BTC fiyatı 22 bin dolara mı? Bitcoin aylık kapanışındaki bu mühim seviyeleri izleyin

Aylık kapanış için geri sayım herkesi tetikte tutarken, Bitcoin (BTC) tekrardan 28.000 doların altına indi.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Popüler BTC fiyat hedefleri içinde 200 haftalık trend çizgisi

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, BTC/USD paritesinin 31 Mart’ta iki günün en düşük seviyesi olan 27.533$’a düştüğünü gösteriyor.

Tüccarlar ileriye dönük en mühim destek ve direnç seviyelerini işaretlediğinden, mütevazı bir sıçrama, paritenin yazının yazıldığı sırada ortalama 27.800 $ seviyesinde işlem görmüş olduğu anlamına gelir.

Crypto Tony için, Bitcoin’in tecim aralığının mevcut kısmı oldukça mühim bu sebeple 27.700 dolar denge (EQ) seviyesini ve boğaların koruması ihtiyaç duyulan temel desteği oluşturuyor.

“Şu anda yeni bir uzun pozisyondaysanız, bu hafta sonu izlemeniz ihtiyaç duyulan düzey (EQ) 27.700 dolar. Bir süre ilkin benimle olanlar, bu düşük aralığı kaybetmediğimiz sürece endişeli değiliz” diye yazdı.

Ekteki bir grafik, Binance’te BTC/USDT için üst, alt ve EQ’yu gösteriyordu.

BTC/USD açıklamalı grafik. Kaynak: Kripto Tony/Twitter

Popüler bir anlatıya devam eden DecenTrader tecim paketinin kurucu ortağı Filbfilb, Bitcoin’in 200 haftalık hareketli averajının (WMA) 25.500 dolara yakın bir sonraki adım olacağını söylemiş oldu.

Bu, boğaların 200WMA’nın destek yada direnç dönüşünden kaçınmak istemesiyle iki haftanın en düşük seviyelerine dönüşebilir – bu, 2022’nin ortalarında meydana gelen ve aylarca devam eden düşüşten ilkin gelen bir şey.

200 haftalık çalışmanın aşağıdaki nedenlerden dolayı öne geçeceğine inanıyorum:

– aslına bakarsanız bunun kanıtını gördüm
– İnsanlar kur riski hakkında konuşmak istemiyor
– İnsanlar stablecoin riski hakkında konuşmak istemiyor
– Piyasa kısa pozisyonda ve çıkmak için çaresiz

– filbfilb (@filbfilb) 30 Mart 2023

Ayrıca, yüksek süre dilimi (HTF) direncinin direkt spot fiyatın üstünde bulunduğunu göz önünde bulunduran öteki tüccar Credible Crypto, takipçilerini dokuz ayın en yüksek seviyelerinde yükselişlerini sürdürmeleri mevzusunda uyardı.

İlgili: ABD icra daireleri kriptoyla ilgili suçları kızıştırıyor

“Yükseklerde büyük HTF direncine yükselişe geçmenize izin verilmiyor. Şimdi, ilk gerçek destek seviyemizi negatif yönde kontrol ettiğimize bakılırsa, KÜÇÜK bir yükseliş elde etmenize izin veriliyor. Yine yükseklere çıkacaksak, burada tutmalıyız” dedi.

Aşağı yönlü hedefler 22.000-23.000$ şeklinde gelirken, piyasa gücünün devam etmesi durumunda daha azca sert bir hedef olarak 25.000-26.000$ içinde içeriyor.

“Üstümüzdeki KIRMIZI bölge HTF direnci ve şimdiye kadar kontrol edilmemiş olan haftalık arz. 22-23 bin BTC’ye doğru daha büyük bir düzeltme gerçekleşmeden ilkin bu bölgeyi kontrol etmek mantıklı olacaktır.”

“Bu, olması GEREKEN anlamına gelmez, sadece buradan yine yükseklere yükselirsek, mega yükselişi yine dirence çevirmeyin.” BTC/USD açıklamalı tablo. Kaynak: Güvenilir Kripto/Twitter

Bitcoin pazar yapısı “değişti”

Aylık kapanışa odaklanan analitik hesabı Tedtalksmacro, daha iyimser bir görüş açısı sundu.

İlgili: BTC ayı piyasasını terk edecek mi? Bitcoin’de bu hafta bilinmesi ihtiyaç duyulan 5 şey

Daha uzun süre dilimlerinde, Bitcoin’in Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyelerinden bu yana ayı piyasasıyla temiz bir kırılma sağlamak için yapısını “hakikaten değiştirdiğini” savundu.

“Bitcoin, bir sonraki döngüye girmek + tutunmak isteyenlere reklam vermek için elinden gelenin en iyisini yapıyor. Haftalık grafikte, Kasım ’21’den bu yana ilk yüksek zirvelerini (HH) ve Ocak ’22’den bu yana ilk yüksek diplerini (HL) yazdırdı,” diye özetledi.

“Tüccarlar artık net bir halde geçersiz kılıyor ve kabul edildiğinde uzun pozisyonları 24k’nın altındaki aralığa indirebilirler. Piyasa yapısı iyi ve hakikaten değişti.”BTC/USD açıklamalı grafik. Kaynak: Ted/Twitter

Burada anlatılan görüşler, düşünceler ve görüşler yalnızca yazarlara aittir ve Cointelegraph’ın görüş ve düşüncelerini yansıtması yada temsil etmesi gerekmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir