BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, MATIC, AVAX

ABD Birleşik Devletleri hisse senetleri ve kripto para piyasaları, Federal Biriki’in 27 Temmuz’daki faiz oranı sonucuna pozitif bir notla giriyor. Bu, piyasa katılımcılarının Fed’in piyasa beklentileri doğrultusunda 75 baz puanlık bir faiz artırımı yapacağına inandığını gösteriyor.

Bazı ekonomistler, Fed’in gelecekte daha azca agresif faiz artırımlarına işaret ederek piyasaları sakinleştirmesini bekliyor. Tecim şirketi QCP Capital, piyasa tepkisinin bu yıl tüm Federal Açık Piyasa Komitesi toplantılarına pozitif geldiğini ve son olarak görüşmede da aynısını beklediklerini söylemiş oldu.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Analistler, Bitcoin (BTC) için bir sonraki yönlü hareket mevzusunda ikiye bölünmüş durumda. Vaka geçtikten sonrasında, bazıları Bitcoin’in mevcut seviyeden düşmesini ve yeni senenin en düşük seviyesine düşmesini beklerken, ötekiler toparlanmanın hız kazanmasını bekliyor.

Grafikler bir yardım rallisini yada daha çok düşüşü destekliyor mu? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

BTC/USDT

Bitcoin, 25 Temmuz’da 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (21.738 $) altına düştü ve bakışımlı üçgen modeline tekrardan girdi. Bu, üçgenden son kopuşun bir boğa tuzağı olabileceğini gösteriyor.

BTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

20 günlük EMA düzleşti ve göreceli güç endeksi (RSI) orta noktanın derhal altında, yakın vadede menzile bağlı bir fiil bulunduğunu gösteriyor. Fiyat, birkaç gün süresince destek hattı ile 24,276 dolar içinde sıkışıp kalabilir.

Alıcılar fiyatı hareketli ortalamaların üstüne çıkarsa, BTC/USDT çifti 24.276 dolardan genel dirence yükselebilir. Boğalar, yeni bir yukarı hareketin başlangıcını imlemek için bu engeli aşmak zorunda kalacaklar.

Tersine, fiyat hareketli ortalamalardan düşerse, ayılar çifti destek hattına çekmeye çalışacak. Bu seviyenin altında bir kırılma, 18.626 dolara ve peşinden 17.622 dolara ihtimaller içinde bir düşüş için kapıları açabilir.

ETH/USDT

Ether (ETH), genel dirençten geri döndü ve 26 Temmuz’da 20 günlük EMA’ya (1.406 $) düştü. Şamdandaki uzun kuyruk, daha düşük seviyelerde kuvvetli alım bulunduğunu gösteriyor.

ETH/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Boğalar, fiyatı 1.700 dolardan genel dirence çekmeye çalışacak. Bu, dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan mühim bir seviyedir zira bunun üstünde bir kırılma ve kapanış, trendde potansiyel bir değişime işaret edecektir. ETH/USDT çifti ondan sonra 2.000 dolara yükselebilir.

Aksine, boğalar 20 günlük EMA’dan kuvvetli bir toparlanma sağlayamazsa, agresif alım eksikliğini gösterecektir. Bu, 1.280 dolara düşme olasılığını artırabilir. Bu seviyeden kuvvetli bir toparlanma, yakın vadede menzile bağlı bir harekete işaret edebilir, sadece bunun altında bir kırılma pariteyi 1.000$’a düşürebilir.

BNB/USDT

BNB, 26 Temmuz’da 50 günlük rahat hareketli ortalamayı (SMA) (239 $) toparlayarak boğaların bu seviyeyi desteğe çevirmeye çalıştığını gösteriyor. Alıcılar, fiyatı 20 günlük EMA’nın (250 $) üstüne çıkardı ve düşüş trendi çizgisine meydan okumaya çalışacak.

BNB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Boğalar, fiyatı düşüş trendi çizgisinin üstüne çıkarırsa, trendde potansiyel bir değişim önerecektir. BNB/USDT çifti ondan sonra, ayıların kuvvetli bir müdafa oluşturabileceği yükselen kanalın direnç çizgisine tırmanabilir.

Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden yada düşüş trendi çizgisinden düşerse, ayıların daha yüksek seviyelerde etken bulunduğunu gösterir. Satıcılar ondan sonra çifti kanalın destek çizgisinin altına batırmak için başka bir girişimde bulunacaklar. Bunu yaparlarsa, parite 211 dolardan kuvvetli desteğe kayabilir.

XRP/USDT

Ripple (XRP), 25 Temmuz’da hareketli ortalamaların altına düştü ve 0,30 dolarlık kuvvetli desteğe ihtimaller içinde bir düşüş için kapıları açtı. Bir aralıkta, tüccarlar çoğu zaman desteğin yakınında satın alır ve dirençte satar.

XRP/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Bundan dolayı, boğaların 0.30 dolar seviyesini agresif bir halde savunması olası. Bu seviyeden kuvvetli bir toparlanma, XRP/USDT aralığını birkaç gün için 0.30 ile 0.39 dolar içinde tutabilir. Yassı hareketli averajlar ve orta noktanın derhal altındaki RSI, yakın vadede bir konsolidasyona işaret ediyor.

Bir sonraki trend hareketi, ayılar fiyatı 0,30 doların altına düşürdükten yada boğalar çifti 0,39 doların üstüne çıkardıktan sonrasında başlayabilir. O zamana kadar, geçici menzile bağlı eylemin devam etmesi muhtemeldir.

ADA/USDT

Cardano (ADA), 25 Temmuz’da hareketli ortalamaların altına düştü ve kapanmış oldu. Ayılar, fiyatı kuvvetli desteğin 0,44 $’ın altına düşürmeye çalıştı sadece boğalar yerini korudu.

ADA/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Alıcılar, fiyatı hareketli ortalamaların üstüne çıkarmaya çalışıyor. Bunu yaparlarsa, ADA/USDT çifti 0,55 dolardan genel dirence yükselebilir. Ayıların bu seviyede kuvvetli bir müdafa oluşturması umut ediliyor, sadece boğalar bu bariyeri aşarsa, parite 0,63 dolara ve peşinden 0,70 dolara tırmanabilir.

Tersine, fiyat hareketli ortalamalardan düşerse ve 0,44 doların altına düşerse, bir sonraki durak 0,40 dolar olabilir. Bu seviyenin altında bir kırılma, düşüş trendinin tepkisini izah edebilir.

SOL/USDT

Solana (SOL) hareketli ortalamaların altına düştü ve 26 Temmuz’da destek çizgisine ulaştı. Boğalar seviyeyi korumaya çalışıyor sadece fiyatı hareketli ortalamaların üstüne çıkarmak için savaşım ediyor.

SOL/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Bu, talebin daha yüksek seviyelerde kuruduğunu gösteriyor. 20 günlük EMA (38 $) yatay ve RSI orta noktanın derhal altında, alıcılar ve satıcılar arasındaki dengeyi gösteriyor. Bu avantaj, fiyat kırılırsa ve destek çizgisinin altına düşerse ayılar lehine dönebilir. Bu olursa, SOL/USDT çifti 30 dolara düşebilir.

Bu düşüş görüşünü geçersiz kılmak için alıcıların fiyatı 20 günlük EMA’nın üstüne çekmesi gerekecek. Bunu yaparlarsa, parite genel dirence 48 dolardan tırmanabilir. Bu seviyenin üstünde bir kırılma ve kapanış, hedef hedefi 71 $ olan yükselen üçgen modelini tamamlayacaktır.

DOGE/USDT

Dogecoin (DOGE) 26 Temmuz’da trend çizgisinin altına düştü sadece ayılar daha düşük seviyeleri sürdüremedi. Boğalar düşüşü satın aldı ve fiyatı yükselen üçgene geri itti.

Hareketli averajlar düşmeye başladı ve RSI negatif bölgede, bu da ayıların üstün bulunduğunu gösteriyor. Fiyat düşer ve trend çizgisinin altına düşerse, 0,05 dolara düşme olasılığı artar.

Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden yükselir ve hareketli ortalamaların üstüne çıkarsa, DOGE/USDT çifti 0,08 dolardan genel dirence yükselebilir. Boğalar, yükselen üçgen desenini tamamlamak için bu engeli aşmak zorunda kalacaklar. Parite ondan sonra 0.11 $ ‘dan model hedefine yükselebilir.

İlgili: Coinbase hissesi (COIN) Eylül ayına kadar %60 daha çökme tehlikesiyle karşı karşıya — İşte sebebi

NOKTA/USDT

Polkadot (DOT), son birkaç gündür tehlikeli sonuç destek noktası olan 6 dolar ile 50 günlük SMA (7,36 dolar) içinde işlem görüyor. 20 günlük EMA (7,13 $) durağan(durgun) olmasına karşın, negatif bölgedeki RSI, satıcılar için hafifçe bir avantaja işaret ediyor.

DOT/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Fiyat mevcut seviyeden yada 50 günlük SMA’dan düşerse, ayılar DOT/USDT çiftini 6 doların altına düşürmek için başka bir girişimde bulunacaklar. Başarıya ulaşmış olurlarsa parite düşüş trendinin bir sonraki ayağına başlayabilir.

Öte taraftan, fiyat yükselir ve 50 günlük SMA’nın üstüne çıkarsa, talebin daha düşük seviyelerde olduğuna işaret edecektir. Parite ondan sonra ayıların yine sert bir direnç sunabileceği 8.79 dolara yükselebilir. Bu seviyenin üstünde bir kırılma ve kapanış, 10 dolara bir ralli için kapıları açabilir.

MATIC/USDT

Poligon (MATIC), 26 Temmuz’da 20 günlük EMA’nın (0.75$) altına düştü sadece boğalar, günün mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü şeklinde düşüşü satın aldı.

MATIC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Alıcılar, direnç hattında kuvvetli satışlarla karşılaşabilecek yükseliş hareketini sürdürmeye çalışıyor. Boğalar bu genel engeli aşarsa, momentum artabilir ve MATIC/USDT çifti ruhsal seviyeye 1$’da yükselebilir. Bu seviyenin üstünde bir kapanış, 1.26 dolara bir ralli için kapıları açabilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat direnç çizgisinden aşağı dönerse 0,75 doların altına kırılma olasılığını artıracaktır. Bu olursa, endeks 0,63 dolara kayabilir.

AVAX/USDT

Avalanche (AVAX), 25 Temmuz’da 21.35$’lık kırılma seviyesinin altına düştü ve bu, ayıların rallilerde agresif bir halde satış yaptığını gösteriyor. Minik bir pozitif, boğaların 50 günlük SMA’yı (19.45 $) savunmaya çalışmasıdır.

AVAX/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

20 günlük EMA (21,43 $) düzleşti ve RSI orta noktaya yakın, bu da arz ve talep içinde bir denge bulunduğunu gösteriyor. Fiyat destek çizgisinin altına düşerse, bu avantaj satıcıların lehine olabilir.

Aksine, endeks 20 günlük EMA’nın üstünde devam ederse, AVAX/USDT çifti 26.50 dolara yükselebilir. Boğalar, yukarı hareketin tekrardan başladığının sinyalini vermek için bu genel engeli aşmak zorunda kalacaklar. Parite ondan sonra 33 dolara doğru yükselebilir.

Burada anlatılan görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hareketi risk ihtiva eder. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Piyasa verileri HitBTC borsası tarafınca sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir