Brian Armstrong Daha Fazla Kripto Düzenlemesinin Coinbase İçin Daha İyi Olacağını Söylemiş oldu

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, “Kripto için ne kadar fazla düzenleme olursa, Coinbase için o denli iyi” diyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) bir soruşturma deklare etti ve şunları kaydetti: “Bu soruşturmanın resmi bir soruşturma olup olamayacağını hemen hemen bilmiyoruz.”

Coinbase’in Kripto Düzenleme CEO’su

Coinbase Global’in (Nasdaq: COIN) CEO’su Brian Armstrong, Salı günü Coinbase’in 2. çeyrek kazanç çağrısı esnasında şirketinin performansını ve kripto para düzenlemesini tartıştı.

Coinbase’in geliri ikinci çeyrekte neredeyse %64 düştü. Şirket, geçen senenin aynı çeyreğindeki 1,59 milyar dolarlık net gelire kıyasla 1,1 milyar dolarlık net zarar bildirdi. Coinbase, dayanıklılıkla ilgili son mektubunda, “Q2, kripto şirketleri için bir testti ve genel olarak karmaşık bir çeyrekti” dedi.

Armstrong, kripto para düzenlemesi ile ilgili olarak şunları söylemiş oldu: “Son zamanlarda hem ABD’de hem de dünyanın dört bir tarafındaki ülkelerde kripto için daha net mevzuata yönelik ilerlemeyi görmekten memnunuz. ABD’de, kuvvetli iki partili destekle Kurultay’den geçen birkaç yasa tasarısı var. ”

Ek olarak Başkan Joe Biden’ın kripto para mevzusundaki yönetici emrinden, AB’nin Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) düzenlemesinden ve Avustralya, İngiltere, Hong Kong, Brezilya ve öteki pazarlardaki “pozitif gelişmelerden” bahsetti.

Armstrong, şu görüşleri dile getirdi:

Söylemesi birazcık acayip fakat… bazı yönlerden kripto için ne kadar fazla düzenleme var ise, Coinbase için o denli iyi.

“Bizimle görüşmek için vakit ayıracak dünya çapındaki herhangi bir düzenleyiciyle ilişki kurmaktan fazlaca mutluyuz. Bunu fena bir şey olarak görmüyoruz. Aksine, endüstrinin ilerlemesine destek olmanın en iyi yolunun bu olduğuna inanıyoruz” dedi.

Armstrong, SEC’in İddia Edilen Coinbase Soruşturması Üstüne

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Coinbase’i kripto para birimi listeleri üstünden araştırıyor olabileceğine dair son manşetlere değinen Armstrong, Mayıs ayında SEC’in varlık listeleme sürecinin ayrıntıları da dahil olmak suretiyle Coinbase’e “gönüllü bir data talebi” gönderdiğini deklare etti. Şunları altını çizdi:

Bu soruşturmanın resmi bir soruşturma olup olamayacağını hemen hemen bilmiyoruz.

Geçen ay, SEC eski bir Coinbase ürün yöneticisini içeriden öğrenenlerin ticareti davasında suçladı ve Coinbase’de listelenen dokuz kripto tokeninin menkul kıymetler bulunduğunu belirtti. Nasdaq sıralamasında yer edinen şirket, kripto menkul kıymetlerini listelediğine itiraz etti.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un yorumları hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir