BTC, ETH Cumartesi Sırasıyla 20.000 Doların Altında ve 1.600 Doların Altında – Piyasa Güncellemeleri Bitcoin Haberleri

Sırasıyla 20.000 dolar ve 1.600 doların üstünde kısa bir rallinin peşinden, bitcoin ve ethereum hafta sonuna adım atmak için bu seviyelerin altına düştü. Düşüş, dün meydana gelen ziraat dışı maaş bordroları raporunu çevreleyen ivmenin azalmasıyla geliyor. Bitcoin 20.500 dolarlık destek noktasına yaklaşırken, ethereum 1.550 dolarlık tabanına yakın işlem görüyordu.

bitcoin

Token tutarları mühim bir destek noktasına yaklaştığından, Bitcoin (BTC) hafta sonu adım atmak için 20.000 doların altına düştü.

Geçen ayki maaş bordrolarını izleyen ilk yükseliş momentumu, piyasaların ekonomik bir gerilemeyi hızlandırmasıyla görünüşte azaldı.

Cuma günkü 315.000 iş rakamı beklenenden daha iyi olmasına karşın, bu sayı Temmuz’daki 528.000 iş sayısından daha düşüktü.

BTC/USD – Günlük Grafik

Bunun bir sonucu olarak BTC/USD, 20.401.57 $’lık bir zirvede işlem gördükten 24 saatten kısa bir süre sonrasında Cumartesi günü 19.779.55 $’a düştü.

Grafiğe bakıldığında, bitcoin şu anda 16 Temmuz’dan beri kırılmamış olan 19.500 dolarlık fiyat tabanıyla çarpışmanın eşiğinde.

Bununla beraber, şu anda 35.77’de seyreden göreceli güç endeksi (RSI), 33.95’lik kendi tabanına düşerse, bu kırılma muhtemelen gerçekleşecektir.

Ethereum

Cumartesi günkü seansta BTC’ye ek olarak ethereum (ETH) de düşüktü, şundan dolayı token bir kez daha 1.600 doların altına düştü.

Cuma günkü 1,643,18 doların peşinden, ETH/USD ortalama 100 dolar düşerek 1,542,30 doların altına ulaştı.

Bu düşüş, kriptodaki düşüş hissi geri döndüğü için, Ethereum’un haftasonuna adım atmak için 1.550 dolardan kısa bir süre kendi desteğinden ayrıldığını görüyor.

ETH/USD – Günlük Grafik

Kâr alıcılar işlemleri açık tutmak yerine pozisyonlarını terk etmeyi tercih ettikleri için önceki düşüşler artık hafifledi.

Fiyatlar o zamandan beri önceki katın üstüne çıkmış olsa da, ileride daha çok düşüş olacağından korkanlar var.

Ayılar, piyasalardaki oynaklığın aşağı yönlü olmaya devam etmesi durumunda ihtimaller içinde bir hedef olarak muhtemelen 1.420 dolarlık bir tabana bakıyor.

Gelen kutunuza gönderilen haftalık fiyat analizi güncellemelerini almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Ethereum’un bu hafta sonu 1.420 dolara ulaştığını görebilir miyiz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda bırakın.

Eliman Dambıl

Kripto, Hisse Senedi ve FX’te aracı kurum direktörü, perakende tecim eğitimcisi ve piyasa yorumcusu olarak çalışan Eliman, piyasa analizine eklektik bir perspektif getiriyor.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir