BNB Chain, 2022’de Latin ABD’da 30 bin yeni Web3 geliştiricisi yetiştirmeyi hedefliyor

Kripto borsası Binance tarafınca oluşturulan bir blok zinciri ağı olan BNB Chain ve Latin ABD odaklı eğitim platformu Platzi, bölge için bir Web3 geliştirme kursu başlatacaklarını duyurdu.

Yıl sonuna kadar kursun 30.000 öğrencinin erişimine açılması hedefleniyor. BNB Chain yatırım direktörü Gwendolyn Regina, Cointelegraph’a bu kursun geliştiricilerin becerilerini geliştirmeye odaklandığını söylemiş oldu.

“Bu, Web2 geliştiricilerinin BNB Zinciri ile Web3 üstünde geliştirmeleri için İspanyolca olarak sunulan başlıca eğitim deposu olacak.”

Bu gelişme, bölgede blok zincir teknolojisinin ve Web3 eğitiminin daha geniş bir halde benimsenmesini sağlama çabasıdır. Genel olarak, sektöre girişin önündeki en büyük engeller erişilebilirlik ve eğitimin yanı sıra yerelden gelen belirsiz düzenlemelerdir.

Halihazırda kripto satın almış olanlar içinde bile, hızla gelişen teknolojinin iyi mi çalıştığına dair anlayış çoğu zaman yanlış anlaşılıyor. Motley Fool tarafınca meydana getirilen bir ankete bakılırsa, kripto sahibi olanların ortalama %10’u bunun gerçekte iyi mi çalıştığını anlamadıklarını söylemiş oldu.

Bundan dolayı, eğitim anahtardır. Kripto paranın mahalli nüfusu geleneksel, dağınık finansal kurumların haricinde güçlendirme potansiyeline haiz olduğu Latin ABD benzer biçimde bölgelerde daha da önemlidir. Regina, Cointelegraph’a şunları söylemiş oldu:

“BNB Zinciri üstünde Web3 araçları oluşturmak için kaynaklara erişilebilirliği artırırsak, bölgenin kalkınmasını mühim seviyede destekleyebiliriz.”

Bitcoin’i yasal ihaleye çıkaran ilk ülke olan El Salvador’da, halkı kripto mevzusunda eğitme çabaları sürüyor. Ülke, gençler içinde kripto okuryazarlığını artırmayı amaçlayan Mi Primer Bitcoin yada “My First Bitcoin” adlı bir taban mezuniyet belgesi programı başlattı.

Yeni BNB Zinciri kursuna iştirakı teşvik etmek için, bu Eylül ayında Kolombiya, Bogota’daki BNB Zinciri Geliştirme Kampına katılanlar, yeni çevrimiçi kurs için sınırı olan sayıda burs şansına haiz olacaklar.

İlgili: Merkezi olmayan finans gelecek olabilir, sadece eğitim hala tamamlanmamış

Latin ABD, kripto ve Web3 gelişmelerinin inovasyonu ve benimsenmesi için büyüyen bir merkezdir. Bu ayın başlarında Binance ve Mastercard, Arjantin’de ön ödemeli kripto kartlarını piyasaya sürdü.

“Latin ABD’nın perakende deneyimini bina potansiyeli ile dengelemesi gerekiyor. Kriptoyu ve yararını günlük deneyimlerle bilen büyük bir topluluk var” diyor Regina.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir