‘Bu benden’ – Robinhood CEO’su ikinci çeyrek kaybından sonrasında personelin %23’ünü işten çıkaracak

Çevrimiçi aracı kurum Robinhood, makro ortamın devam eden bozulmasını ve geniş bir kripto piyasası çöküşünü gerekçe göstererek çalışanlarının ortalama dörtte birini işten çıkaracak.

Fena haber, kurucu ortak ve CEO Vlad Tenev’den 2 Ağustos’ta bir blog gönderisinde geldi, aynı gün ılık 2. çeyrek finansal neticelerini açıklarken, New York Finansal Hizmetler Departmanı, firmanın kripto şubesi için 30 milyon dolarlık bir para cezası deklare etti. kara para aklamayla savaşım, siber güvenlik ve tüketici koruma ihlalleri.

Tenev, işten çıkarmaların şirketteki tüm fonksiyonları, bilhassa operasyonlar, pazarlama ve program yönetimini etkileyeceğini ve personelin ortalama %23’ünün işten çıkarılacağını yazdı. Financial Times, etkilenen çalışan sayısının 780 civarında bulunduğunu tahmin ediyor.

“Ayrılan Robinhoodie’lere 1 Ekim 2022’ye kadar Robinhood’da emek verme ve tertipli maaşlarını ve toplumsal yardımlarını alma fırsatı sunulacak. Onlara iş arama yardımı da sunulacak (Robinhood Alumni Talent Directory’de bir seçenek dahil).”

— zerohedge (@zerohedge) 2 Ağustos 2022

Robinhood bu senenin başlarında çalışanlarının %9’unu işten çıkardı, sadece Tenev kesintilerin “yeterince ileri gitmediğini” söylemiş oldu. Ekonomik koşullara ve kripto piyasasının çöküşüne hareket etmedeki faktörler olarak işaret etti.

“Bu, satın alan alım satım faaliyetlerini ve nezaret altındaki varlıkları daha da azalttı.”

Ek olarak şirket, COVID-19 pandemisinin başlangıcında görülen artan katılımın devam edeceğini yanlış bir halde varsaymıştı. Tenev yazdı:

“CEO olarak, iddialı personel alımı yörüngemizi onayladım ve mesuliyet aldım – bu benim sorumluluğumda.”

Şirket, üç aylık mali neticelerini planlanandan bigün ilkin yayınladı. Sonuçlar, son çeyrekte %6 artışa karşın senelik %44 düşüşle 318 milyon dolar net gelirle cesaret kırıcıydı. Net zarar, 2021 yılının ikinci çeyreğindeki 502 milyon dolarlık net zarardan daralarak 295 milyon dolar oldu.

Aylık etken kullanıcılar Haziran ayında geçen çeyreğe nazaran 1,9 milyon azalarak 14,0 milyona düştü ve gizleme altındaki varlıklar bu süre içinde %31 düşüşle 64,2 milyar dolara geriledi.

Bununla beraber, kripto para biriminden elde edilmiş gelir, çeyreğe nazaran %7 artarak 58 milyon dolara terfi etti.

İlgili: Robinhood, düşen gelire karşın ilk çeyrekte kripto işinde ilerleme kaydetti

Robinhood, FTX kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried’in şirketteki %7,6 hisse için 650 milyon dolar ödemesinin peşinden Mayıs ayında hisse fiyatında mühim bir artış yaşadı. FT’ye nazaran, hisse tutarları Salı günü mesai sonrası işlemlerde %4’ten fazla düştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir