BTC, Cuma Günkü NFP Raporundan Ilkin 20 bin Doların Altına Düştü – Bitcoin Haberleri

Cuma günkü Ziraat Dışı bordro raporu öncesinde piyasa belirsizliği arttıkça Bitcoin bir kez daha 20.000 doların altına düştü. Yarının maaş bordrolarının, Temmuz ayındaki 528.000 rakamından daha düşük olan 300.000 işte gelmesi umut ediliyor. Fiyat 1.600 dolarlık bölgeden uzaklaştıkça Ethereum da düştü.

bitcoin

Bitcoin (BTC), kripto tüccarları yarının ziraat dışı maaş bordroları raporunu tahmin etmeye başladığından, Perşembe günü özetlemek gerekirse 20.000 doların altına düştü.

ABD ekonomisinde Temmuz ayında 528.000 ek istihdamın arkasından, geçen ayki rakamın 300.000’lik bir artış göstermesi umut ediliyor.

Rapor öncesinde BTC/USD 19.862.02$’lık gün içi en düşük seviyesine geriledi ve bu, dün meydana gelen 20.390.28$’lık zirveden 500$’ın üstünde bir düşüş.

BTC/USD – Günlük Grafik

Grafiğe bakıldığında, düşüş 14 günlük bağıl güç endeksinin (RSI) 37.90 direnç noktasının altına düşmesi ve şu anda 37.00’da izlemesiyle geliyor.

10 günlük (kırmızı) hareketli ortalamanın momentumu da düşüş eğilimini sürdürüyor ve trend çizgisi aşağı yönlü seyrini koruyor.

Yarının maaş bordrosu raporu hayal kırıklığına uğrarsa, bitcoin’in son destek seviyesine 19.500 $ ‘a düştüğünü görebiliriz.

Ethereum

Bitcoin şeklinde, ethereum (ETH) de günün erken saatlerinde 1.600 doların altına düşmüş olduğu için bugünkü seansta daha düşüktü.

ETH/USD, yükseliş gününde 1.612.36$’ı takiben Perşembe günü 1.536.55$’a düştü ve süreçte 1.550$’lık tabanının altına düştü.

Bu kırılmadan kısa bir süre sonrasında, boğalar düşüşü satın alarak geri dönmeyi seçti ve bu da tutarları bu destek noktasının üstüne geri itti.

ETH/USD – Günlük Grafik

Şu anda RSI 46.69’da ve boğalar hala 50.00 direnç seviyesini hedefliyor.

Yarının iş raporunun duyarlılığına bağlı olarak, yükseliş baskısının yoğunlaştığını ve fiyatların bir tek 1.600 doların üstünde değil, 1.700 dolara yakın bulunduğunu görebiliriz.

Bununla beraber, piyasada hala, bilhassa 1.625 dolarlık tavana yaklaştıkça, fiyatın tersine çevrilmesini tetikleyebilecek bazı ayı işaretleri var.

Gelen kutunuza gönderilen haftalık fiyat analizi güncellemelerini almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Cuma günü kuvvetli bir ziraat dışı maaş bordrosu raporu bekliyor musunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda bırakın.

Eliman Dambıl

Kripto, Hisse Senedi ve FX’te aracı kurum direktörü, perakende tecim eğitimcisi ve piyasa yorumcusu olarak çalışan Eliman, piyasa analizine eklektik bir görüş açısı getiriyor.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir