BTC ve ETH Cumartesi Günkü Seans Esnasında Son Düşüşleri Uzattı – Piyasa Güncellemeleri Bitcoin Haberleri

Bu hafta kripto para piyasalarındaki satışlar Cumartesi günü daha da kötüleşti ve bitcoin ortalama bir aydır ilk kez 21.000 doların altına düştü. Ethereum, tokenin fiyatı hafta sonuna adım atmak için 1.700 $ seviyesinin altına düşmüş olduğu için bugünkü seansta da düşüşünü sürdürdü.

bitcoin

Bitcoin (BTC), dünyanın en büyük kripto para biriminin tutarları 22.000 doların altına düşmüş olduğu için hafta sonuna adım atmak için kırmızıda kalmaya devam etti.

Cumartesi günü BTC/USD’nin 20.868.85$’lık gün içi en düşük seviyesine düştüğünü görmüş oldu ve token mühim bir destek seviyesine yaklaştı.

Bu taban, fiyatların 20.500$’ın altında işlem görmüş olduğu 16 Temmuz’da son olarak vurmuş olduğu 20.800$ noktasındaydı.

BTC/USD – Günlük Grafik

Bu düşüşlerin bir sonucu olarak, 14 günlük bağıl güç endeksi (RSI), 12 Temmuz’dan bu yana en düşük noktası olan 32.97’ye düştü.

Bitcoin tutarları o zamandan beri toparlandı ve yazı itibariyle 21.000 doların üstüne çıktı. BTC şu anda 21,191,27 dolardan işlem görüyor.

Grafiğe daha yakından bakıldığında, 10 günlük (kırmızı) hareketli ortalamanın (MA), 25 günlük (mavi) MA ile aşağı yönlü kesişmeye yaklaştığı görülebilir.

Bu eğilim devam ederse, BTC muhtemelen 20.000 doların altına düşerek daha çok düşüşe işaret edebilir.

Ethereum

Haftaya kuvvetli bir başlangıç ​​yaptıktan sonrasında, ethereum (ETH) hafta sonu işlemlerine Pazartesi günkü 2.000 doların üstündeki zirveden 400 doların üstünde başladı.

Cuma günü 1,695,15$’a düşen ETH/USD, bugünkü seansta daha da düşerek 1,611,34$’a düştü.

Bu, 4 Ağustos’ta 1.600 dolar seviyesinin altına düştükten sonrasında son on altı gün içinde işlem gören en düşük ethereum seviyesi.

ETH/USD – Günlük Grafik

Grafiğe bakıldığında, ETH ayıları tutarları 1.565 dolarlık bir destek noktasına doğru almaya çalışıyor benzer biçimde görünüyor.

Bununla beraber, boğalar şimdiye kadar bu olasılığa direndi ve token şu anda 1.636.11 dolardan işlem görüyor.

Geri tepme, RSI 43.00 tabanına ulaştığında geldi ve RSI, yazarken 44.90’da izliyor. Bu 50’ye geri dönerse, tokenin 1.700 doların üstüne çıktığını görebiliriz.

Gelen kutunuza gönderilen haftalık fiyat analizi güncellemelerini almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Ethereum’un bu hafta sonu 1.700 doların üstüne çıkmasını bekliyor musunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda bırakın.

Eliman Dambıl

Kripto, Hisse Senedi ve FX’te aracı kurum direktörü, perakende tecim eğitimcisi ve piyasa yorumcusu olarak çalışan Eliman, piyasa analizine eklektik bir görüş açısı getiriyor.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir