Brezilya Merkez Bankası Direktörü, Bitcoin’i Finansal Bir Yenilik Olarak Övüyor, Programlanabilir Dijital Gerçeklerle Görüşüyor – Haberler Bitcoin Haberleri

Brezilya Merkez Bankası Direktörü Fabio Araujo, yeni teknolojileri kullanan finansal bir yenilik bulunduğunu söyleyerek Bitcoin’in özelliklerini övdü. Araujo için Bitcoin, bugün Web3 olarak malum şeyin katalizörüydü. Bir etkinlikte Araujo, dijital gerçekliğin gelişim durumu hakkında da yorum yapmış oldu ve kuruluşunun para birimine akıllı işlevler eklemeyi umduğunu belirtti.

Brezilya Merkez Bankası, Web3 Tech’in Öncüsü Olarak Bitcoin’i Övdü

Dünya genelinde giderek daha çok merkez bankası, kripto para birimleri ve bu teknolojilere ayak uydurmak için iyi mi yenilik yapılacağı mevzusuyla uğraşıyor. Brezilya Merkez Bankası direktörü Fabio Araujo, Bitcoin’i Web3 hareketine neden olan finansal bir yenilik olarak övdü ve dijital gerçekliğin, halen araştırma aşamasında olan merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) iyi mi programlanabilir özelliklere haiz olabileceğinden bahsetti. .

Sao Paolo İşletme Okulu tarafınca desteklenen bir etkinlikte Araujo şunları söylemiş oldu:


Bunu 2009 senesinde, Web3’ün oluşturulmasını kolaylaştıran dağıtık veritabanı teknolojisi ile Bitcoin’in piyasaya sürülmesiyle hızlandırmaya başladık. Bitcoin uygulaması, Web3’ün nüfusa sunmuş olduğu hizmetler için temel bir şey olan Proof of Work çözümünü getiriyor.


Ek olarak Araujo, bu değişen teknolojinin, finansal sisteme daha çok olasılık ekleyen akıllı sözleşmeler içeren Ethereum’dan ilkin geldiğini belirtti.


Programlanabilir Dijital Gerçek

Araujo, dijital gerçek mevzusuna da değinerek, akıllı kabiliyetlere haiz olma olasılığına işaret etti. Etkinlikte sunulan bir takım slaytta, merkez bankası dijital para biriminin dijital varlıklar, jetonlar, nesnelerin interneti (IoT) protokolleri ve çevrimdışı ödemeler benzer biçimde Web3 öğeleriyle bağlantılı olduğu gösteriliyor.

Merkez bankası müdürü ek olarak dijital gerçek ile bitcoin benzer biçimde öteki kripto varlıkları içinde net bir fark yapmış oldu. Araujo şunları söylemiş oldu:


CBDC kriptoyu destekleyen teknolojiyi kullanıyor olsa da CBDC bir kripto varlığı değildir. CBDC, tıpkı Real’in listelenen varlıklarla rekabet etmemesi benzer biçimde, kripto para birimlerinin etkinlik gösterdiği ortamda Gerçek’in bir ifadesidir.


Araujo, dijital gerçekliğin, geleneksel finans ve Web3 protokolleri arasındaki mevcut boşluğu kapatmak için akıllı işlevler getirmek için bir fırsat bulunduğunu deklare etti. Banka, dijital gerçek terimini içeren çeşitli deneyler yaparken, bu projenin başlatılması yada rafa kaldırılması sonucu 2024’te alınacak.

Brezilya Merkez Bankası’nın Bitcoin mevzusundaki duruşu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişi olan, Venezuela’da yaşayan ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir görüş açısı sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir