BTC madencilik stokları, üretim rampaları olarak bir ayda ikiye katlandı

Kripto madenciliği şirketleri, geçen ay hisse senedi fiyatlarının %120 kadar arttığını, kripto varlık fiyatlarının yükselişe geçtiğini, daha yüksek madencilik karlılığını ve BTC üretiminde keskin artışlar görmüş oldu.

Kripto madenciliği şirketleri Marathon Digital Holdings (%124,12), Core Scientific (%110,39), Hut 8 (%98,95) ve Riot Blockchain (%96,69), son 30 günde hisse senedi fiyatlarının yukarı doğru fırladığını görmüş oldu. Yahoo Finance — Bitcoin (BTC) (%18.0) ve Ether (ETH) (%67.8) varlık fiyatlarından mühim seviyede daha iyi performans gösteriyor.

Core Scientific, 11 Ağustos’ta dosyalanan ikinci çeyrek sonuçlarında, bugüne dek kendi kendine çıkarılan Bitcoin’de şaşırtıcı bir halde %1601’lik bir artış bulunduğunu ve 6.567 Bitcoin’e ulaştığını bildirdi. İkinci çeyrek geliri, dijital madencilik gelirindeki ve barındırma gelirindeki artışların etkisiyle senelik %118 artarak 164 milyon $’a terfi etti.

Hut 8 Mining Corp. ek olarak, “ek yüksek verimli madencilerin hash oranındaki artış” ve faaliyetlerin hızlanması sebebiyle mayınlı Bitcoin artışını önceki yıla gore %71 artarak toplam 946 Bitcoin’e çıkardı. Ontario maden sahasında. Geliri de ikinci çeyrekte senelik %30,7 artışla 43,8 milyon $’a terfi etti.

Q2 neticelerini bu haftanın başlarında paylaşan Marathon Digital, Bitcoin üretim aktivitesinde %8’lik bir artışla “sıkıntılı bir makro ortama” karşın çeyrekte 707 Bitcoin üreterek Bitcoin üretimini yıldan yıla artırdığını söylemiş oldu.

Bununla beraber, her üç şirket de kripto varlıklarındaki kıymet düşüklüğü kayıplarından meydana gelen genişleyen kayıplar bildirdi.

Hisse senedi fiyatlarındaki artış, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil olmak suretiyle mühim kripto varlıklarının sırasıyla %18,0 ve %67,8 kıymet kazanmasıyla, Haziran ve Temmuz ayındaki düşüşten bu yana kripto fiyatlarının artmasıyla da ortaya çıktı.

Bitinfocharts’a gore, Bitcoin madenciliği karlılığı da 19 Haziran’da senenin en düşük seviyesinden toparlandı.

Son 3 Ayda BTC Madenciliği Karlılığı. Kaynak: Bitinfocharts.com

Bitcoin madencilik şirketleri, son aylarda, kısmen Teksas’taki sıcak hava dalgasına ve Rusya-Ukrayna çatışmasına atfedilen daha düşük varlık tutarları ve daha yüksek enerji maliyetleri de dahil olmak suretiyle BTC üretimini ve karlılığını etkileyen bir takım faktörle uğraşmak mecburiyetinde bırakıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir