Bu Do Kwon’un Cüzdanı mı? Aranıyor Terra Kurucusunun Elinde Hala 140 Milyon Dolar Olabilir

Mühim Çıkarımlar

Do Kwon ve Terra ile ilişkili bir varlığın şu anda cüzdanında 140 milyon doların üstünde Bitcoin var. Hâlâ kimliği belirsiz olsa da, varlık 16 Mayıs’ta Luna Foundation Guard’ın resmi cüzdanını finanse etti ve bunun örgütle yakın bağları bulunduğunu öne sürdü. Aynı kurum, OKX ve KuCoin’e ortalama 4204 BTC gönderdi; bunlar, Cenup Koreli yetkililerin şu anda dondurmaya çalmış olduğu fonlar olabilir.

Bu makaleyi paylaş

Do Kwon ve Terra ile bir halde ilişkilendirilen kimliği belirsiz bir varlığın elinde 140 milyon doların üstünde Bitcoin var.

Bitcoin Kağıt İzi

Terra’nın kurucusu Do Kwon’un hala 140 milyon doların üstünde Bitcoin’e erişme şansı var.

OXT Research üyesi Ergo BTC tarafınca Twitter’da gösterilen araştırmaya bakılırsa, Do Kwon, Luna Guard Foundation (LFG) yada Terra ile ilişkili başka bir kuruluşun, bir cüzdanda 6.983.21 BTC’nin (yazım esnasında ortalama 140.013.360 $ değerinde) üstünde olması mümkündür. adres BC1QNF ile adım atar.

Terra’nın ekosistemi, algoritmik stabilcoin’i UST’nin bir ölüm sarmalına saplanıp birkaç gün içinde direkt 43 milyar dolardan fazla kıymeti yok etmesiyle Mayıs ayı başlarında çöktü. Erime esnasında, kripto projesinin karizmatik figürü Kwon, stabilcoinin spirallenmesini durdurmak için LFG’nin Bitcoin rezervlerini (o zamanlar 3 milyar doların üstünde) kullanacağını belirtti. Sadece eleştirmenler, Kwon’un projeyi istikrara kavuşturmak için kullanmak yerine fonların bir kısmını cebe indirdiğinden şüpheleniyor.

BC1QNF cüzdanının arkasındaki varlık, 11 ve 12 Mayıs tarihlerinde değişik bir cüzdan olan BC1QJUV’de 15 değişik Binance hesabından 12.812,91 BTC’den (bugünün fiyatlarıyla 256.898.845 $) fazlasını aldı. Bu cüzdan ondan sonra 12.147.91 BTC’yi ikincil bir cüzdan olan BC1QU8’e gönderdi. Bu yeni cüzdanla ilgili dikkate kıymet şey, direkt LFG’nin resmi adresiyle etkileşime girerek 16 Mayıs’ta 312.99 BTC göndermesi.

LFG’yi finanse ettikten sonrasında, işletme kalan 11.834.92 BTC’sini (237.290.146 $) cüzdandan cüzdana taşımaya başladı. Çoğunlukla, fonların bir kısmı (1 BTC’den 961 BTC’ye kadar değişen) OKX ve KuCoin kripto borsalarında barındırılan cüzdanlara gönderilirken, Bitcoin’in büyük kısmı yeni bir kendi kendine gizleme cüzdanına ve arkasından bir başkasına aktarılır. Bir çok fon, son olarak BC1QNF dahil olmak suretiyle 17 değişik cüzdanda taşındı.

İşlem zinciri. Kaynak: OKT

13 değişik işlemle OKX ve KuCoin’e çekilen Bitcoin, bugünün fiyatlarıyla kabaca 4204,31 BTC yada ortalama 84.296.415 $ tutarındadır.

Kripto Brifingi Alımı

Açık olmak gerekirse, Kwon, Terraform Labs yada LFG’nin bu paralar üstünde herhangi bir kontrolü olduğuna dair sağlam bir kanıt yok. Bununla beraber, tüm Terra ekosisteminin çöküşünün derhal arkasından kuruluşun LFG’nin resmi cüzdanına fon sağlaması, bu cüzdanlardan görevli kuruluşun bir halde projeyle ilişkili bulunduğunu kuvvetli bir halde göstermektedir.

İlginç bir halde, Cenup Koreli yetkililer kısa süre ilkin KuCoin ve OKX’i, kripto paraların Kwon’a ilişik bulunduğunu iddia ederek, borsalarında 3.313 BTC’yi (yazım esnasında ortalama 66.425.650 dolar değerinde) dondurmaya çağırdı. Cenup Kore polisine soruşturmalarında destek olan kripto analitik şirketi CryptoQuant’ın da fonları LFG’nin Binance’deki cüzdanına kadar takip etmiş olduğu bildirildi. CryptoQuant ve OXT tarafınca verilen rakamlar tam olarak eşleşmese de, her iki araştırma merkezi de LFG, Binance, OKX ve KuCoin içinde bağlantılar buldu.

OXT’nin araştırması da tamamlanmış değil. Varlık, fon taşımaya başladığında ortalama 11.834.92 BTC’ye sahipti. Son cüzdanında hala 6.983.21 BTC var ve merkezi borsalara kabaca 4204.31 BTC gönderdi: aslen ortalama 647.4 BTC yada 12.980.370 $ hala açıklanmadı. Büyük olasılıkla, bu paralar hat süresince başka cüzdanlara gönderildi; paranın izini sürmek savcılara ve zincirleme hafiyelere bağlı olacak.

Interpol’ün kırmızı bülten çıkarmasını takiben, Kwon şu anda 195 ülkede aranıyor. Sadece kısa süre ilkin Twitter’a giderek “kaçmakta” ​​olmadığı mevzusunda ısrar etti. Ek olarak, KuCoin yada OKX kullanmadığını belirterek Cenup Kore soruşturmasını Twitter’da reddetti.

Feragatname: Yazının yazıldığı sırada, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir