Brezilya Merkez Bankası Başkanı Kripto Para Birimleri için ‘Ağır El’ Düzenlemelerine Katılmıyor – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Brezilya Merkez Bankası başkanı Roberto Campos Neto, kripto ortamında daha ılımlı düzenlemelerin kullanılmasını savundu. Campos Neto, düzenlemenin hakkaten lüzumlu olmakla beraber, inovasyonu durdurmayacak şekilde yapılması icap ettiğini belirtti. Ek olarak amacının dijital dünya ile düzenlenmiş dünya içinde bağlantı oluşturmak bulunduğunu deklare etti.

Brezilya Merkez Bankası Başkanı Kripto Düzenlemesine Sert Yaklaşımı Eleştirdi

Dünya genelinde birçok ülkenin merkez bankaları, mevzu kripto para birimleri ve merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) söz mevzusu olduğunda duruşlarını yapmaya başlıyor. Brezilya Merkez Bankası başkanı Roberto Campos Neto, “Brezilya’da ve dünyada kripto para birimlerinin düzenlenmesi” temalı bir münakaşa etkinliğinde, kripto para birimi düzenlemesi ile alakalı düşüncelerini sundu.

Campos Neto’ya nazaran, bu araçların düzenlenmesi, kripto para birimlerindeki yatırımların inovasyonuna ve büyümesine izin verecek şekilde yapılmalıdır. Belirtti:


Genel olarak merkez bankacıları çetin bir düzenleme yapmak istiyor. Anlıyorum fakat katılmıyorum. Kim bilir bu şekilde bir düzenleme yapmak bir hatadır… Bununla beraber gelecek teknolojik gelişimleri de geride bırakmamalıyız.


Ek olarak Campos Neto, hedeflerinden birinin dijital ve düzenleyici dünyayı öteki merkez bankalarının yaptıklarından değişik bir halde entegre etmek bulunduğunu detaylandırdı.


Benzer Görüşler

Brezilya Menkul Kıymetler ve Değerler Komisyonu (CVM) başkanı João Pedro Nascimento da benzer fikirlere haiz bulunduğunu belirterek, düzenlemenin kripto pazarının büyümesini engellememesi icap ettiğini söylemiş oldu. O duyuru etti:


Bir devrimi yasaklamak bizim yapacağımız bir şey değil.


Nascimento daha ilkin, değişen teknolojinin evriminin bir sonucu olarak kripto para birimi düzenlemesi için organik bir talep bulunduğunu açıklamıştı. CVM, kripto merkezli bir yasa onaylanmadan ilkin kullanılmak suretiyle kripto ve tedavisi hakkında bir tavsiye görüşü önerdi.

Bir kripto para birimi faturasını onaylamaya yönelik yasama süreci ülkede oldukça ilerlemiş durumda. Kripto pazarlarına ve sanal varlık servis sağlayıcılarına netlik getirmeye destek olacak kripto para merkezli bir yasa tasarısı şu anda Eylül ayında oda yardımcısı tarafınca görüşülmeyi bekliyor. Sadece, cumhurbaşkanı, başkan yardımcısı ve Kurultay üyelerini seçmek için genel oylamanın yakınlığı sebebiyle, bu münakaşa yine ertelenebilir.

Brezilya Merkez Bankası başkanının kripto düzenlemesi ile alakalı görüşü hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişine haiz, Venezuela’da yaşıyor ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir görüş açısı sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir