BTC 2.000 Dolar Arttı, Fed Banka Faizini Arttırdıkça 23.000 Doların Üstüne Çıktı – Piyasa Güncellemeleri Bitcoin Haberleri

Piyasalar Federal Biriki’in son faiz artırımına tepki vermeye devam ederken, kripto tutarları bugünkü seansta terfi etti. Fed, art arda ikinci bir toplantı için oranları 75 baz puan (bps) artırmayı seçti. Bitcoin, günün erken saatlerinde kısa bir süreliğine 23 bin doların üstüne çıktı ve ethereum, 1.600 doların üstünde altı haftanın en yüksek seviyesine terfi etti.

bitcoin

Bitcoin (BTC), Federal Biriki’in son faiz artırımının peşinden fiyatlar yükseldiği için Perşembe günü yüksek işlem görmüş oldu.

Bankanın federal fon oranını %0,75 artırma hamlesi, Bitcoin’i bugünün erken saatlerinde 23.358,34 $’lık gün içi en yüksek seviyesine itti.

Bu, BTC/USD’nin fiyatların 24.000 $ direnç seviyesine yakın tutulduğu 22 Haziran Cuma gününden bu yana ulaşmış olduğu en yüksek düzey.

BTC/USD – Günlük Grafik

Grafiğe bakıldığında, bazı boğaların yükseliş trendini genişletmeye çalışmak yerine pozisyonlarını terk etmeyi tercih etmesiyle önceki kazançlar birazcık azaldı ve Bitcoin şu anda 22.949.05 dolardan işlem görüyor.

Bunun sebebi, 14 günlük bağıl güç endeksinin (RSI) 57’de kendi tavanıyla çarpışması olabilir.

Tüccarlar tokeni 23.000 doların üstüne çıkarmayı umuyorsa, bu tavanın kırılması gerekecek.

Ethereum

Bitcoin’e ek olarak, fiyatlar mühim bir direnç seviyesini geçmiş olduğu için Ethereum (ETH) de Perşembe günü yeşildeydi.

ETH/USD, bugünkü seansta 1.645$’daki direnç noktasından kısa bir süreliğine kırıldı ve süreçte 1.666.88$’a terfi etti.

Bu, fiyatların 1.800 doların üstünde işlem görmüş olduğu 10 Haziran’dan bu yana ethereum için en yüksek fiyat oldu.

ETH/USD – Günlük Grafik

Bununla beraber, bitcoin benzer biçimde, bugünün seansı ilerledikçe, token şu anda 1,619,57 dolardan işlem görüyorken, önceki yükseliş momentumu yerini aldı.

Grafiğe bakıldığında, şimdi 1.645 dolarlık tavanın üstündeki önceki ralli yanlış bir kırılma olabilir benzer biçimde görünüyor.

Buna ek olarak, RSI şu anda boğaların çıkış yapmasına niçin olabilecek bir sonraki direnç noktası olan 66’ya nispeten yakın olan 62.58’de izliyor ve böylece yakın engelden kaçınıyor.

Gelen kutunuza gönderilen haftalık fiyat analizi güncellemelerini almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Ethereum hafta sonuna kadar 1.700 dolara tırmanabilir mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda bırakın.

Eliman Dambıl

Kripto, Hisse Senedi ve FX’te aracı kurum direktörü, perakende tecim eğitimcisi ve piyasa yorumcusu olarak çalışan Eliman, piyasa analizine eklektik bir görüş açısı getiriyor.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir