BTC ve ETH Ağustos Ticaretine Sırasıyla 24.000 Dolar ve 1.700 Doların Altında Giriyor – Piyasa Güncellemeleri Bitcoin Haberleri

Token tutarları art arda dördüncü seansta düşmüş olduğu için, Bitcoin haftaya adım atmak için marjinal olarak düşük işlem görmüş oldu. Dünyanın en büyük kripto para birimi, geçen Cumartesi günkü yükselişin peşinden artan piyasa oynaklığından 24.000 doların üstünde altı haftanın en yüksek seviyesine geriledi. Ethereum da Pazartesi günü kırmızıdaydı.

bitcoin

Piyasalar Pazartesi günü art arda dördüncü seansta düşerken, Bitcoin (BTC) haftaya adım atmak için kırmızıda işlem görüyordu.

BTC/USD’nin 13 Haziran’dan bu yana en yüksek seviyesine ulaşmış olduğu geçen Cumartesi günkü 24.678 dolarlık zirvenin peşinden, token arka arkaya seanslarda düştü.

Bu son düşüş, Bitcoin’in günün erken saatlerinde 22.994,61 doların altına düştüğünü ve süreçte beş günün en düşük seviyesini sağlamlaştırdığını görmüş oldu.

BTC/USD – Günlük Grafik

Boğaların tutarları 24.400 doların üstünde tutmada başarısız olduğu kırılma girişiminin peşinden düşüş eğilimi başlamış şeklinde görünüyor.

Bu, fiyat gücünün 14 günlük göreli güç endeksi (RSI) vesilesiyle 62’de kendi başına bir tavana yetişmesi ve son düşüşün arkasındaki ana niçin şeklinde görünüyor.

RSI şu anda 56’da seyrediyor, sadece 54’lük bir tabana doğru aşama kaydediyor şeklinde görünüyor ve bu olursa, fiyatların 21.000 dolara düştüğünü görebiliriz.

Ethereum

Bitcoin’e ek olarak, Ethereum (ETH) de düşüş hissi kripto piyasalarını süpürmeye devam etmiş olduğu için üst üste dördüncü gün düştü.

Pazar günü 1.745,88 $’lık yüksek bir seviyenin peşinden, ETH/USD bugünkü seansın erken saatlerinde 1.650,42 $’lık gün içi en düşük seviyesine geriledi.

Neredeyse bir haftalık düşük seviyelerin peşinden, fiyatlar şimdi 1.620 dolarlık bir destek noktasına doğru aşama kaydediyor şeklinde görünüyor.

ETH/USD – Günlük Grafik

Bitcoin şeklinde, ETH grafiğindeki 14 günlük RSI kısa sürede bir direnç noktasında tutuldu ve bu son düşüş trendini tetikledi.

Yazılı olarak, göreceli güç endeksi, kısa sürede 63’lük bir tabanın kırılmasının peşinden 62.35’te izliyor.

Düşüş baskısı devam ederse, göstergedeki bir sonraki kat, yatırımcıların şu anda hedeflediği bir nokta olabilecek 58 seviyesi şeklinde görünüyor.

Gelen kutunuza gönderilen haftalık fiyat analizi güncellemelerini almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Ethereum ağustos sonunda nerede olacak? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda bırakın.

Eliman Dambıl

Kripto, Hisse Senedi ve FX’te aracı kurum direktörü, perakende tecim eğitimcisi ve piyasa yorumcusu olarak çalışan Eliman, piyasa analizine eklektik bir perspektif getiriyor.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir