Brezilya Başkan Talibi ‘Lula’ Da Silva, Brezilya Merkez Bankası’nın Kripto Düzenlemesine Katılımına Destek Verdi – Düzenleme Bitcoin Haberleri

İlk Brezilya oylama turunda oyların çoğunu alan başkan talibi, daha oldukça “Lula” olarak malum Luis Inacio Da Silva, bir kripto para birimi yasası çerçevesi oluşturmaktan Brezilya Merkez Bankası’nın görevli olması icap ettiğini deklare etti. Lula ek olarak, kripto para birimlerinin tesirinin, ulusal ekonomiye getirebileceği negatif etkilerden kaçınmak için ölçülmesi icap ettiğini belirtti.

Lula, Kripto Üstündeki Merkez Bankası Denetimini Destekliyor

Brezilya’daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilk oylama turunda en oldukça oyu alan aday Luis Inacio “Lula” Da Silva, ülkedeki kripto düzenlemesi mevzusundaki duruşunu ortaya koydu. Lula, Brezilya Merkez Bankası’na verdiği desteğin, kendisine nazaran özerk karakteri sebebiyle kripto para birimi düzenlemeleri oluşturmaktan görevli olması icap ettiğinin sinyalini verdi.

Aday, bu sektörün son zamanlarda son aşama büyüdüğünü ve düzenleyicilerin gözlerini mevzuya çevirmesine niçin bulunduğunu deklare etti. Lula, bu yasa çerçevesinin “dolandırıcılık amaçlı tecim uygulamalarından kaçınmanın yanı sıra kara para aklama ve para kaçırma şeklinde kripto varlıklarını kullanarak yapabileceğimiz yasa dışı uygulamalardan kaçınmaya” destek olması icap ettiğini belirtti.

Aday ek olarak, ulusal iktisat üstünde negatif bir tesir yaratmamak için kripto para piyasasının izlenmesini önerdi.


Egemen Niyetler ve Mevcut Düzenleyici Girişimler

Lula, Brezilya’nın internasyonal dolar piyasalarına bağımlılığını kırmanın büyük bir destekçisi oldu. Lula, Temmuz ayında, seçimi kazanması halinde, Latam için SUR (İspanyolca cenup için) isminde olan ortak bir para biriminin çıkarılmasını destekleyeceğini belirtti. Sadece mevzuyla ilgili daha çok detay vermedi. Brezilya şu anda kendi merkez bankası dijital para birimi olan dijital realin pilot aşamalarında.

Adayın açıklamalarından bağımsız olarak, esasen Brezilya Kongresi oda yardımcısının elinde bir kripto para tasarısı projesi var. Sadece milletvekillerinin genel seçimlere ağırlık vermesi sebebiyle bu mevzu görüşülmedi. Tartışılması için hâlâ süre varken, gelecek yıla ertelenirse, tasarının yeni bir raportörün desteğini alması ve yeni milletvekillerinin onu yine tartışabilmek için projeleri incelemesi gerekecek. .

Bu yeni öğrenme süreci, mevcut tasarının onaylanmasını geciktirecektir. Aynı şekilde, Lula bu ayki seçimleri kazanırsa, daha ilkin öteki Latam vatanlarında olduğu şeklinde yasa çıktığında veto edebilecek.

Lula’nın kripto para düzenlemesi mevzusundaki tutumu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişine haiz, Venezuela’da yaşıyor ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir perspektif sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Isaac Fontana, Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir