Bu dijital sanatçı niçin Cosmos’u geliştirmeyi seçti ve web3’ten ne bekliyor?

CryptoSlate, hanım sanatçılar tarafınca yönetilen, elle çizilmiş NFT’lerden oluşan bir koleksiyon olan Women From Cosmos’tan María ile söyleşi etti. Sohbette Maria bizlere şunları söylemiş oldu:

Bizlere geçmişinizden bahsedin. Ne süre ve niçin dijital sanatçı/illüstratör oldunuz?

Kariyerime birkaç yıl ilkin ustalaşmış olarak dijital illüstratör olarak başladım. Hatırlayabildiğimden beri çiziyorum. Hakikaten de, hakkaten yaratıcı bir çocuktum ve daima yaratıyordum – bebeklerim için giyim yapmaktan, defterler ve malzemelere, binlerce çizime; fakat asla sanat ya da onunla ilgili bir şey okumadım. Aslına bakarsak yolumu değiştirmeye karar verene kadar etkinlik endüstrisinde Samsung, Esteé Lauder benzer biçimde müşterilerle Proje Yöneticisi olarak çalışıyordum.

Daha ilkin çizdiğimi bilen insanlarla ortaklaşa iş yaptım ve çalıştım, sadece Covid gelip sektörümü hakkaten vurana kadar tutkumun peşinden gitmeye karar verdim: yaratma. Ana kariyerim olarak özgür illüstratör ve grafik tasarımcı olarak çalışmaya başladım ve 2021’in sonunda NFT yaşamına adım attım.

Çalışmanızı iyi mi tanımlarsınız ve hangi sanat ve/yada sanatçıların işinize esin vermesine destek sağlar?

Ana karakterlerim olarak kuvvetli ve kuvvetli bayanları temsil ettiğim işimi yumuşak ve rüya benzer biçimde tanımlayabilirim.

Sanırım tarzımı çizgi filmvari olarak tanımlardım, muhtemelen çocukken izlediğim ve çizdiğim tüm animelerden etkilenmiştim.

Hanımefendiler ve tabiat ananın güzelliği bana daima esin vermiştir. Ve normal olarak, dünyadaki kendi deneyimlerime nazaran. İnsanların kendilerini kucaklamalarını sağlayacak parçalar yaratmaya çalıştım.

Michelangelo’yu seviyorum; o benim en sevdiğim sanatçı; fakat NFT’lerim açısından, her gün bana esin verenlerin kendi duygularım ve anılarım, doğaya olan sevgim ve NFT sanatçı dostlarım bulunduğunu inkar edemem.

Twitter’a her girdiğimde ve dünyanın dört bir tarafındaki insanların mükemmel parçalarıyla dolu süre çizelgemi gördüğümde oldukca esin alıyorum. Bu kadar beceri olması çılgınca! Birkaç sanatçıdan anlatmak gerekirse: Habiba Green, Tito Merello, Chris Alliel, Tiffatronn, ötekiler içinde.

Web3 ve NFT’lerle iyi mi ilgilenmeye başladınız?

NFT’leri keşfetmem, yatırımcı ve kripto para danışmanı ve tüccar olarak çalışan ortağım yardımıyla oldu. Başlangıçta NFT yaşamına koleksiyoner/yatırımcı olarak girdim; sadece birkaç ay sonrasında birçok 1/1 sanatçının bu görkemli yola katıldığını fark ettiğimde, kendi işimle atlamaya karar verdim.

Web3 ve NFT’lerin insanlığa ve daha spesifik olarak sanatçılara ve yaratıcılara hangi şekillerde yarar sağlayabileceğini düşünüyorsunuz?

Bizlere bir bölüme hakkaten haiz olma ve onun özgünlüğünü, kimin yarattığı vb. NFT’lerin bizlere kendimizi tekrardan keşfetme fırsatı verdiğini düşünüyorum. Hakikaten sınırsız deneyebilir ve yaratabiliriz. bu sefer işimizin sahibi biziz, brifingleri yada müşterilerin taleplerini takip etmemize gerek yok; hakkaten özgür olabiliriz ve bu mükemmel.

Öte taraftan, NFT’ler sanatçılara ve yaratıcılara sanatlarından hakkaten geçimlerini sağlama mevzusunda destek oluyor. Aracılar yada ajanslar olmadan, birçok sanatçı eve uygun parayı getirmenin bir yolunu buldu. Ek olarak, NFT’ler kariyer ve fırsatlar açısından büyük bir açık penceredir. Bu “dünyaya” girmeden ilkin hayal bile edemeyeceğim sanat sergilerinde sergilenen eserlerin yanı sıra, fanatik olduğum sanatçılar ve projelerle ortaklaşa iş yapıyorum.

Niçin Cosmos’ta Stargaze ağını oluşturmayı seçtiniz?

Stargaze’i duyduğumda bir süredir Kozmonot oldum, bu yüzden izlenecek açık “sonraki adım” buydu.

Genesis Creator olarak başvurdum ve topluluk tarafınca seçildiğimde, Women From Cosmos gerçek oldu.

Karardan memnun olamam. Cosmos topluluğu bana oldukca destek oldu ve başladığımda asla beklemediğim inanılmaz bir karşılama yapmış oldu.

Web3 yolculuğunuzda, lütfen bizlere bir topluluk oluşturma ve sektördeki benzer düşünen bireylerle bağlantı kurma yolculuğundan bahseder misiniz?

Hem kişisel hesabımdan hem de Women From Cosmos’tan başından beri hakkaten organik bulunduğunu söylemekten memnunum. Her iki hesabın da arkasındaki tek şahıs benim ve daima organik bir halde insanları takip eder ve etkileşim kurarım. Beğendiğim yeni sanatçıları ve projeleri kovuşturmak, sohbetlere ve Twitter Spaces’a katılmak, çalışmalarımı paylaşmak ve öteki sanatçıları desteklemek Twitter’da benim “gitme yolum” oldu ve bu şekilde olması icap ettiğini düşünüyorum.

Kimi zaman eşantiyonlar ve benzeri mevzularda öteki projelerle ortaklaşa iş yapıyorum, sadece topluluğunuzu buna dayalı olarak inşa edemezsiniz – bu takipçiler belirli bir noktada kaybolacak. Yaptığınız işi hakkaten seven ve aynı değerleri paylaşan insanları bulmanız gerekiyor.

Beş yıl sonrasında, NFT’lerin benimsenmesi iyi mi olacak? NFT’ler günlük yaşamlarımıza ne kadar entegre olacak?

NFT’lerin herhangi bir markanın projesinden video oyunlarına kadar her türlü işe entegre edileceğini düşünüyorum. Bazı hususi hizmetlere erişim anahtarını temsil eden bir NFT’ye haiz olmak, birçok tanınmış marka ve şirket tarafınca normalleştirilecek ve paylaşılacaktır.

Dahası, sanatçıların (hem minik hem de büyüklerin) onlarla iyi mi kariyer yapabileceğinin daha gelişmiş bir versiyonu, sanatın demokratikleşmesinin genişletilmiş bir yolu olacağını düşünüyorum. Bunu yaşamaya başlıyoruz, fakat hakkaten erken bir aşamadayız.

NFT’ler ve web3’teki gelecek planlarınız hakkında bizlere neler söyleyebilirsiniz?

Women From Cosmos yol haritasının peşinden projemizin ana hedefi olan öteki hanım projelerini desteklemek, sahiplerimize her türlü faydayı sağlamak ve “evrenimizi” öteki ekosistemlere ve zincirlere genişletmek için çalışmaya devam edeceğim.

Cosmos’tan Hanımefendiler, bu projeyi Cosmos Ekosisteminde 1/1 sanatın bir referansı haline getirmek için topluluğu inşa etmeye ve büyütmeye devam etmek ve eğitimin olduğu yan projeler geliştirebilmek için uzun bir yolun başlangıcıydı. ve insanların web3 yolculuğuna başlamalarına destek olmak hedeflerden biri olacaktır.

Öte taraftan, sektörle ilgili haberler, garip hileler ve öteki sanatçılardan ve projelerden kişisel deneyimler hakkında dostça söyleşi edebileceğimiz bir podcast oluşturmak ve akış videoları yayınlamak isterim.

Kozmos Ekosistemimizin büyümesine katkıda bulunmak, internasyonal etkinliklere katılmak ve genel olarak öteki bayanları hayallerinin peşinden gitmeleri için güçlendirmek ve esin vermek için öteki projelerle ortaklaşa iş halletmeye devam etmeyi oldukca isterim.

Siz ve Cosmos Bayanları hakkında daha çok data edinmek isteyenler için en iyi yol nedir?

DM kadar rahat bana hem kişisel hem de WFC Twitter hesabı! NFT’ler ve kripto dünyasında yeni insanlarla tanışmaktan daima mutlu olurum.

Fakat kesinlikle, Women From Cosmos Discord’a katılın (projeyle ilgili tüm detayları ve günlük haberleri burada bulabilirsiniz) yada web sitemizi ziyaret edin.

Maria ile bağlantı kurun ~ mamoresxiv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir