Boğalar 24 bin dolar kaybederken Bitcoin fiyat bantları kilit direnç oluşturuyor

Bitcoin (BTC), tanıdık direncin birkaç aylık işlem aralığını müdafaasının peşinden 9 Ağustos’ta daha düşük konsolide oldu.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bitcoin balina fiyat merdiveninde geziniyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilmiş veriler, BTC/USD’nin 24.200$’ı reddettikten sonrasında bir gecede 24.000$ seviyesinin altına düştüğünü gösterdi.

Parite, haftaya başlarken süratli yükselişler görmüş oldu sadece Haziran ortasından bu yana işlem aralığının zirvesi yaklaştıkça momentum azaldı.

Bundan dolayı, boğalar yeni bir zemin elde edemedi ve hatta Temmuz sonunda görülen yüksek seviyelere ulaşamadı ve sürerdurum böylece devam etti. Yazının yazıldığı sırada BTC/USD 23.800 dolar civarında konsolide oluyordu.

Zincir üstü analitik deposu Whalemap için, şu anda üstesinden gelinmesi ihtiyaç duyulan ana seviyeler oluşturan gerçekleştirilmiş fiyattı.

8 Ağustos’taki bir Twitter güncellemesinde, olası sağlam destek ve direnç bölgeleri oluşturmak için büyük hacimli oyuncuların alım ve satımlarını izleyen Whalemap, BTC arzının toplamda son hareket etmiş olduğu çeşitli tutarları altını çizdi.

Ekteki grafik, gerçekleşen fiyatı cüzdan boyutuna bakılırsa ayırdı ve belirli balinalara ilişik BTC’nin cüzdanından son olarak hangi fiyata çıktığını gösterdi.

Whalemap ekibi birlikte rol alan yorumlarda “Gerçekleşen fiyat bantları şu anda Bitcoin için direnç elde eden en mühim şey” dedi.

“Güvenle 24,825 doların üstüne çıkmak ve konsolidasyon, yükselişin devamı için anahtar olmalı.” Bitcoin, açıklamalı fiyat bantları grafiği gerçekleştirmiş oldu. Kaynak: Whalemap/ Twitter

Cointelegraph’ın bildirdiği benzer biçimde, bu haftaki öteki destek ve direnç seviyeleri içinde 100 günlük ve 200 haftalık hareketli averajlar (MA’lar) bulunuyor.

Popüler tüccar Credible Crypto için, daha derin bir geri çekilme gerçekleşebilir ve düşük vakit aralığı trendini bile bozmadan 23.360 $’a kadar düşebilir.

Cephe mahalli talebi koştu ve kırmızı bölgemize bir kırılma ile yeşil yolu izledi. Bununla beraber, bu ltf düzeltici yapının tamamlanmış olduğuna tamamen ikna olmadı. Daha çok PA’nın geliştiğini görmek isterim. Ek olarak gezi edecek, bu yüzden önümüzdeki birkaç gün süresince etken olmayacak! $BTC https://t.co/F41n8JAWqO pic.twitter.com/rhZRPpMRsR

— CrediBULL Kripto (@CredibleCrypto) 8 Ağustos 2022

Öteki tüccar Crypto Tony, yüksek aralığın daha iyimser bir halde ele alınmasının bir parçası olarak, “Bu dönüşü, göndermek için bir makro daha çok itme desteğine çevirmek için arıyorum” diye ekledi.

Çarşamba enflasyon sayıları piyasaları hareketlendirmedi

Ayrıca potansiyel oynaklık radarda kaldı ve yaklaşan ABD enflasyon verileri 10 Ağustos’ta yatırımcıların izlemesi ihtiyaç duyulan piyasa tetikleyicileri sıralamasında üst sıralarda yer aldı.

İlgili: ABD enflasyonu zirve yapmış oldu mı? Bitcoin’de bu hafta bilmenizde fayda olacak 5 şey

ABD hisse senetleri haftanın ilk işlem gününde oldukca azca kaygı emaresi göstermişti, sadece S&P 500 yatay kapanış ve Nasdaq Bileşik Endeksi %0.4’lük hafifçe kazançlar görmüş oldu.

Geçmişte Çin CSI 300’ün muhtemelen #kripto ve Amerikan borsalarında önde olduğuna işaret etmiştim. S&P 500 artık dirence yakın olduğundan, mevcut kripto rallisinin oldukca fazla geri çekilebileceğini ihmal etmeyin ☝️ pic.twitter.com/uv5tUESPNK

— BTCfuel (@BTCfuel) 8 Ağustos 2022

Küresel makroyla ilgili yeni bir analizde, popüler Twitter hesabı BTCfuel gene de dikkatli bulunduğunu dile getirdi. Çin’deki kayıpların, yüksek korelasyonlu kripto pazarları üstünde yeni bir baskı yaratacak olan ABD’nin taklitçi hareketinden ilkin gelebileceği mevzusunda uyardı.

Cointelegraph, Tesla CEO’su Elon Musk’ın aslına bakarsanız azalan emtiaların yanı sıra fiyat artışlarının da yavaşladığını hissettiğini belirtti.

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir