BTC ve ETH Bugünkü Faiz Kararından Ilkin Birazcık Daha Yüksek – Piyasa Güncellemeleri Bitcoin Haberleri

Tüccarlar bugünün faiz oranı sonucuna hazırlanırken, Bitcoin Çarşamba günü marjinal olarak yüksek işlem görmüş oldu. ABD Birleşik Devletleri’ndeki enflasyon on yılların en yüksek seviyelerine yükselmeye devam ederken, Federal Biriki’in ikinci ay için oranları 75 baz puan çoğaltması planlanıyor. Ethereum da yeşildeydi ve Salı günkü kayıplarından toparlandı.

bitcoin

Piyasalar bugünkü FOMC (Federal Açık Piyasa Komitesi) toplantısını beklediğinden, Bitcoin (BTC) Çarşamba günü birazcık daha yüksek işlem görmüş oldu.

Dünyanın en büyük kripto para birimi Salı günü 20,776,82$ ile gün içi en düşük seviyesine geriledi, sadece varlık, yükseliş gününde bir miktar toparlandı.

Boğalar dün meydana gelen kanamayı durdurmaya çalışırken, BTC/USD bugünkü seansta 21,415,67$’lık gün içi zirvesine ulaştı.

BTC/USD – Günlük Grafik

Grafiğe bakıldığında, fiyatlar hala 21.800 dolarlık kilit direnç noktasının altında işlem görüyor, sadece 20.600 dolarlık bir tabandan uzaklaştı.

Bu çoğu zaman fiyatın 20.000 doların altına düşmesini engellemiş olan son müdafa hattıdır ve bugünün yükseliş baskısı şimdilik bunu engellemiş görünüyor.

Görünüşe gore bu, 14 günlük göreceli güç endeksi (RSI) 45’te kendi destek noktasından sınırlanırken geldi ve şimdi 46.30’da izliyor.

Ethereum

Salı günü ethereum (ETH) 1.400 doların altına düştü, sadece fiyatlar şimdi tüm gün seansı esnasında toparlandı.

Salı günü 1.362.95$’a düşen ETH/USD, şu anda 1.470.74$’lık bir zirvede işlem görüyor.

Hareket, boğaların dün meydana gelen düşüşten ilkin son on gündür geçerli olan 1.500 dolarlık bir fiyat tabanını tekrardan yakalamaya çalışmasıyla geldi.

ETH/USD – Günlük Grafik

Şu anda bitcoin üstündeki göreceli güce benzer şekilde, RSI göstergesi 54.40 destek noktasından terfi etti ve yazı yazarken 56’ya yaklaşıyor.

Bu, bugünkü fiyat artışının arkasındaki teknik faktörlerden biri benzer biçimde görünüyor, bu da şimdi ethereum’un yakında başka bir yükseliş trendi için ayarlanabileceği anlamına geliyor.

ETH 1.500 doların üstüne çıkarsa, boğalar için bir sonraki hedef muhtemelen 1.645 dolarlık direnç noktası olacak.

Gelen kutunuza gönderilen haftalık fiyat analizi güncellemelerini almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Merkez Bankası faiz oranlarını ne kadar artıracak? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda bırakın.

Eliman Dambıl

Kripto, Hisse Senedi ve FX’te aracı kurum direktörü, perakende tecim eğitimcisi ve piyasa yorumcusu olarak çalışan Eliman, piyasa analizine eklektik bir perspektif getiriyor.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, rafapress/Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir