BTC 28.000 Doların Altına, ETH 1.800 Doların Altına Düştü – Piyasa Güncellemeleri Bitcoin Haberleri

Piyasalar mühim bir ekonomik veri günü öncesinde konsolide olurken, Bitcoin Cuma günü bir kez daha 28.000 $ seviyesinin altında işlem görüyordu. Michigan Üniversitesi, Şubat ayının toplamından daha düşük olması beklenen aylık tüketici duyarlılığı raporunu yayınladı. Ethereum da bugünkü oturumda düşüş yaşadı.

bitcoin

Bitcoin (BTC), piyasalar mühim bir ekonomik veri günü öncesinde konsolide olurken, Cuma günü 28.000 $ seviyesinin altına düştü.

BTC/USD, fiyatın 28.683,53 dolara yükselmesinden bigün sonrasında, bugünkü seansta 27.583,72 dolara düştü.

Düşüş, tüccarların önceki gün dokuz ayın en yüksek seviyesinden sonrasında 28.500 $ seviyesinin üstünde bir kırılmayı sürdürememesi sebebiyle geldi.

Genel olarak, 14 günlük göreli güç endeksi (RSI) 65.00’de bir tavanla çarpıştığından, önceki boğaların kazançları güvence altına almak için hareket etmiş olduğu görülüyor.

Endeks an itibariyle 60.84 seviyesinde seyrediyor ve bu düzey 59.00’deki alt katın birazcık üstünde.

BTC şu anda 27.928,58 dolardan işlem görüyor, sadece bu öğleden sonraki veri yayınından sonrasında muhtemelen bir miktar hareket olacak.

Ethereum

Ethereum (ETH), fiyatlar yakın tarihindeki bir kilit direnç noktasından kopamadığı için bir kez daha 1.800 doların altında işlem görüyordu.

Perşembe günkü 1.827,28 Dolar’lık zirvenin peşinden ETH/USD, bugünkü seansta gün içi en düşük düzey olan 1.766,25 Dolar’a düştü.

Cuma günkü satışlar, ETH boğalarının 1.830 dolardaki uzun vadeli bir tavanın ötesine geçememesiyle gerçekleşti.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi şu anda 1.795,69 dolardan işlem görüyor, bu da piyasada hala bir miktar yükseliş hissi bulunduğunu gösteriyor.

Bu, fiyat gücünün 52.00’de bir tabanın altına düşmemesinin bir sonucu benzer biçimde görünüyor ve o zamandan beri 57.35’te bir okumaya taşındı.

RSI, bir sonraki görünür direnç noktası olan 58.00 işaretini geçerse, ETH muhtemelen 1.800 doların üstüne çıkacaktır.

Gelen kutunuza gönderilen haftalık fiyat analizi güncellemelerini almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Ethereum, Nisan ayına 1.800 doların üstünde işlem görmeye başlamış olacak mı? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda bırakın.

Eliman Dambıl

Eliman daha ilkin Londra merkezli bir aracı kurumda yöneticilik yaparken, hem de bir çevrimiçi tecim eğitimcisiydi. Şu anda Crypto, Stocks ve FX dahil olmak suretiyle çeşitli varlık sınıfları hakkında yorum yapıyor ve hem de bir startup kurucusu.

Fotoğraf Kredileri: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Direkt bir satın alma yada satış teklifi teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada şirket tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, hukuk yada muhasebe danışmanlığı sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede bahsedilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada kaynaklandığı iddia edilen herhangi bir hasar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırmanız Durumunda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir