Brezilya Kongresi, Eylül Ayında Planlanan Sonraki Münakaşa Kripto Para Birimi Yasa Tasarısına Oy Vermedi – Bitcoin Haberleri Düzenlemesi

Brezilya Kongresi bu hafta tavsiye edilen bir kripto para yasa tasarısını ele alamadı. Tavsiye edilen kamu politikası hakikaten gündemdeyken, meclis yardımcısı sıhhat ve dijital eğitim sorunları da dahil olmak suretiyle öteki mevzulara yönelen yasa tasarılarını münakaşaya odaklandı. Dijital para birimi faturasının Eylül ayında yeniden görüşülmesi planlanıyor.

Brezilya Kongresi Araları Kripto Satmaca Tartışması

Bu hafta için tavsiye edilen bir kripto para birimi tasarısının tartışmasını ve ihtimaller içinde bir oylamasını planlayan Brezilya Kongresi, öteki yasama meseleleriyle ilgilenmek için onu kenara çekti. Mesleki bir dönemden yeni dönen oda yardımcısı, sıhhat planları, dijital eğitim ve mahkum mevzularını içeren öteki faturaları tartıştı.

Milletvekilinin bu yasa tasarısını bir sonraki aşamaya geçirebileceği süre, genel cumhurbaşkanlığı ve yasama oylarının yakınlığı sebebiyle Eylül ayı olacak. Bu, milletvekillerinin eyaletlerinin her birinde bireysel kampanyalarına odaklanacakları ve yasa yapma görevlerini geliştirmek için bir tek bu süre dilimlerini bırakacakları anlamına geliyor. Bu dönemler, konsantre efor pencereleri olarak bilinir.

Yasanın raportörü Expedito Netto, bu konuların temiz enerji mevzularını ele alan sonraki yasalarda ele alınması icap ettiğini belirttiği şeklinde, yeşil madencilik şirketleri için vergi muafiyetleri de dahil olmak suretiyle kripto odaklı faturanın bazı kısımları esasen kesilmiş durumda.


Sorunlu Durum

Kurultay seçim mevzularına odaklanırken, Brezilya’daki kripto para topluluğundan insanoğlu durumdan yakınma ediyor. Eleştirmenler, bunun bu şekilde bir yasa tasarısının onaylanmasını ve ekosisteme getirebileceği yararları geciktireceğini kaydetti.

Brezilya’nın en büyük borsalarından kabul edilen Mercado Bitcoin’in tüm ortaklık şirketi 2TM’de düzenleyici işler direktörü Julien Dutra, meclis yardımcısını söz mevzusu tasarıyı tartışmak için bir sonraki yoğun çaba döneminde birazcık süre ayırmaya çağırdı. Belirtti:


Oylamanın her ertelenmesiyle beraber, dolandırıcılık önleme, kara para aklama şeklinde bazı ciddi sistemik risklerin musluğunu kapatma fırsatını kaybetmemize ek olarak, yatırımlar ve insanların yaşamını değişiklik yapma potansiyeli yüksek çözümlerin geliştirilmesi erteleniyor. ve haksız rekabet.


Tasarı, Eylül ayındaki bir sonraki yoğun çaba döneminde tekrardan rafa kaldırılırsa, tartışılması ve onaylanmasının önümüzdeki Ekim ayında yapılacak genel oylamaya kadar ertelenmesi muhtemeldir.

Son zamanlarda, Brezilya Merkez Bankası müdürü, Bitcoin’i (BTC) Web3 teknolojisinin öncüsü olarak övdü ve tavsiye edilen Brezilya merkez bankası dijital para birimi olan dijital gerçeğe akıllı özellikler kazandırmaktan bahsetti.

Brezilya’da tavsiye edilen kripto para birimi faturasının gecikmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere iletin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişi olan, Venezuela’da yaşayan ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir görüş açısı sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Diego Grandi, Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir