Bu Hafta Crypto Twitter’da: Tornado Cash Crackdown Kripto Partisini Çöküyor, Şimal Koreli Hackerlar Düzmece Coinbase İşleri Yayınlıyor


Gizyazı Çözme için Mitchell Preffer tarafınca hazırlanan çizim

Güz yaklaşırken kripto tutarları hafta süresince çift haneli yüzdelerde düşerken, kriptonun bu yıl devam eden kışındaki herhangi bir molanın geçici bulunduğunu söylemek doğru olur.

Kısa sürede yaşanmış olan yüksek profilli hücum ve batkı dalgası, sektörü kırmızı alarma geçirdi. Alarmı yükselten yalnız hırsızlar ve batkı etmiş kripto borç verenler değil, hem de batılı – bilhassa ABD Birleşik Devletleri ve Hollanda ve kullananların kripto paralarını ortak bir havuzda karıştırmadan ilkin ortak bir havuzda karışmasını sağlayarak çalışan bir işlem gizlilik aracı olan Tornado Cash ile alakalı politikaları. amaçlanan varış noktası.

Geçen hafta ABD Gömü Bakanlığı, Amerikan vatandaşlarının Tornado Cash kullanmasını yada Tornado topluluğuyla bağlantılı Ethereum adresleriyle işlem yapmasını yasaklamaya karar verdi. O Cuma günü, Hollanda’nın Mali Data ve Soruşturma Servisi (FIOD), “şüpheli” bir Tornado Cash geliştiricisini tutukladı. Kripto topluluğu ve gizlilik savunucuları, bu hareketi kodlayıcılara karşı bir harp ilanı olarak kınadı.

Kripto fikir kuruluşu Coin Center’ın kontakt direktörü Neeraj Agrawal, kuruluşunun mahkemede ABD Tornado yaptırımlarına meydan okuduğunu duyurdu.

DeFi Eğitim Fonu’nda hukukçu olan Sam Canavos, Tornado geliştiricisinin tutuklanması hakkında daha çok informasyon için FIOD’a ulaştı ve almış olduğu yanıtları paylaştı.

DeFi Eğitim Fonu, ertesi gün FIOD tarafınca meydana getirilen açıklamanın “yanıt vermekten daha çok sual gündeme getirdiğini” söyleyen bir tweet attı.

🚨 Tornado nakit geliştiricisi Alexey Pertsev’i tutuklayan Hollanda ajansından yeni informasyon

Daha çok informasyon ardında koşarken ve sonraki adımları değerlendirirken, bu *rahatsız edici* ifadeyi oradaki FOID’den almak istedik (ki bu da yanıtlamaktan daha çok suali gündeme getiriyor)

h/t @sccanavos pic.twitter.com/qbJK4F49vR

— DeFi Eğitim Fonu (@fund_defi) 17 Ağustos 2022

Benzer bir hikayede, Çinli blockchain gazetecisi Colin Wu, kripto borsası FTX’in Aztec Network adlı başka bir blockchain gizlilik mikserine kripto gönderen bir kullanıcının hesabını dondurduğunu tweetledi. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, bilmiş olduğu kadarıyla hiçbir hesabın dondurulmadığını vurgulayarak cevap verdi.

Açık olmak gerekirse – bu karışıyor. AML uyumluluğu için işlemleri devamlı olarak izliyoruz ve belirli işlemlerde gelişmiş durum tespiti yapıyoruz, sadece bu, herhangi bir hesabın donmuş olduğu anlamına gelmez. https://t.co/FVOGHUa4TJ

– SBF (@SBF_FTX) 19 Ağustos 2022

Aztec Network, hizmetin kara para aklayıcıları ve öteki suçlular tarafınca kullanılmamasını sağlamak için “etken önlemler aldığını” söyleyerek haftanın ilerleyen saatlerinde cevap verdi.

düzmece duyurular

Salı günü, ESET Labs’deki web güvenliği araştırmacıları, düzmece bir Coinbase iş sıralaması hakkında tweet attı. PDF dosyası hakkaten Şimal Kore devlet destekli siber kabahat korsanlığı grubu Lazarus tarafınca konuşlandırılan bir truva atı.

Perşembe günü, Twitter kullanıcısı @tier10k, düzmece bir Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu mesajının da çevrim içi olarak dolaştığını belirten bir uyarı yayınladı.

Nihayet…

Ethereum Ad Hizmeti, son üç ayda .ENS alan adları için kayıt sayısının iki katına çıktığını açıklayarak haftaya başladı. Ethereum Ad Hizmeti, tipik olarak bir blok zinciri adresini temsil eden hantal rastgele sayılar ve harfler dizisiyle sınırı olan olmak yerine, insanların kripto cüzdanları için akılda kalıcı alan adları kaydetmelerine olanak tanır.

2.000.000 ENS kaydını geçmek üzereyiz.

Ortalama 90 gün ilkin 1.000.000’u geçtik, bu da beş yıl sürdü.

ENS topluluğunu kutlama ederim.

— ENS Alan Adı Aracısı (@ensdomainbroker) 15 Ağustos 2022

Çarşamba günü, Twitter kullanıcısı @mochains, Kanada’daki yeni kripto düzenlemesi haberlerini paylaştı. Paylaşmış olduğu duyuruya gore Kanadalı yetkililer Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i “sınırsız kripto para birimleri” olarak seçti. Öteki tüm kriptolar, yılda 30 bin dolarlık bir sınıra doğal olarak olacak.

Kanada’da kripto için yeni düzenleyici değişimler

istediğiniz kadar btc/eth/ltc/bch satın almanıza izin verilir, sadece öteki kripto paraların yılda 30 bin net satın alma limiti vardır

pic.twitter.com/Emqf75aCrN

– mo (@mochains) 17 Ağustos 2022

O günün ilerleyen saatlerinde Twitter CEO’su Brian Armstrong mühim bir sual sordu.

Bu, aslına bakarsak yüzleşmeyeceğimiz bir varsayım. Fakat yapsaydık, bence B ile giderdik. Daha büyük resme odaklanmak gerekiyor. Daha iyi bir sonuca ulaşmaya destek olabilecek daha iyi bir seçenek (C) yada yasal bir güçlük olabilir.

— Brian Armstrong – barmstrong.eth (@brian_armstrong) 17 Ağustos 2022

Gene o gün, Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Federov, ülkesinin Rusya’nın işgalinin başlangıcından bu yana kripto bağışlarını neye harcadığını gösteren bir bilanço paylaştı.

@_AidForUkraine tarafınca toplanan 54 milyon dolar ile savunucularımıza askeri teçhizat, zırh giysileri, ilaçlar ve hatta araçlar sağladık. Tam ölçekli istilanın başlangıcından bu yana destek için kripto topluluğuna teşekkürler! Büyük zafere bağış yöntemiyle bağış. Aşağıda rapor edin. pic.twitter.com/lifHAP8R4f

— Mykhailo Fedorov (@FedorovMykhailo) 17 Ağustos 2022

Tesla CEO’su Elon Musk latife yollu bir halde Manchester United’ı satın aldığını duyurdu. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un daha iyi bir fikri var.

Son olarak, Bitcoin hodler’ı Hodlonaut, Bitcoin’i buluş ettiğini iddia eden bir adam olan Dr. Craig Wright’ın söylediği Satoshi olmadığı iddiasını savunmasına yardım etmenizi istiyor.

Son zamanlarda, Birleşik Krallık Yüksek Mahkemesi, Dr. Wright’ın, Hodlonaut benzer biçimde devamlı olarak Wright’ı yalancı olarak nitelendiren kripto podcast yayıncısı Peter McCormack’a karşı son karacılık mahkemesi savaşının bir parçası olarak yanlış kanıtlar sunduğuna karar verdi. McCormack’ten Wright’a 1 £ (1.18 $) tazminat ödemesi istendi.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir