BTC yüksek seviyelerden %5 düşerken izlenmesi ihtiyaç duyulan Bitcoin fiyat seviyeleri:

Bitcoin (BTC), iki ayın en yüksek seviyesinden genel olarak beklenen bir düşüşün şekillenmeye başlamasıyla 12 Ağustos’ta düşüş yaşadı.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

200 haftalık hareketli averaj pivot oluyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilmiş veriler, BTC/USD’nin Wall Street açılışından ilkin Bitstamp’ta 23,615 dolara düştüğünü ve 24 saatlik kayıpların %5,2 civarında bulunduğunu gösterdi.

Parite, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’un bir Bitcoin hususi fonu başlatmış olduğu haberiyle beraber düşen ABD enflasyonuna yönelik coşkuyla 13 Haziran’dan bu yana en yüksek seviyelerini görmüş oldu.

Bazı yorumcular Bitcoin’in netice olarak 30.000 dolara yakın dirençle başa çıkmasını umarken, ötekiler yeni bir düşüş eğiliminin devam edebileceği şüphesiyle davranışlarında ölçülü kaldı.

Hedef 1 isabet https://t.co/iBA8qRrEOq

— Kripto Tony (@CryptoTony__) 12 Ağustos 2022

Crypto’nun popüler tecim hesabı Il Capo, gündeki son güncellemesinde “Hacim ölüyor. Kanallar dürtü değil, düzeltmeler” dedi.

“Bir çok insan 28 bin yada daha yüksek bir sayı bekliyor, sadece büyük düzey 25000-25500.”

Bir başka gönderi, son kazanımların bir “ayı piyasası rallisinin” parçası olduğu fikrini pekiştirdi.

Ayrıca öteki tüccar Jibon, Bitcoin’in şu anda 23.000 dolara yakın olan 200 haftalık hareketli averajına (MA) yeni dikkat çekti.

Yükseliş esnasında onu geri aldıktan sonrasında, mühim ayı piyasası destek seviyesi, spot fiyatın zayıflamasıyla artık hızla yaklaşıyordu.

“200 MA Reddederse, Birazcık Düşmeye Hazır”, o günkü yeni bir yazının bir bölümünde uyardı.

Ethereum “oldukça kuvvetli” olmaya devam ediyor

Ayrıca daha pozitif bir ton yakalayan Crypto Ed, hem Bitcoin hem de en büyük altcoin Ethereum (ETH) için daha çok kazanç tahminlerine takıldı.

İlgili: Daha erken geliyor: ETH geliştiricileri Birleştirme tarihini yukarı taşıyor

Yolculuğu ETH/USD için 1.900 dolara çağırdıktan sonrasında, BTC/USD için hala kartlarda 29.000 dolara bir kırılma bulunduğunu söylemiş oldu.

#BTC’de aynı hareket 28-29k anlamına gelir
Fakat beni takip ederken bu sizi şaşırtmamalı. YT güncellemelerimde haftalardır bunu çağırıyorum. https://t.co/Y1lPwNAPKx pic.twitter.com/4Q5UmNqOGy

— Ed_NL (@Crypto_Ed_NL) 12 Ağustos 2022

Birlikte rol alan bir YouTube güncellemesinde Crypto Ed, ondan sonra bir geri çekilme girerse, BTC için uygun bir uzun pozisyonun 23.400 dolar olacağını ekledi.

“Benim için aşağı yönlü bir şey var mı? Sanırım yalnız 22.000 doların altına inersek ve bu seviyeyi tekrardan aşağı yönlü kontrol edersek” diye devam etti.

Ethereum ile ilgili olarak, tüccar arkadaşı TechDev, fiyat hareketini “oldukça kuvvetli” olarak nitelendirdi ve ETH/USD’nin 20 haftalık üstel hareketli ortalamasını geri aldığını ve BTC/USD’nin 10 haftalık eşdeğeriyle “hâlâ savaştığını” belirtti.

ETH/USD 1 saatlik mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir