BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, MATIC, AVAX

Bitcoin (BTC) ve bir çok büyük altcoin, boğalar 26 Temmuz ile 27 Temmuz arasındaki Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısından ilkin pozisyonlarını küçülttüğü için 25 Temmuz’da kar rezervasyonuna şahit oluyor. Bu, duyarlılığın kırılgan olmaya devam ettiğini ve boğaların kendinden güvenli olmadığını gösteriyor. uzun pozisyonları etkinliğe taşımakla ilgili.

Birkaç analist, Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamanın üstünde 22.780 doların üstünde kalmayı başaramamasının peşinden düşüş görüşünü korudu. CryptoQuant katılımcısı Venturefounder, satışın devam etmesini ve bir makro dip onaylanmadan ilkin Bitcoin’in 14.000 dolara kadar düşmesini bekliyor.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Kurumsal yatırımcılar piyasalarda yok benzer biçimde görünüyor ve toparlanma perakende yatırımcılar tarafınca yönlendiriliyor. Zincir üstü analitik şirketi Glassnode’dan elde edilmiş veriler, bir Bitcoin yada daha azına haiz yatırımcıların agresif bir halde “şimdi her zamankinden daha çok” biriktiğini gösterdi.

Perakende yatırımcılar çılgınca satın alma hızlarına devam edip Bitcoin ve altcoinlerin altına bir zemin koyabilir mi? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

BTC/USDT

Bitcoin, 23 Temmuz’da 20 günlük üstel hareketli ortalamayı (EMA) (21.857 $) toparladı, sadece boğalar 24 Temmuz’da 23.363 $’daki engeli aşamadı. Bu, ayıların genel direnci agresif bir halde savunduklarını gösteriyor.

BTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat, dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan mühim bir düzey olan 20 günlük EMA’ya geri döndü. Bu düzey kırılırsa, BTC/USDT çifti 20.750 dolara düşebilir. Bu şekilde bir hareket, bakışımlı üçgenden kopuşu geçersiz kılacaktır.

20 günlük EMA düzleşiyor ve göreceli güç endeksi (RSI) orta noktaya düştü, bu da arz ve talep içinde bir denge bulunduğunu gösteriyor.

Bu avantaj, fiyat 23.363 doların üstüne çıkarsa alıcıların lehine olabilir. Bu olursa, parite 28.171 dolara ve peşinden 30.000 dolara yükselebilir. Ayılar, üstünlük elde etmek için fiyatı destek çizgisinin altına düşürmek zorunda kalacaklar.

ETH/USDT

Ayılar, son birkaç gün içinde genel direnci 1.700 dolardan başarıyla savundu. Bununla beraber, minik bir pozitif, boğaların Ether’in (ETH) 1.464 doların altına düşmesine izin vermemesi, daha düşük seviyelerde alım bulunduğunu gösteriyor.

ETH/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat bir kez daha 1.464$’a geri dönerse, ETH/USDT çifti sıkı menzile bağlı hareketine birkaç gün daha devam edebilir. Artan 20 günlük EMA (1.397 $) ve pozitif bölgedeki RSI, minimum direnç yolunun yukarı doğru bulunduğunu gösteriyor.

1.700 doların üstünde bir kırılma ve kapanış, yukarı hareketin tekrardan başlamasına işaret edebilir. Parite ondan sonra 2.000 dolara yükselebilir.

Bu pozitif yönde görüş, fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse geçersiz olabilir. Bu olursa, parite 1.280 dolara düşebilir. Bu seviyeden kuvvetli bir toparlanma, pariteyi birkaç gün için 1.280$ ile 1.700$ içinde tutabilir.

BNB/USDT

BNB, 23 Temmuz’da düşüş trendi çizgisinden geri döndü ve bu, ayıların seviyeyi canlı bir halde savunmaya devam ettiğini gösteriyor. Ayılar şimdi fiyatı hareketli ortalamaların altına düşürmeye çalışacak.

BNB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Başarı göstermiş olurlarsa, BNB/USDT çifti yükselen kanalın destek hattını kontrol edebilir. Fiyat bu seviyeden geri dönerse, boğalar çifti yine düşüş trendi çizgisinin üstüne itmeye çalışacak ve kanalın direnç çizgisine meydan okuyacaktır.

Öteki bir olasılık da, ayıların fiyatı kanalın destek çizgisinin altına düşürmesidir. Bu gerçekleşirse, avantaj ayılar lehine olacak ve parite 211 dolardan kuvvetli desteğe düşebilir.

XRP/USDT

Ripple (XRP), son birkaç gündür 0.30 ile 0.39 dolar içinde konsolide oluyor. Fiyat, 23 Temmuz’da hareketli ortalamalardan sıçrasa da, ralli 0.39 $’dan genel dirence ulaşamadı. Bu, talebin daha yüksek seviyelerde kuruduğunu gösteriyor.

XRP/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Ayılar, fiyatı hareketli ortalamaların altına düşürmeye çalışıyor. Bunu başarırlarsa, XRP/USDT çifti kademeli olarak 0.30 dolara düşebilir. Alıcıların bu seviyeyi tüm güçleriyle savunmaları olası zira destek kırılırsa parite düşüş trendine devam edebilir.

Alternatif olarak, eğer fiyat mevcut seviyeden geri dönerse, boğalar gene genel engeli 0,39 dolardan aşmaya çalışacak ve yeni bir yukarı hareket başlatacak. Parite ondan sonra 0,50 dolara yükselebilir.

ADA/USDT

Cardano (ADA), 24 Temmuz’da 0,55 dolardan genel direncin üstüne çıkmaya çalıştı sadece ayılar seviyeyi başarıyla savundu. Bu, kısa vadeli tüccarlardan kar rezervasyonu çekmiş olabilir.

ADA/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Ayılar, fiyatı hareketli ortalamaların altına düşürmeye çalışıyor. Bunu başarırlarsa, ADA/USDT çifti 0,44 dolara düşebilir. Fiyat bu seviyeden geri dönerse, parite birkaç gün için 0,44 ile 0,55 dolar içinde salınım yapabilir.

Öteki bir olasılık da, fiyatın hareketli ortalamalardan geri dönmesidir. Bu olursa, boğalar yine çifti genel direncin üstüne itmeye çalışacak. Başarı göstermiş olurlarsa, parite ivme kazanabilir ve 0,63 dolara ve peşinden 0,70 dolara yükselebilir.

SOL/USDT

Solana’nın (SOL) 20 günlük EMA’yı (39 $) toparlayamaması, yükseliş momentumunun zayıflamış olabileceğini gösteriyor. Ayılar, dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan mühim bir düzey olan destek hattına fiyatı düşürmeye çalışacaklar.

SOL/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat destek hattının dışına çıkarsa, alıcılar SOL/USDT çiftini 48$’da genel dirence doğru itmek için başka bir girişimde bulunacaklar. Boğalar, yükselen üçgen modelinin tamamlandığının sinyalini vermek için bu engeli aşmak zorunda kalacaklar. Bu yükseliş kurulumunun 71 dolarlık bir hedefi var.

Tersine, ayılar fiyatı destek çizgisinin altına düşürürse, yükseliş paterni olumsuzlanacaktır. Parite ondan sonra 30 dolara düşebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma, ayıların yine kontrolde bulunduğunu gösterecektir.

DOGE/USDT

Ayılar, 25 Temmuz’da Dogecoin’i (DOGE) hareketli ortalamaların altına çekti ve bu da trend çizgisinde bir düşüşün kapılarını açıyor. Boğaların bu seviyeyi agresif bir halde savunması muhtemeldir.

DOGE/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat trend çizgisinden geri dönerse, boğalar DOGE/USDT çiftini hareketli ortalamaların üstüne itmeye çalışacak. Bu olursa, parite 0,08 dolardan genel dirence yükselebilir. Bu seviyenin üstünde bir kırılma ve kapanış, 0.11 $ hedef hedefi olan yükselen bir üçgen modelini tamamlayacaktır.

Tersine, fiyat trend çizgisinin altına düşerse, yükseliş düzeni reddedilecektir. Bu, pariteyi 0,06 dolara ve ondan sonra eleştiri desteğe 0,05 dolara indirebilir.

İlgili: Ethereum’un düşüş eğilimindeki U dönüşü mü? ETH fiyat momentumu 1,6 bin dolarlık reddedildikten sonrasında azalıyor

NOKTA/USDT

Boğalar, son birkaç gün içinde Polkadot’u (DOT) 50 günlük kolay hareketli ortalamanın (SMA) (7,47 $) üstüne çıkaramadı ve bu da ayıların seviyeyi agresif bir halde koruduğunu gösteriyor.

DOT/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

DOT/USDT paritesi 25 Temmuz’da 20 günlük EMA’nın (7.23$) altına düştü. Ayılar fiyatı bu seviyenin altında sürdürürse parite 6$’daki kuvvetli desteğe doğru kayabilir. Bu, göz önünde bulundurulması ihtiyaç duyulan mühim bir düzey zira bunun altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin tepkisini işaret edebilir.

Öteki bir olasılık da fiyatın mevcut seviyeden yükselmesi ve 50 günlük SMA’nın üstüne çıkması. Bu olursa, daha düşük seviyelerde talep önerecektir. Parite ondan sonra 8.79 dolara ve ondan sonra 10 dolarlık ruhsal seviyeye yükselebilir.

MATIC/USDT

Poligon (MATIC), 25 Temmuz’da direnç çizgisinden geri döndü ve ayıların minik rallilerde satış yaptığını gösterdi. Ayılar, fiyatı bir sonraki desteğe 0.75 $ ‘dan düşürmeye çalışacak.

MATIC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Artan 20 günlük EMA (0.75$) ve pozitif bölgedeki RSI, alıcıların hafifçe bir pozitif yanları bulunduğunu gösteriyor. Fiyat 0,75 dolardan geri dönerse, boğalar yine MATIC/USDT çiftini direnç çizgisinin üstüne itmeye çalışacak.

Başarı göstermiş olurlarsa, parite ruhsal 1 $ seviyesine yükselebilir. Boğaların 1.26 dolara yükselmeye adım atmak için bu engeli aşması gerekecek.

Aksine, fiyat 0,75 doların altına düşerse, yükseliş momentumunun zayıfladığını gösterir. Parite ondan sonra 0,63 dolara kayabilir.

AVAX/USDT

Çığ (AVAX), 23 Temmuz’da bir Doji mum kalıbı ve 24 Temmuz’da bigün içi mum kalıbı oluşturarak, boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteriyor.

AVAX/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Bu belirsizlik 25 Temmuz’da aşağı yönlü çözüldü ve AVAX/USDT çifti 21.35$’da kırılma seviyesine geriledi. Fiyat bu seviyeden kuvvetli bir halde yükselirse, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterir.

Bu, 26.50 dolardan tekrardan kontrol olasılığını artırabilir. Bu direncin üstünde bir kırılma, 29 dolara ve peşinden 33 dolara bir ralli için yolu temizleyebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat 21.35$’ın altına düşerse parite destek hattına düşebilir. Boğaların bu seviyeyi agresif bir halde savunması muhtemeldir.

Burada anlatılan görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hareketi risk ihtiva eder. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Piyasa verileri HitBTC borsası tarafınca sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir