BTC ve ETH Hafta Sonuna Adım atmak İçin Konsolide Ediyor – Piyasa Güncellemeleri Bitcoin Haberleri

Cuma günkü kuvvetli kazanımların arkasından, bitcoin hafta sonuna adım atmak için kilit bir direnç seviyesi altında konsolide oldu. Boğalar, gün içinde %1 düşüş gösteren kripto piyasalarında fiyat belirsizliği arttıkça kazanç sağlamayı seçti. Ethereum da seansta marjinal olarak daha düşüktü.

bitcoin

Cuma günkü kuvvetli kazanımların arkasından, fiyatlar mühim bir direnç noktasının altına düşmüş olduğu için bitcoin (BTC) Cumartesi günü marjinal bir düşüş yaşadı.

Dünün en yüksek seviyesi olan 24.294.79$’ın arkasından, ki bu kısa bir süre için tavanı 24.200$’da kırdı, BTC/USD günün erken saatlerinde 23.481,17$’a düştü.

Bu düşük düzey, tüccarların tutarları daha da yükseltmeye çalışmak yerine, bu belirsizlik noktasında kar almayı tercih etmesiyle geliyor.

BTC/USD – Günlük Grafik

Grafiğe bakıldığında, 24.200 dolarlık direnç seviyesi, bu sefer 14 günlük RSI’da (göreceli güç endeksi) 62 işareti şeklinde başka bir tavana vurulduğunda geldi.

Göreceli güç, BTC’nin 43.000 doların üstünde işlem görmüş olduğu 4 Nisan’dan bu yana en yüksek noktasına terfi etti, sadece bu durumda mevcut piyasa koşulları sebebiyle fiyat momentumu durdu.

Bugünkü fiyat düşüşünden ilkin, bitcoin boğaları bir halde 25.000 doları hedefliyordu, sadece buna ulaşmak için RSI’nin 62’nin ötesine geçmesi gerekiyor.

Ethereum

Ethereum (ETH) de bugünün seansında düşüktü, şu sebeple son zamanlardaki yükseliş hissi, hafta sonunu başlatmak için birazcık düşüş yönüne kaydı.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Cumartesi günü, fiyatlar 1.662,79 dolara düşmüş olduğu için konsolide oldu.

Cumartesi günkü düşüş, ETH/USD’nin 10 Haziran’dan bu yana tutulan 1.780 dolarlık uzun vadeli fiyat tavanının ötesine geçememesinden bigün sonrasında geldi.

ETH/USD – Günlük Grafik

Bu başarısızlık ondan sonra kan kokan ayıların tekrardan girişine yol açtı ve daha önceki boğaları pozisyonlarından çıkarmak için harekete geçti.

Yazı yazarken, ETH 1.689.70 dolardan işlem görüyor ve 14 günlük nispi güç endeksi 64.75’te izleniyor ve bu, 66’daki kendi direnç seviyesinin marjinal olarak altında.

Bugünkü seansta düşüş baskısı devam ederse, fiyatlar için bir sonraki iniş noktası 1.620$’lık bir taban olabilir.

Gelen kutunuza gönderilen haftalık fiyat analizi güncellemelerini almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Ethereum bu hafta sonu 1.600 doların altına düşecek mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda bırakın.

Eliman Dambıl

Kripto, Hisse Senedi ve FX’te aracı kurum direktörü, perakende tecim eğitimcisi ve piyasa yorumcusu olarak çalışan Eliman, piyasa analizine eklektik bir görüş açısı getiriyor.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir