BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, SHIB, AVAX

Bitcoin (BTC), 25.000 dolar seviyesinin yakınında boğalar ve ayılar içinde sıkıntılı bir harbe şahit oluyor. Katalizör eksikliği ve ABD Birleşik Devletleri’nde bu hafta için planlanan mühim bir makroekonomik veri olmaması sebebiyle kısa vadede net bir kazanan ortaya çıkmayabilir. Asya yada Avrupa’dan gelen veri noktaları oynaklığı artırabilir, sadece yeni bir yönlü hareket başlatmaları pek ihtimaller içinde değildir.

Skybridge Capital’in kurucusu ve yönetici ortağı Anthony Scaramucci, CNBC ile yapmış olduğu röportajda, yatırımcılara kripto para birimlerindeki mevcut belirsizliği ortadan kaldırmalarını ve “sabırlı kalınca ve uzun solukta kalınca” tavsiyesinde bulunmuş oldu. Bitcoin’in yatırımcıları önümüzdeki altı yıl içinde keskin bir yükselişle son aşama ödüllendirmesini bekliyor.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Bitcoin’e odaklanmanın yanı sıra, yatırımcılar 15 Eylül’de planlanan Birleşme öncesinde Ether’i (ETH) de yakından takip ediyor. Genesis ICO’ya katılan sadece üç senedir atıl kalan bir balina adresi ortalama 150.000 geçirme etti. 14 Ağustos’ta Ether. Bu, değişik görüşlere yol açtı, bazıları balinanın Birleşmeden sonrasında varlıklarını boşaltabileceğine dair spekülasyonlara yol açtı, sadece ötekiler transferlerin büyük oranda Ether’i riske atmak için yapılmış olabileceğine inanıyor.

Satın alma daha düşük seviyelerde ortaya çıkabilir ve Bitcoin ve altcoinlerde yukarı hareketi sürdürebilir mi? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

BTC/USDT

Boğalar Bitcoin’deki yükselişi sürdürmeye çalıştı sadece ayılar agresif bir halde 25.211 dolardan sattı ve fiyatı 20 günlük üstel hareketli averaja (EMA) (23.483 dolar) düşürdü. Bu, 15 Ağustos’ta bigün dışı mum formasyonunun oluşmasına niçin oldu.

BTC/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Yavaş yavaş yükselen 20 günlük EMA ve pozitif bölgedeki göreceli güç endeksi (RSI), alıcılar için avantaja işaret ediyor. Fiyat 20 günlük EMA’dan geri dönerse, boğaların bu seviyeye düşüşleri satın aldığını gösterir. Bu, bir kırılma olasılığını artırabilir ve 24,668 doların üstünde kapanabilir.

Bu olursa, parite kuzeye doğru yürüyüşe 28.000 $ ‘a başlayabilir ve burada ayılar gene kuvvetli bir meydan okuma oluşturabilir.

Başka bir olasılık da, ayıların fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürmesidir. Bu olursa, parite 50 günlük kolay hareketli averaja (SMA) (22.037 $) ve hemen sonra yükseliş çizgisine düşebilir.

ETH/USDT

Eter, son iki gün süresince yeniden yeniden ruhsal direncin üstüne 2.000 dolardan terfi etti sadece boğalar daha yüksek seviyeleri sürdüremedi. Bu, ayıların bu seviyede sıkıntılı bir meydan okuma oluşturduğunu gösteriyor.

ETH/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

ETH/USDT çifti, 1.700 dolardan kırılma seviyesine düşebilir. Bu, dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan mühim bir düzey bu sebeple boğalar 1.700 doları desteğe çevirirse, 2.000 doların üstünde bir kırılma olasılığını artıracaktır. Bu olursa, parite düşüş trendi çizgisine yükselebilir.

Yükselen 20 günlük EMA (1.756 $) ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların denetim altında bulunduğunu gösteriyor. Bu yükseliş görüşünü geçersiz kılmak için ayıların fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürmesi ve sürdürmesi gerekecek. Bu, pariteyi 50 günlük SMA’ya (1.465 $) indirebilir.

BNB/USDT

BNB’nin yukarı hareketi, 338 dolardan genel dirençte bir engele çarptı. Ayılar şimdi fiyatı 20 günlük EMA’da (306 $) acil desteğe düşürmeye çalışacak.

BNB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat bu destekten geri dönerse, alıcılar BNB/USDT çiftini 338 ila 350 dolarlık direnç bölgesinin üstüne itmek için başka bir girişimde bulunacaklar. Yükselen 20 günlük EMA ve pozitif bölgedeki RSI, minimum direnç yolunun yukarı doğru bulunduğunu gösteriyor.

Bu pozitif görüş, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse kısa vadede geçersiz olabilir. Bu olursa, kısa vadeli tüccarlar çıkışa koşabilir ve bu da pariteyi 50 günlük SMA’ya (266$) çekebilir.

XRP/USDT

Boğalar, 13 ve 14 Ağustos’ta XRP’yi genel direncin 0,39 $’dan yukarısına itmeye çalıştı sadece ayılar yerini korudu. Bu, fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,37 $) altına çeken kısa vadeli tüccarlardan kar rezervasyonu çekmiş olabilir.

XRP/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Ayılar fiyatı 50 günlük SMA’nın altına düşürürse, XRP/USDT çifti bir süre daha 0.30 ile 0.39 dolar içinde menzile bağlı kalabilir. Orta noktaya yakın yatay 20 günlük EMA ve RSI da yakın vadede bir konsolidasyon öneriyor.

Tersine, fiyat hareketli ortalamalardan geri dönerse, daha düşük seviyelerin alıcıları cezbettiğini gösterecektir. Boğalar hemen sonra gene genel engeli aşmaya çalışacak ve pariteyi 0,48 dolara ve hemen sonra 0,54 dolara itecek.

ADA/USDT

Boğalar, Cardano’yu (ADA) 13 Ağustos’ta 0,55 $’lık genel direncin üstüne itti sadece 14 Ağustos’ta momentumu koruyamadı. Bu, ayıların daha yüksek seviyelerde etken bulunduğunu gösteriyor.

ADA/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat 15 Ağustos’ta düştü ve 0,55 dolarlık kırılma seviyesine ulaştı. 0,55 ile 20 günlük EMA (0,53 $) arasındaki bölgenin, boğaların kuvvetli alımlarını çekmesi olası. Fiyat bu bölgeden geri dönerse, alıcılar yeniden yukarı hareketi sürdürmeye çalışacak ve ADA/USDT çiftini 0,63 dolara ve peşinden 0,70 dolara itecek.

Aksine, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, 0,55 doların üstündeki kırılmanın bir boğa tuzağı olabileceğini düşündürür. Parite hemen sonra 50 günlük SMA’ya (0,49 $) düşebilir.

SOL/USDT

Solana (SOL), 13 Ağustos’ta 48$’da genel dirence terfi etti sadece boğalar bu engeli aşamadı. Boğalar 15 Ağustos’ta gene başlarının üstündeki engeli aşmaya çalıştı fakat ayılar pes etmedi.

SOL/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

SOL/USDT çifti 20 günlük EMA’nın (42 $) altına düşerse, bir sonraki durak destek hattı olabilir. Bu, boğaların savunması için mühim bir düzey bu sebeple bunun altında bir kırılma ve kapanış, yükselen üçgen modelini geçersiz kılabilir. Parite hemen sonra 32 dolara düşebilir.

Tersine, fiyat 20 günlük EMA’dan geri dönerse, boğalar gene pariteyi 48 doların üstünde tutmaya ve sürdürmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, yükseliş kurulumu tamamlanacak ve parite 60 dolara yükselebilir.

DOGE/USDT

Dogecoin (DOGE), 12 Ağustos’ta 20 günlük EMA’dan (0,07$) sıçradı ve 14 Ağustos’ta 0,08$’da genel direncin üstüne çıktı. Bu, yükselen üçgen modelini tamamladı sadece boğalar kırılmayı sürdüremedi.

DOGE/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Ayılar daha yüksek seviyelerden sattı ve 15 Ağustos’ta fiyatı kırılma seviyesinin altına geri çekti. Ufak bir pozitif nokta, günün mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü benzer biçimde, daha düşük seviyelerin alıcıları cezbetmesidir. Fiyat 0,08 doların üstünde kalırsa, alıcılar yukarı hareketi sürdürmeye çalışacak ve DOGE/USDT çiftini 0,10 dolara itecek.

Bu varsayımın aksine, fiyat hareketli ortalamaların ve üçgenin trend çizgisinin altına düşerse, yükseliş kurulumunu geçersiz kılacaktır. Parite hemen sonra 0.06 dolara düşebilir.

İlgili: Kripto odaklı girişim şirketi Dragonfly, hedge fonu satın aldı: Bloomberg

NOKTA/USDT

Polkadot (DOT), 13 Ağustos’ta 9.65$’lık genel direncin üstüne çıktı sadece boğalar daha yüksek seviyeleri sürdüremedi. Bu, kısa vadeli tüccarları kar rezervasyonu halletmeye teşvik etmiş olabilir.

DOT/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

DOT/USDT paritesi 14 Ağustos’ta 9$’lık kırılma seviyesinin altına düştü ve fiyat 15 Ağustos’ta 20 günlük EMA’ya (8.63$) ulaştı. Bu, göz önünde bulundurulması ihtiyaç duyulan mühim bir düzey bu sebeple altında bir kırılma önerilebilir. yükseliş momentumunun zayıfladığını söylemiş oldu. Parite hemen sonra 50 günlük SMA’ya (7,68 $) düşebilir ve bir süre menzile bağlı kalabilir.

Alternatif olarak, fiyat 20 günlük EMA’dan geri dönerse, boğalar genel direnci 9.68 dolardan temizlemeye çalışacak. Çekerlerse, parite 10.80 dolara ve hemen sonra 12.44 dolara yükselebilir.

SHIB/USDT

Shiba Inu (SHIB), 7 Ağustos’tan bu yana 0.000012 doların üstünde işlem görüyordu sadece yukarı yönlü hareket ivme kazanmayı başaramadı. Bu, 14 Ağustos’taki keskin ralli ile değişti ve bu da fiyatı 0,000017 dolarda genel direncin üstüne çıkardı.

SHIB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Sadece ayılar vazgeçmedi. Yükselişi 0.000017 doların üstüne sattılar ve fiyatı 15 Ağustos’ta seviyenin altına çektiler. SHIB/USDT çifti 0.000015 dolardan ve peşinden 0.000014 dolardan destek bulabilir. Fiyat her iki seviyeden de geri dönerse, alıcılar gene genel gider barajını aşmaya çalışacaklardır. Başarıya ulaşmış olurlarsa, parite 0.000022 dolara yükselebilir.

Aksine, fiyat 0.000014 doların altına düşerse, paritenin birkaç gün daha 0.000010 ile 0.000018 dolar içinde geniş bir aralıkta salınabileceğini gösterecektir.

AVAX/USDT

Alıcılar 13 Ağustos’ta Avalanche’ı (AVAX) genel direncin üstüne çıkarmaya çalıştı sadece ayılar bu girişimi 30.35$’da durdurdu. Bu, ayıların daha yüksek seviyelerde etken bulunduğunu gösteriyor.

AVAX/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

AVAX/USDT çifti, 20 günlük EMA’nın (26.34$) derhal üstünde olan 26.38$’lık kırılma seviyesine düşebilir. Boğaların bu seviyeyi kuvvetli bir halde savunması umut ediliyor. Fiyat 26.38$’a geri dönerse, talebi daha düşük seviyelerde önerecektir. Parite hemen sonra bir süre 26.38 ile 31 dolar içinde konsolide edebilir.

Ayılar fiyatı 26.38 doların altına düşürürse, birkaç agresif boğa tuzağa düşebilir. Bu, pariteyi 50 günlük SMA’ya (22.39 $) düşürebilir.

Tersine, fiyat mevcut seviyeden geri döner ve 31 doların üstüne çıkarsa, 33 dolara ve hemen sonra 39.05 dolarlık model hedefine bir rallinin başlamasını önerecektir.

Burada anlatılan görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hareketi risk ihtiva eder. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Piyasa verileri HitBTC borsası tarafınca sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir