BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, MATIC, AVAX

Bitcoin (BTC), “pozitif” bir Tüketici Fiyat Endeksi baskısı şeklinde iki katalizöre haiz olmasına ve dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock’un toplamda 10 trilyon doların üstünde bir bütçeyi denetlediğine dair haberlere karşın, 11 Ağustos’ta 25.000 ABD Doları seviyesindeki engeli aşamadı. varlıklar — spot bir Bitcoin yatırım ürünü piyasaya sürmüştü.

Buna karşılık, Ether (ETH), Goerli kontrol ağının Proof-of-stake’i başarıyla etkinleştirdiği haberlerindeki son kazanımlarını korumayı başardı ve Ethereum’un 15 yada 16 Eylül için planlanan ana ağ geçişinin yolunu temizledi. Santiment’ten gelen veriler gösteriyor. Eter balina işlemlerinin ihtimaller içinde balina birikimi ile beraber arttığını söylemiş oldu.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Sadece analistler, mevcut toparlanmanın beklentileri mevzusunda bölünmüş durumdalar. Bazıları Bitcoin rallisinin 28.000 doların üstüne çıkabileceğine inanırken, ötekiler o denli da yükselişte değil ve fiyatın düşmesini ve düşüş trendine devam etmesini bekliyorlar.

Alıcılar Bitcoin’deki genel engeli aşabilir ve altcoinleri seçebilir mi? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

BTC/USDT

Bitcoin, 11 Ağustos’ta 24,668 $’da genel direncin üstüne çıktı sadece boğalar daha yüksek seviyeleri sürdüremedi. Bu, ayıların hemen hemen vazgeçmediğini ve rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

BTC/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Fiyat, 20 günlük üstel hareketli averaj (EMA) (23.151 $) ile 24.668 $ içinde sıkışmış durumda. Çoğu zaman, dar bir aralık ticaretini bir aralık genişlemesi izler, sadece kopuşun yönünü kati olarak kestirmek zor olsa gerek.

Bu durumda, 20 günlük EMA kademeli olarak yükseliyor ve göreceli güç endeksi (RSI) pozitif bölgede, bu da minimum direnç yolunun yukarı doğru bulunduğunu gösteriyor.

Alıcılar fiyatı 25.000 doların üstüne çıkarır ve sürdürürse, yükseliş momentumu artabilir ve parite 28.000 dolara ve arkasından 32.000 dolara yükselebilir.

Bu pozitif görüş, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse kısa vadede geçersiz olabilir. Parite hemen sonra 50 günlük rahat hareketli averaja (SMA) (21.845 $) düşebilir.

ETH/USDT

Eter, 11 Ağustos’ta 2.000 doların üstüne çıkmaya çalıştı sadece günün mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların seviyeyi canlı bir halde savunduklarını gösteriyor.

ETH/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Bununla beraber, pozitif bir işaret, boğaların zemini ayılara bırakmamış olmasıdır. Bu, trader’ların yukarı hareketin devam edeceğini düşündükleri için kâr elde etmek için acil etmediklerini gösteriyor.

Yükselen hareketli averajlar ve aşırı alım bölgesine yakın RSI, alıcılara avantaj sağlıyor. Boğalar fiyatı 2.000 doların üstüne çıkarırsa, ETH/USDT çifti düşüş trendi çizgisine yükselebilir.

, fiyat mevcut seviyeden keskin bir halde düşerse, ayılar pariteyi 1.700$’lık kırılma seviyesine indirmeye çalışacaklar. Boğaların bu desteğe düşüşü satın alması planlanıyor.

BNB/USDT

BNB, genel direnç bölgesinde 338 ila 350 dolar içinde sert bir dirençle karşı karşıya. Ayılar, boğaların bu engeli aşma girişimlerini onlarca defa engellemiş olsa da, alıcılar fazla vazgeçmedi. Bu, boğaların daha yüksek bir hareket bekledikleri için çıkışa acil etmediklerini gösteriyor.

BNB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Tepe direncinin yakınında sıkı bir konsolidasyon, bunun üstünde bir kırılma olasılığını artırır. Bu olursa, BNB/USDT çifti 380 dolara ve arkasından 414 dolara yükselmeye çalışabilir.

Aşağı yönde dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan mühim destek, 20 günlük EMA’dır (300 $). Ayılar fiyatı bu seviyenin altına düşürürse, parite 275$’a ve arkasından 50 günlük SMA’ya (261$) düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma, pozitif yanları ayılar lehine çevirebilir.

XRP/USDT

Ripple (XRP), 0,39 ABD dolarındaki genel direnç ile 20 günlük EMA (0,37 ABD Doları) içinde sıkışmış durumda. Ayılar 9 ve 10 Ağustos’ta bu belirsizliği kendi lehlerine çözmeye çalıştı sadece boğalar düşüşü satın aldı ve fiyatı 20 günlük EMA’nın üstüne çıkardı.

XRP/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Alıcılar, 11 Ağustos’ta fiyatı 0,39 doların üstüne çıkarmaya çalıştı sadece ayılar yerini korudu. Bu, 0,39 dolar ve 50 günlük SMA’nın (0,35 dolar) kısa vadede dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan eleştiri seviyeler bulunduğunu gösteriyor.

Alıcılar genel engeli aşarsa, XRP/USDT çifti 0,48 ABD Dolarına ve hemen sonra 0,54 ABD Dolarına yükselebilir. Aksine, fiyat 50 günlük SMA’nın altına düşerse parite 0.30$’dan eleştiri desteğe doğru kayabilir.

ADA/USDT

Alıcılar, 11 Ağustos’ta Cardano’yu (ADA) 0,55$’dan genel direncin üstüne çıkarmaya çalıştı sadece ayılar seviyeyi başarıya ulaşmış bir halde tuttu. Fiyat şimdi 20 günlük EMA’ya (0,51 $) düşebilir.

ADA/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

20 günlük EMA ile 0,55 dolar arasındaki dar aralıklı ticaretin uzun süre devam etmesi pek mümkün değil. Alıcılar fiyatı 0,55 ABD dolarının üstüne çıkarsa, ADA/USDT çifti 0,63 ABD dolarına ve arkasından 0,70 ABD dolarında sert genel dirence yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, ayılar desteğe 0,45 dolardan meydan okumaya çalışacak. Destek tutarsa, parite konsolidasyonu bir süre daha 0,45 ila 0,55 dolar içinde uzatabilir.

SOL/USDT

Solana (SOL), 10 Ağustos’ta 50 günlük SMA’dan (39 $) sıçradı ve boğaların daha düşük seviyelerden alım hayata geçirmeye devam ettiğini gösteriyor. Boğalar fiyatı 48$’dan genel dirence çekmeye çalıştı sadece ayılar 11 Ağustos’ta 45.32$’da toparlanmayı durdurdu.

SOL/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

SOL/USDT çifti bir süre daha yükselen üçgen formasyonu içinde işlem görmeye devam edebilir. Ayıların bu yükseliş kurulumunu geçersiz kılmak için fiyatı destek çizgisinin altına düşürmesi gerekecek.

Alternatif olarak, boğalar, yükseliş modelini tamamlamak için fiyatı 48 doların üstüne çıkarmak ve sürdürmek zorunda duracak. Bu olursa, parite 60 dolara yükselebilir ve arkasından 71 dolardan kalıp hedefine geçebilir.

DOGE/USDT

Dogecoin (DOGE), 11 Ağustos’ta 0,08 $’dan genel dirençten bir kez daha geri döndü ve bu, ayıların seviyeyi agresif bir halde savunmaya devam ettiğini gösteriyor.

DOGE/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Ayılar, fiyatı hareketli ortalamaların altına düşürmeye ve yükselen üçgen formasyonunun trend çizgisine meydan okumaya çalışacak. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanış, yükseliş kurulumunu geçersiz kılacak ve 0,06 dolarlık ihtimaller içinde bir tekrardan kontrol için kapıları açacak.

Bu varsayımın aksine, eğer fiyat hareketli ortalamalardan geri dönerse, boğaların daha düşük seviyelerden alım hayata geçirmeye devam ettiğini gösterecek. Boğalar, yükselen üçgen modelini tamamlamak için fiyatı 0,08 doların üstüne çıkarmak zorunda duracak. Bu olursa, DOGE/USDT çifti 0.10 dolara yükselebilir.

İlgili: Ethereum’un Birleşmesi yardımıyla ETH fiyatından daha iyi performans gösteren 3 kripto para birimi

NOKTA/USDT

Polkadot (DOT), boğalar ve ayılar içinde 9 dolarlık kırılma seviyesinin yakınında yakın bir harbe şahit oluyor. Boğalar seviyeyi desteğe çevirmeye çalışırken ayılar fiyatı 9 doların altına çekmeye çalışıyor.

DOT/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Yükselen 20 günlük EMA (8,47 $) ve pozitif bölgede RSI, alıcılara avantaj sağlıyor. Fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 9.65 doların üstüne çıkarsa, DOT/USDT çifti 10.80 dolara ve hemen sonra 12 dolara yükselebilir.

Alternatif olarak, fiyat 9 dolarlık kuvvetli destek bölgesinin ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, son kırılmanın bir boğa tuzağı olabileceğini düşündürür. Parite hemen sonra 50 günlük SMA’ya (7.62 $) düşebilir.

MATIC/USDT

Poligon (MATIC), son birkaç gündür 20 günlük EMA (0.88$) ile 0.96$ içinde dar bir aralıkta işlem görüyor ve bu da alıcılar ve satıcılar içinde kararsızlığa işaret ediyor.

MATIC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Bu belirsizlik yukarı yönde çözülürse, MATIC/USDT çifti 1.02 $’da sert genel direnç seviyesine yükselebilir. Boğalar, yukarı hareketin bir sonraki ayağının 1.26 dolara ve hemen sonra 1.50 dolara başladığını göstermek için bu engeli aşmak zorunda duracak.

Bu varsayımın aksine, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, kısa vadeli avantaj ayılar lehine dönebilir. Parite hemen sonra 0,75 dolardan kuvvetli desteğe düşebilir.

AVAX/USDT

Avalanche (AVAX), son birkaç gündür 26.38$ kırılma seviyesinin üstünde işlem görüyor ve bu da boğaların avantajlarından caymak için acil etmediğini gösteriyor.

AVAX/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Kademeli olarak yükselen 20 günlük EMA (25.6 $) ve aşırı alım bölgesine yakın RSI, alıcılar için avantaj bulunduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 31 doların üstüne çıkarsa, AVAX/USDT çifti ivme kazanabilir ve 33 dolara ve hemen sonra 39.05 dolarlık model hedefine yükselebilir.

Bu pozitif görüş, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse kısa vadede geçersiz olabilir. Bu olursa, parite 50 günlük SMA’ya (21.91 $) ve arkasından destek hattına düşebilir.

Burada anlatılan görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hareketi risk ihtiva eder. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Piyasa verileri HitBTC borsası tarafınca sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir