BTC ve ETH Konsolide Ederek Haftaya Başlıyor – Piyasa Güncellemeleri Bitcoin Haberleri

Bitcoin haftaya başlarken çoğunlukla kırmızı renkte olduğundan, kripto piyasalarındaki oynaklık Pazartesi günü yüksek kaldı. Fiyatlar konsolide görünmüş olduğu için token bir kez daha 20.000 doların altına düştü. Ethereum ek olarak, fiyatlar günün erken saatlerinde mühim bir destek seviyesinin altına marjinal bir halde düşerek yatay işlem görüyordu.

bitcoin

Bitcoin (BTC) bu haftaya bir öncekini iyi mi bitirdiğiyle başladı, yalnız kırmızı değil, bununla birlikte 20.000 doların altında işlem görmüş oldu.

Dünyanın en büyük kripto para birimi, ziraat dışı maaş bordroları raporundaki düşüş hissi devam ederken Pazartesi günü gün içi en düşük 19.673.05 dolara düştü.

Bugünün en düşük seviyesi BTC/USD’nin 19.600 dolarlık destek noktasına kısa bir süreliğine yaklaştığını görmüş oldu, sadece boğalar şimdiye kadar bu noktanın altındaki bir harekete direndi.

BTC/USD – Günlük Grafik

Grafiğe bakıldığında, düşüş, 24 günlük göreli güç endeksinin (RSI) kendi tavanını kıramamasıyla geldi.

Yazılı olarak, RSI, yukarıda belirtilen 37.90 direnç noktasının altında olan 35.84’te izliyor.

Bitcoin’in 20.000 doların üstüne çıkması için, bu muhtemelen ilkin üstesinden gelmesi ihtiyaç duyulan bir engel.

Ethereum

Ethereum (ETH) bir kez daha 1.600 doların altında işlem görmesine karşın, fiyatlar çoğunlukla Pazar gününün en düşük seviyesinden daha yüksekti.

ETH/USD dün meydana gelen seansta 1.540$’a düştü, sadece bugün şu ana kadar 1.584,26$’a kadar terfi etti.

Hareket, ethereumu oldukça büyük bir belirsizlik alanı şeklinde görünen 1.615 dolarlık son direnç seviyesine yaklaştırıyor.

ETH/USD – Günlük Grafik

Bu oynaklık seviyesi, endeks şu anda 48.00’de seyrederken, RSI’nin de benzer bir direnç noktasına yakın olması gerçeğiyle terfi etti.

Grafikte görüldüğü şeklinde, ayılar, bir çıkış umuduyla boğalardan yararlanmayı umarak, çoğu zaman bu aşamada tekrardan girmeyi tercih ediyor.

Bitcoin’de olduğu şeklinde, ETH boğaları fiyatların artmasını istiyorsa, ilk olarak bu mevcut çekişme noktalarını geçmeleri gerekecek.

Gelen kutunuza gönderilen haftalık fiyat analizi güncellemelerini almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Ethereum’un Eylül ayında 2.000 dolara yaklaşmasını bekliyor musunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda bırakın.

Eliman Dambıl

Kripto, Hisse Senedi ve FX’te aracı kurum direktörü, perakende tecim eğitimcisi ve piyasa yorumcusu olarak çalışan Eliman, piyasa analizine eklektik bir görüş açısı getiriyor.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir