Brezilya Kripto Para Birimi Yasasını Bu Hafta Onaylayabilir – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Bu hafta, Brezilya Temsilciler Meclisi, bu senenin başlarında tanıtılan bir kripto para yasasını onaylayabilir. Meclisteki Federal Hükümetin lideri Ricardo Barros’a bakılırsa, yasa tasarısı kritik edilmeye hazır, sadece Oda, zamana duyarlı öteki yasa tasarılarını da münakaşaya hazır olduğundan, ihtimaller içinde bir oylama hakkında hala bir rapor yok.

Gündemdeki Kripto Para Birimi Faturası Bu Hafta Tartışılacak

Brezilya, kripto para varlıklarını ve sanal varlık servis sağlayıcılarını (VASP’ler) düzenlemeye yaklaşıyor. 4.401/2021 sayısı ile tanımlanan kripto para birimi faturası, zamana duyarlı öteki faturaların yanı sıra bu hafta ele alınacak. Rapor, tasarının bu hafta oylanabileceğini belirten Federal Hükümetin Kurultay Meclisi Vekili Başkanı Ricardo Barros tarafınca yapılmış oldu.

Sadece Brezilya, 2 Ekim’de yapılacak başkanlık oylamasıyla ön seçim modunda. Bundan dolayı, kurultay, seçmenleri bir tarafa ya da diğerine yönlendirmekten kaçınmak için duyarlı mevzuları tartışmayabilir. Bununla beraber, kripto para birimi tasarısı nihayet oylanır ve onaylanırsa, nihai yaptırımı için Başkan Jair Bolsonaro’ya gönderilmesi gerekecek. Başkan Yardımcısı ek olarak bu hafta uzaktan emek harcama faturası da dahil olmak suretiyle öteki mühim yasaları münakaşaya hazırlanıyor.

Brezilya’da Kripto Para Birimi Düzenlemesi Arka Planı

Mahalli basına bakılırsa, kripto para birimi faturası bu hafta sonu Oda Yardımcısı tarafınca gözden geçirilmek suretiyle sunulabilir. Bu projenin Brezilya kurumlarında birazcık karmaşık bir geçmişi var. Mevcut tasarı, bu yıl kripto merkezli bir yasayı onaylamak isteyen yandaşlarının çalışmalarının bir parçası olarak iki değişik projenin birleştirilmesinin sonucudur.

Proje, Brezilya Senatosu tarafınca Nisan ayında onaylandı ve mevzuyla ilgilenmek için tek bir düzenleyici oluşturarak kripto para birimi borsalarını düzenlemeyi amaçlıyor. Aynı şekilde proje, kripto para madenciliğini yasallaştırıyor ve madencilik çiftliklerinin kurulması için %100 yenilenebilir enerji kullanan yeşil projeler sunan madencilik kurumları için muafiyet kuralları oluşturuyor.

Daha önceki röportajlarda, bu kripto para tasarısı projesinin arkasındaki milletvekilleri, yasanın arkasındaki en büyük motivasyonlardan birinin ülkedeki kripto para dolandırıcılığını cezalandırmak bulunduğunu belirtmişti. Bu amaçla proje ek olarak kripto ile ilgili yeni bir tür kabahat tanımlıyor ve bu tür suçlara karışan şahıs ve firmalar için ağır cezalar getiriyor.

Brezilya’da kripto para merkezli bir yasa tasarısının ihtimaller içinde onayı hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişi olan, Venezuela’da yaşayan ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir görüş açısı sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Diego Grandi / Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir