BTC, ABD Ziraat Dışı İstihdam Raporundan Ilkin 20.000 Doların Altına Düştü – Bitcoin Haberleri

Piyasalar son olarak ABD ziraat dışı maaş bordrosu raporunun yayınlanmasına hazırlanırken, Bitcoin Cuma günü 20.000 doların altında işlem görüyordu. Token, piyasalara düşüş hissiyatının geri dönmesiyle art arda üçüncü seansta düşüş yaşadı. Ethereum, bu öğleden sonrasında piyasaya sürülmeden ilkin konsolide olmaya devam etti.

bitcoin

Tüccarlar bu öğleden sonrasında ziraat dışı maaş bordrosu (NFP) raporunu beklemeye devam ederken, Bitcoin (BTC) Cuma günü 20.000 doların altına düştü.

Eylül ayının maaş bordrolarının 250.000 işe girmesi umut ediliyor ve birçoğu raporun beklenenden daha iyi geleceğini görebileceğimize inanıyor.

BTC/USD, 20.294.39 dolardan işlem gördükten 24 saatten kısa bir süre sonrasında, bugünkü seansta 19.864.57 dolara düştü.

BTC/USD – Günlük Grafik

Netice olarak, son zamanlardaki düşüşlerin arkasından ABD doları güçlenmeye başladığından fiyat belirsizliği son günlerde arttı.

14 günlük göreli güç endeksi (RSI) şu anda 51.00 tabanının üstünde marjinal olarak seyrediyor ve bir sonraki direnç noktası 55.80’de.

BTC bu noktaya doğru hareket ederse, muhtemelen bitcoin’in yalnızca 20.000 doların üstüne çıkmayacağını, bununla beraber potansiyel olarak 21.000 dolara daha yakın bulunduğunu göreceğiz.

Ethereum

Fiyatlar 1.380$ tavanının altında işlem görmeye devam ederken, Ethereum (ETH) bugünkü seansta çoğunlukla konsolide oldu.

Dünyanın ikinci en büyük kripto para birimi, dün meydana gelen 1.375,77 dolarlık zirveden birazcık daha düşük olan 1.349.45 dolara düştü.

Genel olarak, ETH/USD hala geçen haftanın aynı dönemine nazaran ortalama %3 daha yüksek işlem görüyor ve RSI takip edeni mühim bir engelin altında.

ETH/USD – Günlük Grafik

Yazı yazarken, endeks 45.64 civarında geziniyor, bu da 47.00 direncinin altında ve ETH 1.356.90 dolardan işlem görüyor.

Gelecek günlerde bu aşamada tokenin patladığını görürsek, ethereum’un sonunda 1.400 dolara ulaştığını görebiliriz.

10 günlük (kırmızı) hareketli averaj, momentumda potansiyel bir kaymanın başka bir işareti olan 25 günlük (mavi) karşılığına da yaklaşıyor.

Gelen kutunuza gönderilen haftalık fiyat analizi güncellemelerini almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Bugünkü NFP raporunun 250.000’den fazla işe girmesini bekliyor musunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda bırakın.

Eliman Dambıl

Eliman, piyasa analizine eklektik bir perspektif getiriyor, daha ilkin bir aracı kurum müdürü ve perakende tecim eğitimcisiydi. Halen Crypto, Stocks ve FX dahil olmak suretiyle çeşitli varlık sınıflarında yorumcu olarak vazife yapmaktadır.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir