için derhal düzeltici tedbir almalarını” istedi.

Kazananlar ve kaybedenler

Haftanın sonunda Bitcoin (BTC) 21.394$Eter (ETH) 1.700$ ve XRP’de 0,33 ABD doları. Toplam piyasa kıymeti şu anda $1.02 CoinMarketCap’e nazaran trilyon.

En büyük 100 kripto para birimi içinde, haftanın en fazlaca kazanan üç altcoin’i Chiliz’dir. (CHZ) %26.90’da, UNUS SED LEO (LEO) %12.13 ve Shiba Inu’da (SHİB) %8.01’de.

Haftanın ilk üç altcoin kaybedeni Convex Finance (CVX) -%26,39, Oasis Ağı (GÜL) -%25.56 ve THORChain’de (RUN) -%24.77’de.

Kripto tutarları hakkında daha çok data için Cointelegraph’ın piyasa analizini kesinlikle okuyun.

En Unutulmaz Alıntılar

“Bir dengeye ulaşmak, kolluk kuvvetlerinin her insanın verilerine gümüş tepside sınırsız erişimle ilgili gerçekçi olmayan varsayımlardan vazgeçmesini gerektirir.”

Ahmed GhappurNym Technologies’te genel danışman

“Enerji şirketlerine ‘Oh, bunu kendi gücünle yapabilirsin, fakat bununla değil’ demeye adım atar başlamaz, o vakit sana hangi ağları benim yapabileceğini yada bu madeni parayı madenciliğini yapabileceğini fakat yapamayacağını anlatmaya başlayacaklar. o para.”

Andy UzunWhite Rock’ın CEO’su

“Şu anda, İşaret Zinciri üstünde bahis yapmak, Birleşmenin gerçekleşmeme riskini taşıyor. Sadece bir kez gerçekleştiğinde, staking’e katılım daha erişilebilir ve daha azca teknik risk taşır.”

Lex SokolinConsenSys’te baş ekonomist

“Bir hisse senedi çöküşünü anlamak, bir depremi tahmin etmeye fazlaca benzer. Birinin fazlaca sık olacağını biliyorsun fakat tam olarak ne vakit yada ne kadar şiddetli olacağını asla bilemezsin.”

Matt GreenspanQuantum Economics’in CEO’su ve kurucusu

“Yasadışı faaliyette bulunanlar, blok zinciri ile ilgili varlıklardan uzak durmak ve denenmiş ve kontrol edilmiş dolara bağlı kalmak zekice olacaktır. ABD doları kara para aklama için hala en fazlaca kullanılan ve tercih edilen para birimidir.”

Durgham MushtahaCoinfirm için iş geliştirme yöneticisi

“Tüketiciler anketlerde gizliliğe yüksek ehemmiyet atfetme eğilimindeyken, verilerini ücretsiz bir şekilde yada pratikte fazlaca minik ödüller karşılığında verme eğilimindeler.”

Avrupa Merkez Bankası Emek harcama Kağıdı Serisi

Haftanın Tahmini

Bitcoin fiyatı, 17,6 bin dolarlık düşük uyarının dip olmadığı uyarısıyla FOMC öncesi dalış yapmış oldu

Kripto piyasası makro düşüş zemininde ilerlemeye devam ederken, Bitcoin fiyatı Cuma günü aşağı yönlü bir dönüş yapmış oldu. Cointelegraph’ın BTC fiyat endeksine nazaran, varlık 25.000 $ sınırını kısa bir süre geçtikten sonrasında 22.000 $’ın altına düştü.

Çarşamba günü bir tweet’te Crypto Academy kurucusu Justin Bennett, S&P 500 grafik aktivitesini 2008’de görülenlerle karşılaştırdı. Bennett, “Bu akıllara durgunluk veriyor,” dedi ve ekledi:

“S&P 500, 2008 çöküşünü yansılamak ediyor. ATH’den bu yana zamanlama bile [all-time high] neredeyse aynıdır. Alt kısım, hisse senetleri yada kripto için DEĞİLDİR. ”

Haftanın FUD’si

Acala istismarından sonrasında ağ ve token donuyor

Bu hafta başka bir stablecoin depeg’i meydana geldi – bu sefer, bir bilgisayar korsanının merkezi olmayan finans çözümü Acala’ya bağlı bir hatayı kullanmasının sonucu. Kıymetini ABD doları ile aynı seviyede tutmayı hedefleyen aUSD stabilcoin, hacker’ın teminatsız 1,2 milyar aUSD tokeni yaratmasının peşinden 0,01 dolara düştü. Acala’nın ekibi, yasal olmayan bir halde oluşturulan varlıkların dondurulması da dahil olmak suretiyle çeşitli faaliyetlerin işlevini duraklatan bakım modunu açtı.

Emek harcama: İçeriden data ticareti, kripto para birimi listelerinin %10 ila %25’inde gerçekleşir

Sidney Teknoloji Üniversitesi’nden bir araştırma taslağı, içeriden öğrenenlerin ticareti – halka açık olmayan bilgilere dayalı tecim – mevzusuna daldı. 25 Eylül 2018 ve 1 Mayıs 2022 tarihleri ​​arasındaki belirli Coinbase varlık listelerini değerlendiren üniversite, kripto listelerinin %10 ila %25’inin içeriden öğrenenlerin ticaretiyle kirlendiğini tahmin ediyor. Bu sonuca, kısmen, temel olarak borsadaki içeriden öğrenenlerin ticaretine ilişkin geçmiş örneklerle veriler karşılaştırılarak ulaşıldı. Bununla beraber, faulün kati olarak belirlenmesinin kanıtlanması çoğu zaman zor olsa gerek.

2017 ICO’ları hemen hemen bitmedi: SEC dosyaları Dragonchain ve kurucusuna karşı dava açtı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) hala görünüşe nazaran 2017’den itibaren kripto ile ilgili sorunları çözüyor. Dragonchain ve birden fazla ilgili taraf, devlet kurumu tarafınca sunulan ve Salı günü gösterilen bir şikayete nazaran SEC’den harekete geçecek. Komisyon, Dragonchain ve bazı tarafları, SEC’e kaydolmadan 16.5 milyon dolar biriktirmek için ilk madeni para teklifini ve ön satışını kullanmakla suçluyor.

En İyi Cointelegraph Özellikleri

Mahkeme dosyaları, Celsius’un Ekim ayına kadar parasının biteceğini ortaya koyuyor

Celsius Network, Temmuz ayında batkı başvurusunda bulunmasından bu yana ıslak bir yokuşta aşama kaydediyor.

İyimserlik soluyor mu? Stabilcoinlerle ilgili düzenleyici münakaşa sonbahara kadar ertelendi

Stabilcoinleri düzenlemek için yasal girişimlerde eksiklik olmasa da, ABD CBDC fikri sorunlu olmaya devam ediyor.

Başka bir depeg: Acala seyretme raporu, 3B aUSD’nin yanlışlıkla basıldığını ortaya koyuyor

Ortalık başka bir merkezi olmayan finans istismarının üstüne çökerken, Acala yeni başlatılan bir likidite havuzunda bir yanlış yapılandırmanın peşinden hatalı olarak basılan tokenlerin izini sürmeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir