Bu Hafta Crypto Twitter’da: Tornado Nakit Yaptırımları Çarptı, Vitalik MakerDAO Önerisini Eleştirdi


Bu hafta madeni paralarla. Decrypt için Mitchell Preffer’ın çizimi.

Ek olarak, Tornado Cash’in kodunu barındıran kod platformu Github’ın da Pazartesi günü harekete geçmiş olduğu belirtilmelidir. Github, Tornado’nun kodunu kaldırdı ve Tornado Cash’in kurucusu Roman Semenov’un hesabını askıya aldı.

Son olarak, Cuma günü, Hollanda Kabahat Ajansı (FIOD), “şüpheli” bir Tornado Cash geliştiricisinin tutuklandığını bildirdi. Haber Twitter’da dalgalar yarattı, kripto topluluğu ve gizlilik savunucuları bu hareketi kodlayıcılara harp ilanı olarak kınadı.

Başka bir yerde…

Kripto haber alma şirketi Messari’de bir yönetişim analisti olan Joel Miyazawa, UniSwap topluluğunun borsadan ayrı bir UniSwap Vakfı oluşturmak için 74 milyon dolarlık bir teklif üstünde niçin bu kadar bölündüğünü anlayamıyor.

Uniswap’ın hazinesi ortalama 2 milyar dolar değerinde 🤯

Uniswap Vakfı teklifi 74 milyon dolar istiyor. Bu, Uniswap’ın hazinesinin ~%4’ü…

Ve Uniswap Topluluğu bölünmüş durumda. Niçin? Niye?

— Joel Miyazawa (@Ichiro_JJ) 10 Ağustos 2022

USDC ihraççısı Circle’daki Tornado Cash yaptırımları, hükümetin yaptırımlar listesindeki cüzdanlardaki tüm USDC’yi donduruyor. Bu, MakerDAO’yu USDC’nin merkezi ihraççısı olan Circle’a olan maruziyetini tekrardan gözden geçirmeye sevk etti. MakerDAO’nun stablecoin’i DAI şu anda USDC’ye sabitlendi.

Sadece Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin, teklif hakkında süratli bir halde fikrini söyleyerek “riskli ve korkulu bir düşünce” olarak nitelendirdi.

Errr bu riskli ve korkulu bir düşünce benzer biçimde görünüyor. ETH fazlaca düşerse, güvence kıymeti fazlaca düşer, sadece CDP’ler tasfiye edilmez, bu yüzden tüm sistem kısmi bir biriki olma riskiyle karşı karşıya kalır.

— vitalik.eth (@VitalikButerin) 11 Ağustos 2022

Çinli blockchain gazetecisi Colin Wu, Cuma günü öykü hakkında daha çok detay verdi.

Tornado yaptırımlarından etkilenen MakerDAO kurucusu Rune Christensen, USDC’yi güvence olarak kullanmaktan uzaklaşmayı ve USDC’yi ETH’ye dönüştürmeyi ciddi olarak düşündüğünü söylemiş oldu. Vitalik, ETH dışı teminatın toplamın %20’sini aşmasına izin verilmesi icap ettiğini söylemiş oldu. pic.twitter.com/x3ocsCq6KH

– Wu Blockchain (@WuBlockchain) 12 Ağustos 2022

Son olarak, Ethereum Merge’in artık kati bir zamanı var.

Ethereum ana ağ birleştirmesi geçici olarak 15/16 Eylül civarında planlandı.

Birleşme geliyor 🐼

— sassal.eth 🦇🔊🐼 (@sassal0x) 11 Ağustos 2022

Şey… Aşağı yukarı.

Terminal toplam zorluğu 587500000000000000000 olarak ayarlanmıştır.

Bu, ethereum PoW ağının artık (kabaca) durağan(durgun) sayıda madenciliğe haiz olduğu anlamına geliyor.https://t.co/3um744WkxZ, birleştirmenin 15 Eylül civarında gerçekleşeceğini tahmin ediyor, sadece kati tarih hash oranına bağlı. pic.twitter.com/9YnloTWSi1

— vitalik.eth (@VitalikButerin) 12 Ağustos 2022

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir