BTC ve ETH Hafta Sonuna Adım atmak İçin Konsolide Ediyor – Piyasa Güncellemeleri Bitcoin Haberleri

Tüccarlar dünün ziraat dışı maaş bordrolarına tepki vermeye devam ederken, Bitcoin hafta sonu adım atmak için 23.000 doların üstünde konsolide oldu. Temmuz ayında ABD ekonomisine 528.000 iş eklendiği ve bunun kripto fiyatlarının artmasına destek olduğu doğrulandı. Ethereum, dün 1.700 dolarlık bölgeye tekrardan girdikten sonrasında Cumartesi günü konsolide oldu.

bitcoin

Tüccarlar Temmuz ayı ziraat dışı maaş bordroları raporuna cevap vermeye devam ederken, Bitcoin (BTC), hafta sonu adım atmak için Cuma günkü kazançlarını konsolide ediyordu.

Verilerin açıklanmasının arkasından BTC/USD Cuma günü 23.422.83$’lık gün içi zirvesine terfi etti. Sadece, fiyatlar bugün 22.800.36$’a kadar düşerek bu duygu birazcık azaldı.

Bu hareket, fiyatlar son zamanlardaki bir belirsizlik noktasını güvence altına almak için yaklaştıkça, bitcoin boğalarının pozisyonlarını tasfiye ederek daha önceki kazanımları tercih etmesiyle geldi.

BTC/USD – Günlük Grafik

Grafiğe bakıldığında, bu alan son haftalarda ayıların çoğu zaman boğaları yendiği bir alan olan 23.500 dolar seviyesidir.

Bunun bir sonucu olarak, boğalar bu belirsizlikten kurtulmak umuduyla şimdiye kadar pozisyonlarını terk etti, sadece hafta sonu ilerledikçe bazılarının geri dönmeye karar verdiğini görebiliriz.

Yazı yazarken, BTC 23,173,40 dolardan işlem görüyor ve bu fiyat tavanına yaklaştıkça kırılma şansı da artacak.

Ethereum

Ethereum (ETH) de Cumartesi günü konsolide oldu ve fiyatlar kilit bir direnç seviyesine yaklaştıkça tüccarlar gergindi.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, bugünkü seansın başlarında 1,661,86 dolara düştü.

Sadece gün ilerledikçe ETH/USD ralli yapmış oldu ve şu anda 1.714$ bölgesinde işlem görüyor.

ETH/USD – Günlük Grafik

Grafikte görüldüğü benzer biçimde, dün meydana gelen düşüş, ETH’nin 1.780 dolarlık bir tavana yaklaşmasıyla geldi ve fiyat gücü de kendi direnciyle karşılaştı.

14 günlük bağıl güç endeksi (RSI), Cuma günü 65’lik tavanını geçemedikten sonrasında şu anda 62.80’de seyrediyor.

Bu, ETH’yi düşürmek için katalizörlerden biriydi ve boğalar mühim bir güçle tekrardan girerlerse, bu onların fethetmek için ilk engelleri olacak.

Gelen kutunuza gönderilen haftalık fiyat analizi güncellemelerini almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Yükseliş momentumu bu hafta sonu ethereum’a geri dönecek mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda bırakın.

Eliman Dambıl

Kripto, Hisse Senedi ve FX’te aracı kurum direktörü, perakende tecim eğitimcisi ve piyasa yorumcusu olarak çalışan Eliman, piyasa analizine eklektik bir görüş açısı getiriyor.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir