BTC fiyatı 6 haftanın en yüksek seviyesine ulaştığında Bitcoin boğa koşusu ‘ilginçleşiyor’

Bitcoin (BTC), son olarak makro gelişmelerin peşinden risk varlıklarını artırdığı için 29 Temmuz’da altı haftanın en yüksek seviyesini görmüş oldu.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Aylık kapanış %20 kazanç sağlayabilir

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, Bitstamp’ta BTC/USD için 24.445$’lık mahalli en yüksek seviyeleri elde etti ve bu 13 Haziran ile başlamış olan haftadan bu yana en iyisi.

23.000 dolar civarında konsolide olduktan sonrasında, boğalar, ABD Merkez Bankası’nın son komisyon artışları ve ABD’nin şu anda bir resesyonda bulunduğunu doğrulayan GSYİH verileriyle piyasayı daha yükseğe itmek için ikinci bir rüzgar aldı.

Yatırımcılara ve analistlere görünümde pozitiflik sağlamak için Bitcoin ve altcoinlerin altına katılmasıyla risk varlıkları, yönetim kurulu genelinde daha iyi performans gösterdi.

Altın #GOLD $GLD $GC_F, büyük bir C&H için Sap görevi görecek 23 aylık bir dikdörtgenin (sarı) alt sınırını tuttu. Boğa piyasası başladı. Fiyatlar kuzeye gidiyor. Hedef, önümüzdeki birkaç yıl içinde 3.000 ABD Dolarının üstüne çıktı pic.twitter.com/ympPpf7ojP

— Peter Brandt (@PeterLBrandt) 28 Temmuz 2022

Zincir içi seyretme deposu Material Indicators 28 Haziran günlük BTC/USD grafiği için kısa ve uzun sinyal dizisinde bir güncellemede “Bu ilginçleşiyor” dedi. Bitcoin’in bir sonraki yüksek (HH) yapma potansiyelini görmüş oldu. :

“Tüm Trend Precognition sinyalleri, D grafiğinde Uzun yazdırılıyor, ek olarak 21-DMA ve 50-DMA çözülüyor. BTC bir HH yapabiliyorsa, bir sonraki HH için oldukça azca sürtünme var ve peşinden makro kanalı EVET aralığına giriyor, bu hala bir ayı piyasası rallisi.”

Araç-gereç Göstergeleri, günlük kapanış için 24.300$’da en yüksek seviyenin durağan(durgun) kalması durumunda 25.000$’ın da izlenmesi ihtiyaç duyulan mühim bir fiyat seviyesi olacağını ekledi.

Bir sonraki yazının bir kısmı, “Bu ralli 25 bin doları geçebilirse, o vakit 28 bin dolar oldukça süratli bir halde odaklanıyor” dedi.

Ayrıca Blockware önder içgörü analisti William Clemente, 2022’de mevcut BTC fiyat hareketini alaycı bir alternatif olarak özetledi.

Geçen haftaki aynı noktaya kıyasla, BTC/USD yazı yazılırken mütevazı bir %4 arttı. Coinglass verilerine nazaran Temmuz haftalık kapanışına iki gün kala parite %20’nin üstünde aylık kazanç elde etme yolunda ilerliyordu.

BTC/USD aylık getiri tablosu (ekran görüntüsü). Kaynak: Coinglass

Ethereum, kilit desteği 1.700 doların üstünde geri alıyor

Ether (ETH) 6 Haziran haftasının en yüksek seviyelerine meydan okumak için 1.700 doları geçti.

İlgili: 3 Bitcoin alım satım davranışı, BTC’nin 24 bin dolara yükselmesinin bir “düzmece” bulunduğunu ima ediyor

Bu sizi korkutuyor mu yoksa oldukça fakat oldukça heyecanlandırıyor mu?#ETH https://t.co/Mc62xW4m1x

— Araç-gereç Göstergeleri (@MI_Algos) 29 Temmuz 2022

Maddi Göstergeler daha çok geri çekilme ve 1.000 doların oldukça altına düşme fikriyle oynarken, ötekiler altcoinler içinde kısa vadeli fiyat hareketinin enerjisini kabul etti.

Popüler tüccar ve analist Rekt Capital, “$ETH ve birçok Altcoin, eski dirençleri yeni desteklere başarı göstermiş bir halde tekrardan kontrol etti ve o zamandan beri kuvvetli bir halde toparlandı.”

Başarıya ulaşmış bir tekrardan testin peşinden $ETH’den kuvvetli bir toparlanma

ETH yavaş yavaş bir sonraki ani direncine yaklaşıyor (üst turuncu kutu)

ETH’nin daha da yükseğe çıkması için bu kutunun altını destek olarak geri alması gerekecek#ETH #Crypto #Ethereum https://t.co/tkPGBVW76d pic.twitter.com/CiaYKNh6ha

— Rekt Capital (@rektcapital) 28 Temmuz 2022

Ek çözümleme, ETH/USD’nin devam etmek için ortalama 1.730 dolardan başlamış olan bir destek bölgesini geri talep etmesini istedi.

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir