Brezilyalı Brokerage XP, Bitcoin ve Ethereum Ticaretini Başlattı

Pazartesi günü, Brezilya’nın en büyük aracı kurumlarından önde gelen XP, Nasdaq ile yeni bir ortaklık yöntemiyle kripto tecim şubesi XTAGE’yi başlattı.

Nasdaq’ın resmi duyurusuna bakılırsa, XTAGE’nin piyasaya sürülmesi, 3,5 milyondan fazla müşteriye yeni yatırım yolları açarak müşterilerin Bitcoin ve Ethereum satın almasına, satmasına, tutmasına ve takas etmesine olanak tanıyor.

XP çalışanları, hizmeti aracı kuruma entegre etmeden ilkin Mayıs ayında kripto platformuna pilotluk yapmış oldu.

Mayıs ayında meydana getirilen duyuruda, XP’nin başkan yardımcısı Roland Chai, “Nasdaq’ın mevcut ve gelecekteki düzenleyici yapıların yanı sıra piyasa taleplerini karşılamak için tasarlanmış sağlam ve esnek altyapı teknolojisi, XP’nin platformunu güvenilir bir halde ölçeklendirmesine ve yeni varlık sınıfları sunmasına olanak tanıyacak. büyüdükçe ve geliştikçe. ”

Brezilya ve kripto

Brezilya harekete geçti ve 213 milyon vatandaşı için kriptoya artan ilgiyi körükledi.

Santander Bank’ın Brezilya’daki yan kuruluşu Banco Santander SA, kısa süre ilkin Temmuz ayında Brezilyalı müşterileri için bir kripto tecim platformu başlattı.

Firmanın CEO’su Mario Leão, müşterilere istediklerini en eğitici ve doğru şekilde vermek için “müşterimizin bu tür bir varlık için talepte bulunmasının kolay bir vizyon bulunduğunu” söylemiş oldu.

Ekim 2021’de Brezilyalı milletvekilleri, Brezilya parlamentosunda müzakereler devam ederken kriptoyu yasal bir “ödeme para birimi” haline getirmeye çalıştı.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir