BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, MATIC, AVAX

ABD Birleşik Devletleri İşgücü piyasası, Temmuz ayında 258.000 tahminden oldukça daha iyi bir halde 528.000 iş ekledi. Ücretler senelik bazda %5,2 ve aylık %0,5 artış kaydetti. Bu, enflasyonun yüksek kalmaya devam ettiğini ve ABD Merkez Bankası’nın yakın gelecekte faiz artırımlarına devam edebileceğini gösteriyor.

Son birkaç aydır ABD hisse senedi piyasalarıyla yakın ilişki içinde kaldıktan sonrasında, kripto alanı yeni bir rota çizmeye hazır olabilir.

Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone ve kıdemli piyasa yapısı analisti Jamie Coutts, yakın tarihindeki bir raporda Bitcoin’in (BTC) 2018-2019’da 5.000 $ civarında görülene benzer bir temel meydana getirmeye başladığını söylemiş oldu. İyileşmenin hisse senetlerinden ayrılmasını ve daha oldukça ABD “Gömü bonoları yada altın” benzer biçimde davranmasını bekliyorlar.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Devam eden ayı piyasası esnasında kripto tutarları keskin bir halde düşmesine karşın, yatırımcıların iştahını kesmedi. Kripto analitik şirketi Messari ve Dove Metrics tarafınca hazırlanan bir rapor, kripto alanının 2022’de 30,3 milyar dolarlık fon topladığını ve 2021’de toplanan toplam tutarı aştığını gösterdi.

Bitcoin toparlanmaya devam edebilir mi yoksa ayılar daha yüksek seviyelerde kuvvetli bir güçlük teşkil edecek mi? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

BTC/USDT

Ayılar, fiyatı 4 Ağustos’ta 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (22.630 $) altına çekti sadece daha düşük seviyeleri sürdüremedi. Bu, boğaların seviyeyi agresif bir halde savunduklarını gösterir.

BTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Yavaş yavaş yükselen 20 günlük EMA ve pozitif bölgedeki göreceli güç endeksi (RSI), alıcılar için ufak bir avantaja işaret ediyor. Fiyat 20 günlük EMA’dan yükselirse, boğalar BTC/USDT çiftini 24.668 dolardan genel dirence itmeye çalışacak.

Bu, göz önünde bulundurulması ihtiyaç duyulan mühim bir düzey zira fiyat 24.668 doların üstüne çıkarsa parite ivme kazanabilir ve 28.000 dolara ve peşinden 32.000 dolara yükselebilir. Bu şekilde bir hareket, paritenin dibe vurmuş olabileceğini düşündürür.

Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden yada genel dirençten düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, ayıların ufak rallilerde satış hayata geçirmeye devam edeceğine işaret edecektir. Bu, 50 günlük kolay hareketli averaja (SMA) (21.388 $) bir düşüşün kapılarını açabilir.

ETH/USDT

Ether (ETH), son dört gündür 20 günlük EMA (1.560$) ile 1.700$ direnci içinde işlem görüyor. Çoğu zaman, dar aralıklı ticareti bir aralık genişlemesi izler.

ETH/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Yukarı eğimli 20 günlük EMA ve pozitif bölgedeki RSI, alıcılara avantaj sağlıyor. 1.700 $ ile 1.785 $ arasındaki genel direnç bölgesinin üstünde bir kırılma ve kapanış, ihtimaller içinde bir ralli için kapıları 2.000 $ ve hemen sonra 2.200 $’a açabilir.

Alternatif olarak, ETH/USDT paritesi mevcut seviyeden düşer ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, ayıların tepe bölgesini tüm güçleriyle savunmaya devam edeceğine işaret edecektir. Bu, kuvvetli desteğin 1.280 dolarda düşmesine niçin olabilir.

BNB/USDT

BNB, 2 Ağustos’ta 275$’lık destekten sıçradı ve 3 Ağustos’ta 302$’lık ani direncin üstüne çıktı. Bu, yukarı hareketin tepkisini gösteriyor.

BNB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Yükselen 20 günlük EMA (277 $) ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların hakim bulunduğunu gösteriyor. BNB/USDT çifti, 350$’da sert genel dirence yükselebilir. Bu seviyenin ayılardan kuvvetli satış çekmesi olası.

Bu yükseliş görüşünü geçersiz kılmak için, ayıların fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürmesi ve sürdürmesi gerekecek. Bu olursa, kısa vadeli tüccarlar çıkışa koşabilir ve bu da pariteyi 50 günlük SMA’ya (246 $) çekebilir.

XRP/USDT

Alıcılar, son birkaç gün içinde 20 günlük EMA (0,36 $) desteğini başarıyla tuttu sadece XRP’de kuvvetli bir toparlanma sağlayamadı. Bu, ayıların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

XRP/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

XRP/USDT çifti, 20 günlük EMA ile 0,39 ila 0,41 dolar arasındaki genel direnç bölgesi içinde sıkışıp kalabilir. Boğalar genel engeli aşarsa, pozitif momentum artabilir ve parite 0,48 dolara ve peşinden 0,54 dolara yükselebilir.

Alternatif olarak, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, talebin kuruduğunu gösterir. Bu, pariteyi 50 günlük SMA’ya (0,34$) düşürebilir ve pariteyi birkaç gün daha 0,30 ile 0,39 dolar içinde tutabilir.

ADA/USDT

Ayılar, son üç gün içinde yeniden yeniden Cardano’yu (ADA) 20 günlük EMA’nın (0,50 $) altına düşürmeye çalıştı sadece boğalar yerini korudu.

ADA/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

ADA/USDT paritesi 20 günlük EMA’dan toparlandı ve alıcılar fiyatı 0,55 dolardan genel direncin üstüne çıkarmaya çalışacaklar. Bunu başarırlarsa, yükseliş momentumu artabilir ve parite 0,63 dolara ve hemen sonra 0,70 dolara yükselebilir.

, fiyat genel dirençten düşerse, ayıların daha yüksek seviyelerde etken bulunduğunu gösterecektir. Satıcılar hemen sonra fiyatı yeniden hareketli ortalamaların altına düşürmeye çalışacak ve pariteyi bir süre daha 0,40 ila 0,55 dolar içinde tutacak.

SOL/USDT

Ayılar 3 Ağustos’ta fiyatı destek çizgisinin altına düşürmeye çalıştı sadece boğalar seviyeyi başarıyla savundu. Solana (SOL), 4 Ağustos’ta gün içi bir mum grafiği oluşturdu ve bu, 5 Ağustos’ta yukarı yönlü oldu.

SOL/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın (40 $) üstünde sürdürürse, SOL/USDT çifti 44 $’a tırmanabilir ve peşinden sert genel direnci 48 $’da tekrardan kontrol edebilir. Boğalar, yükselen bir üçgen deseninin oluşumunu göstermek için bu engeli aşmak zorunda kalacaklar. Bu yükseliş kurulumunun 71 dolarlık bir hedefi var.

Bu varsayımın aksine, fiyat düşer ve destek çizgisinin altına düşerse, yükseliş kurulumu geçersiz olacaktır. Parite hemen sonra 31 dolardaki kuvvetli desteğe doğru kayabilir.

DOGE/USDT

Dogecoin (DOGE), 4 Ağustos’ta 50 günlük SMA’dan (0,07$) sıçradı ve boğalar, 5 Ağustos’ta 20 günlük EMA’nın (0,07$) yukarı hareketini genişletti.

DOGE/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Boğalar, fiyatı 0,08 dolardan genel dirence doğru itmeye çalışacak. Bu, ayıların savunması ihtiyaç duyulan mühim bir seviyedir zira bunun üstünde bir kırılma ve kapanma, yükselen bir üçgen modelini tamamlayacaktır. DOGE/USDT çifti hemen sonra 0.10$’a ve peşinden 0.11$’dan formasyon hedefine doğru bir yukarı hareket başlatabilir.

Öte taraftan, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 50 günlük SMA’nın altına düşerse, ayıların rallilerde satış yapmış olduğu anlamına gelir. Parite hemen sonra üçgenin destek çizgisine düşebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma, yükseliş kurulumunu negatif etkileyebilir.

İlgili: ABD bordroları enflasyon tartışmasını yükselttiği için Bitcoin 23.4 bin dolarlık satıcıları geçemedi

NOKTA/USDT

Polkadot (DOT), 3 Ağustos’ta 20 günlük EMA’dan (7,78 $) sıçradı ve talebin daha düşük seviyelerde bulunduğunu gösterdi. Alıcılar, fiyatı 9 ila 9,21 dolar içinde genel direnç bölgesine itmeye çalışacaklar.

DOT/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Boğalar bu genel engeli aşarsa, DOT/USDT çifti ivme kazanabilir ve kuzeye doğru yürüyüşüne 10.80$ ve peşinden 12$’a doğru başlayabilir. Yukarı eğimli 20 günlük EMA ve pozitif bölgedeki RSI, alıcıların kontrolün altında bulunduğunu gösteriyor.

Bu yükseliş görüşünü geçersiz kılmak için ayıların agresif bir halde satması ve pariteyi hareketli ortalamaların altına düşürmesi gerekecek. Bu olursa, parite bir süre daha 6 ile 9 dolar içinde sıkışıp kalabilir.

MATIC/USDT

Alıcılar, düzeltme esnasında Poligon’u (MATIC) 20 günlük EMA’nın (0.85 $) üstünde tuttu; bu, rallilerde satıştan düşüşlerde satın almaya doğru bir duygu değişikliğine işaret ediyor.

MATIC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Her iki hareketli averaj da yükseliyor ve RSI pozitif bölgede, bu da alıcılara avantaj sağlıyor. Boğalar, fiyatı 1.02 $’da genel direncin üstüne çıkarsa, MATIC/USDT çifti 1.26 $’a ve peşinden 1.50 $’a yükselebilir.

Tersine, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, paritenin kalış süresini bir süre daha 0.75 ile 1 dolar içinde uzatabileceğini önerecektir. Satıcılar, 0,75 doların altında bir molada üstünlük kazanacak.

AVAX/USDT

Çığ (AVAX), 20 günlük EMA’dan (22.86 $) sıçradı ve boğaların bu desteğe düşüşleri satın aldığını gösteriyor.

AVAX/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Alıcılar, fiyatı 26.38 dolardan sert genel dirence çekecek. Yavaş yavaş yükselen 20 günlük EMA ve pozitif bölgedeki RSI, alıcılar için avantaja işaret ediyor. Boğalar fiyatı 26.38 doların üstüne çıkarsa, AVAX/USDT çifti yükselen üçgen modelini tamamlayacaktır. Parite hemen sonra 33 dolara ve hemen sonra 38 dolara yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat genel dirençten düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse parite destek hattına düşebilir.

Piyasa verileri HitBTC borsası tarafınca sağlanmaktadır.

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir