BTC Önümüzdeki Haftalarda Bazı Mühim Testlerle Karşı Karşıya – Piyasa Güncellemeleri Bitcoin Haberleri

Tam bir ay ilkin bugün, kripto piyasaları artan enflasyon seviyelerine ve merkez bankası politikasına tepki vermeye devam ederken, bitcoin birim başına 20.000 doların altında işlem görüyordu. Bununla beraber, bir ay sonrasında, dünyanın önde gelen kripto tokeni, tüketici fiyatlarının onlarca senenin en yüksek seviyelerine yükselmesine karşın 23.000 doların üstüne çıktı. Peki bunu akılda tutarak, Bitcoin önümüzdeki birkaç hafta içinde potansiyel olarak nereye gidebilir?

Mevcut Piyasa Durumu

Temmuz ayında Bitcoin (BTC), Fed’in potansiyel 75 baz puanlık (bps) artış beklentisiyle kripto piyasalarındaki oynaklığın daha yüksek olması sebebiyle, çoğunlukla 18.900 $’lık bir taban ve 23.600 $’lık bir tavan içinde konsolide oldu.

O zamandan beri, Federal Biriki arka arkaya seanslarda terfi etti ve Temmuz ve Ağustos aylarında faiz oranlarını %0,75 artırdı.

Bu, ABD Birleşik Devletleri’ndeki enflasyonun kırk yılı aşkın bir süredir en yüksek seviyesine yetişmesi ve bekleyen bir küresel durgunluğa ilişkin artan endişelerle geldi.

Buna karşın, piyasayı rahatsız eden belirsizlik yavaş yavaş azalmaya başladığından, bitcoin sükunet içinde terfi etti.

Bir resesyonun ebatlarına ilişkin endişeler devam etse de, Fed’in atacağı adımdan kaygı duyan trader’lar bu soruların bazılarının yanıtlandığını gördüler.

Bunun bir sonucu olarak, BTC’deki fiyat gücü, son birkaç hafta içinde çoğunlukla terfi etti, göreceli güç endeksi (RSI) 5 Temmuz’da 29’dan şu anda 54.37’de seyrediyor.

Ağustos Görünümü

Bu analizi yazarken, BTC/USD şu anda 23.019.32 dolardan işlem görüyor, son olarak ziraat dışı maaş bordroları raporundan bir tek birkaç saat sonrasında kaldırıldı.

ABD işgücü piyasasında ihtimaller içinde bir yavaşlama endişelerinin peşinden, Temmuz ayı maaş bordroları, 250.000 olan beklentilere rağmen, geçen ay 528.000’de geldi.

Bu, enflasyon krizinin ortasında potansiyel bir küresel durgunluğa ilişkin endişeler üstüne son aylarda riskten kaçınma yaklaşımı benimseyen bitcoin boğaları için pozitif olabilir.

Bu endişeler devam edecek olsa da, piyasanın manzarası yavaş yavaş değişmeye başladığından, yatırımcıların artık yükselişe geçmek için daha çok sebebi var.

BTC/USD – Grafik

Bu hafta, WTI ham petrolünün Rusya’nın Şubat ayında Ukrayna’yı işgal etmesinden bu yana en düşük noktasına düşmesiyle beraber altın dolar karşısında bir ayın en yüksek seviyesine terfi etti.

BTC şimdi gelecek haftalarda bazı mühim testlerle karşı karşıya; bunlardan en önemlisi, 24.700 dolarlık mühim ve oldukca daha yüksek bir tavanı aşmak için kafi ivmeye haiz olup olmadığı.

Bunu başarabilirse, bitcoin 25.000 doların üstünde yarışabilir ve boğalar Eylül ayında 30.000 dolara daha yakın bir hareket için konumlanabilir.

Bu hikayedeki etiketler

Bear Rally, Bearish, Bitcoin, Bitcoin (BTC), BTC, Boğa, Fed, altın, enflasyon krizi, Yatırımcılar, İş Raporu, kilit alanlar, uzun vadeli görünüm, Makro, Makroekonomik vakalar, piyasa senaryoları, Piyasa Güncellemesi, oran artışları, riskten kaçınma yaklaşımı, RSI, testler, tecim, WTI ham petrol

Bitcoin’in bir ay içinde hangi fiyattan işlem görmesini bekliyorsunuz? Yorumlarınız ile düşüncelerinizi öğrenmemize izin verin.

Eliman Dambıl

Kripto, Hisse Senedi ve FX’te aracı kurum direktörü, perakende tecim eğitimcisi ve piyasa yorumcusu olarak çalışan Eliman, piyasa analizine eklektik bir görüş açısı getiriyor.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir