Brezilya, Cryptocurrency Holdings Bildiren Kurumların Üstün dereceli Sayısını Kaydetti – Haberler Bitcoin Haberleri

Brezilya, Ağustos ayında kripto para sahipliğini duyuru eden en fazla şirket ve kurumu kaydetti. Direkt Brezilya Vergi Dairesi’nden (RFB) gelen rakamlar, giderek daha çok kurumun kripto para birimi satın almak için istekli bulunduğunu gösteriyor ve ek olarak en mühim hacimlerin Tether’in stablecoin usdt’si kullanılarak taşındığını gösteriyor.

Kurumlar Brezilya’da Daha Fazla Kripto Tutuyor

Kurumlar, ekonomilerinin hususi sorunları sebebiyle Latam devletlerinde kripto bulundurmaya ilgi duyuyor. Son zamanlarda, Brezilya Vergi Dairesi (RFB), bir tür kripto para birimine haiz bulunduğunu beyan eden bu kurumların sayısında üstün dereceli bir artış kaydetti. Ağustos’un açıklamalarına karşılık gelen rakamlar, Brezilya’daki 12.000’den fazla firmanın hazinelerinin bir parçası olarak kripto tutmayı kabul ettiğini gösteriyor.

Bu gösterge, Temmuz ayında kripto sahibi bulunduğunu açıklayan şirketlerin sayısından (11.360) terfi etti. Sadece bireylerin beyanları Temmuz ayına gore bir yavaşlama göstererek Ağustos ayında 35.000 daha azca beyan kaydetti. Bununla beraber, bu gösterge hala yüksektir ve 1.300.000’den fazla şahıs, varlıklarının bir parçası olarak bir tür kriptoya haiz olduklarını beyan eder.

Brezilya Vergi Dairesi (RFB), piyasanın gelişimi ve yönü hakkında bir düşünce vermek için kripto sahipliğine ilişkin mecburi ifadelerin sayısındaki hareketler hakkında her ay piyasayı bilgilendirir.


USDT Hala Kral

Tether tarafınca çıkarılan dolara sabitlenmiş stabilcoin USDT, en azından taşınan kıymet söz mevzusu olduğunda ülkede en fazlaca kullanılan tokenlerden biri. Ağustos ayında 79.836 operasyonda USDT kullanılarak 1,4 milyar dolardan fazla taşındı ve işlem başına averaj ortalama 18.000 dolar oldu.

Bununla beraber, aynı dönemde meydana getirilen işlem sayısını karşılaştırırken bitcoin USDT’yi geçti. Ağustos ayında BTC kullanılarak 2,1 milyondan fazla işlem yapılmış oldu. Bununla beraber, ilgili para miktarı fazlaca daha azdı ve işlem başına averaj 130 dolara yakın bir miktara ulaştı. Brezilya’nın ilk gerçek durağan(durgun) durağan(durgun) parası olan BRZ, ETH ve USDC’nin yanı sıra bir başka dolar durağan(durgun) durağan(durgun) parası ile beraber mühim hareket seviyeleri kaydetti.

Bu rakamlar, Temmuz ayında Brezilya Vergi Dairesi’nin üstün dereceli sayıda bireysel kripto para iyelik beyanı kaydettiği göz önüne alındığında, kripto para piyasasının ülkede süratli bir halde büyüdüğünü gösteriyor. Bu, Picpay ve Nubank benzer biçimde birçok fintech şirketinin ve hatta Santander benzer biçimde geleneksel bankaların portföylerinin bir parçası olarak kripto para birimi hizmetlerini dahil etme niyetlerini açıklamalarına niçin oldu.

Bu hikayedeki etiketler

Bitcoin, Brezilya, Brezilya vergi dairesi, BRZ, kurumlar, nubank, picpay, record, RFB, Santander, bildirge, USDC, USDT

Brezilya’da kripto para sahipliğini kaydeden üstün dereceli sayıda kurum hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişine haiz, Venezuela’da yaşıyor ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir görüş açısı sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Mehaniq/Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir