Bu azca malum DeFi kripto tokeni bir ayda %800’ün üstünde ralli yapmış oldu

BarnBridge (BOND) adlı yeni ve nispeten bilinmeyen bir DeFi tokeni, 26 Temmuz’da %800’ün üstünde bir artışla 20 dolara ulaştı.

BOND fiyat artışı, ortalama 2,19 dolarda dibe vurduktan bir aydan fazla bir süre sonrasında geldi. Karşılaştırıldığında, en iyi paralar, Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) aynı dönemde sırasıyla bir tek %18 ve %54 oranında toparlandı.

BOND/USD günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Başka bir pompa ve boşaltma mı?

BarnBridge, yatırımcıların faiz oranı dalgalanmalarına ve fiyat dalgalanmalarına karşı korunmaları için şekillendirilebilir bir DeFi ürünleri paketi sunan zincirler arası bir risk yönetimi protokolüdür.

Örnekler içinde, yatırımcıların Aave, Compound, Cream yada Yearn.finance benzer biçimde öteki projelerin borç havuzlarından durağan(durgun) oranlı getiriler elde etmelerini elde eden bir ürün olan SMART Yield ve portföyleri tekrardan dengelemek için yatırımcılara araçlar sunan SMART Exposure sayılabilir.

BarnBridge SMART ürünleri açıklandı. Kaynak: Resmi Web Sitesi

BarnBridge’in son olarak ürünü SMART Alpha, yatırımcıların fiyat dalgalanmalarına karşı korunmalarını sağlar ve yükseliş tezleri için onlara kaldıraç sağlar. Ayrıca BOND, BarnBridge’i temsil eden Ethereum tabanlı DAO’ya bir yönetişim belirteci olarak hizmet ediyor.

Yüzeyde, son olarak BOND fiyat pompası, bilhassa DeFi sektöründeki birçok proje başarısız olduğunda, risk hendek protokollerine artan ilgiyi yansıtmalıdır. Sadece, işlem hacmi konsantrasyonuna odaklanırsanız, tokenin kazançları büyük seviyede spekülatif görünüyor.

CoinMarketCap tarafınca izlenen verilere bakılırsa, BOND hacimlerinin %50’sinden fazlası son 24 saat içinde Binance’den kaynaklandı. Bununla beraber, aşağıda gösterildiği benzer biçimde, gösterge BOND/USD çiftinin günlük alım satım faaliyeti fiyat artışı esnasında düşüyor.

Fiyat-hacim farklılığını gösteren BOND/USD günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Fiyat-hacim farklılığı, BOND fiyat pompasının arkasında daha azca yatırımcının bulunduğunu ve gelecek günlerde yada haftalarda keskin bir düzeltme şansını artırdığını gösteriyor.

Sonraki BOND fiyat hedefleri

BOND’un 37.50$’lık yüksek salınımından 2.18$’lık düşük salınımına kadar bir Fibonacci düzeltme grafiği çizmek, aşağıdaki haftalık grafikte gösterildiği benzer biçimde bir takım potansiyel destek ve direnç seviyelerini ortaya çıkarıyor.

BOND/USD haftalık fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

BOND, ara direnç olarak 24$’ı kontrol ettikten sonrasında geri çekildi ve şimdi 26 Temmuz fiyatına bakılırsa %17,5 düşüşle 15.60$’a doğru genişletilmiş bir düzeltme yapmayı bekliyor. Başka bir arıza, fiyatı 10,50$’a yada %45’lik bir düşüşe düşürme riski taşıyor.

İlgili: Kurumsal ETH hissiyatı 11 haftalık çıkışlardan sonrasında pozitife döndü

Tersine, 24 doların üstündeki bir toparlanma, BOND’un bir sonraki yukarı yönlü hedef olarak 30 doları kontrol etmesine niçin olabilir. Başka bir kırılma hareketi, hedefi mevcut fiyat seviyelerinden %95 artışla 37.50$’a kaydırabilir.

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir