Brezilya Kripto Para Birimi Borsası Mercado Bitcoin, Küresel Iktisat Sorunları Sebebiyle İşgücünün %15’ini İşten Çıkardı – Borsalar Bitcoin Haberleri

Brezilya’nın en büyük kripto para borsalarından önde gelen Mercado Bitcoin, borsa devletlerinin inovasyona dayalı şirketleri etkilediği fintech girişimleri için kötüleşen küresel ekonomik durumun ortasında yeni bir işten çıkarma dalgası duyurdu. Borsa, 1 Eylül’de işgücünün %15’ini işten çıkardı; bu, firmanın üç ay içinde gerçekleştirdiği ikinci işten çıkarmalar.

Brezilya Borsası Mercado Bitcoin, Yeni İşten Çıkarma Dalgasını Duyurdu

Latam’daki ve tüm dünyadaki kripto para birimi şirketleri, kripto ve geleneksel pazarlardaki son düşüşten negatif etkileniyor. Brezilya merkezli bir kripto para borsası olan Mercado Bitcoin, küresel ekonomik koşullar sebebiyle bir takım işten çıkarmanın gerçekleştirildiğini duyurdu.

Mahalli basına nazaran, Mercado Bitcoin, borsanın tüm ortaklık şirketi 2TM tarafınca operasyonları düzene sokmak için alınan bir takım önlemin bir parçası olarak 1 Eylül’de işgücünün %15’ini bıraktı.

Şirket ek olarak yapmış olduğu açıklamada, Brezilya hükümetinin yaklaşan genel seçimlerle ilgili faaliyetler lehine bir kripto para yasa tasarısı tartışmasını bir kenara bıraktığını savundu. Mercado Bitcoin şunları söylemiş oldu:


Ekonomideki olumsuzluklar devam etmekte, rekabet ortamı bozulmaya devam etmekte ve [is] adaletsizlik, kripto varlıklar için yasal çerçevenin onayı olmadan, mahalli kuralları göz ardı eden şirketlere karşı cezalandırılan yasalara uyan oyuncularla.İşten Çıkarmalar Bolca

Bu, firmanın üç aydan kısa bir süre içinde çalışanlarını işten çıkarmaya karar verilmiş olduğu ikinci kez işaret ediyor. İlk işten çıkarma dalgası, firmanın faaliyetlerini gelecekte de sürdürmek amacıyla 90 çalışanı işten çıkardığı Haziran ayında gerçekleşti. O sırada şirket, bu hareketin bir tek işletme giderlerini azaltmanın ötesine geçen bir takım “düzenlemenin” parçası bulunduğunu belirtti.

Bu kez, işten çıkarmaların ilk dalgası esnasında olduğu benzer biçimde, eski çalışanlar yeni iş ararken onlara destek olacak toplumsal yardım paketleri ve devam eden sıhhat sigortası alacak.

Latam’daki öteki borsalar da harcamalarını azaltmak için çalışanlarının bir kısmını işten çıkardı. Meksika merkezli bir borsa olan Bitso ve bununla birlikte bir Arjantin borsası olan Buenbit için durum böyledir ve her ikisi de mevcut piyasa soğumasından kurtulmak için işgücünü azaltmak zorundadır.

Mercado Bitcoin, Temmuz 2021’de SoftBank’tan 200 milyon dolarlık bir yatırım alarak Latam’ın görmüş olduğu en büyük finansman turlarından birinde tek boynuzlu at statüsüne ulaştı. Sonrasında, Aralık ayında borsa, 50 milyon dolar daha yatırım ilave ederek ikinci bir B Serisi finansman turunun kapatıldığını duyurdu.

Mercado Bitcoin tarafınca yürütülen ikinci işten çıkarma dalgası hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişine haiz, Venezuela’da yaşıyor ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir görüş açısı sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Wirestock Yaratıcıları / Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir