Bu Hafta Kripto Twitter’da: Celsius Veri Sızıntısı Öfkeye Niçin Oluyor, Jim Cramer Kavrulmuşken Övünüyor


Gizyazı Çözme için Mitchell Preffer tarafınca hazırlanan çizim

Kripto tutarları bu hafta güç bela hareket etti. 2022 bağlamında, bu fena yedi gün olduğu anlamına gelmiyor, bir tek yavaş. Bu senenin bir çok haftası kayıplar getirdi. Tutarları yakından takip edenler için bu sürpriz değil. Yeni Yıl Günü’nde, Bitcoin gün içi en düşük seviyesi olan 46 bin dolar yayınladı; dün 19 bin dolara yakın dip yapmış oldu.

Başka bir deyişle, 2021 Bitcoin’in büyük boğa koşusuysa, 2022 daha oldukça ayı koşusu oldu. Yatırımcılar birkaç nedenden dolayı geçen yıla nazaran daha davranışlarında ölçülü hissediyorlar, sadece üç büyük unsur, birkaç büyük kripto şirketinin likiditesi üstünde derin zincirleme tesirleri olan Terra’nın Mayıs ayındaki çöküşü, dünya çapındaki düzenleyicilerin incelemesini artırdı. ve genel olarak davranışlarında ölçülü bir küresel iktisat.

Pazartesi günü, Kim Kardashian, EthereumMax adlı bir tokeni şilin eden bir Instagram gönderisini yayınlaması için kendisine 250.000 dolar ödendiğini açıklamadığı için 1.26 milyon dolar para cezasına çarptırıldı. ABD Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, Twitter’da bir video yayınladı ve çeyrek milyon takipçisini yalnızca ünlülerin onayları sebebiyle kripto satın almamaları mevzusunda uyardı.

Bugün @SECGov, Kim Kardashian’ı yasadışı bir halde bir kripto menkul kıymetini lanse etmekle suçladık.

Bu olay, ünlülerin / etkileyicilerin kripto varlık menkul kıymetleri de dahil olmak suretiyle yatırım muhaliflerini desteklediğinde, bu yatırım ürünlerinin tüm yatırımcılar için doğru olduğu anlamına gelmediğini hatırlatıyor.

— Gary Gensler (@GaryGensler) 3 Ekim 2022

Gensler, o gün Kardashian’ın SEC düzenlemelerine uymadığını, şu sebeple her takipçiyi promosyonun ödendiği mevzusunda uyarmak için kullandığı hashtag’in “ödendiği miktarı ve bunun niteliğini” netleştirmediğini deklare etti. Menkul kıymetler düzenleyicisi şefi uzun süreden beri kendi yetki alanına girmediğine inanılmış olduğu tek kripto para biriminin Bitcoin bulunduğunu ima etti.

Kripto daha popüler hale geldikçe, kripto suçları da o şekilde. ROK Capital araştırmacısı @Crypto_Mckenna Pazartesi günü insanları konuşma sezonunda Bogota’daki kripto suçu hakkında uyardı.

Solana mühendislik ekibinden birinin Bogota havaalanında soyulduğunu duydum (Solana merch lmao giyiyorlardı).

ETH geliştiricilerinin benim için güvenliğe kıymet vermesi icap ettiğini ve kripto para getirmediğini düşünüyorum.

Yarın yeni bir dizüstü bilgisayar ve telefon alacağım. Sıfır talih.

— McKenna (@Crypto_McKenna) 3 Ekim 2022

Salı günü, kripto para meraklısı ZachXBT, bu senenin başlarında oldukça sayıda kriptonun çalışılmış olduğu bir Twitter hackiyle ilgili araştırmasının neticelerini gösteren yeni bir mega ileti dizisi yayınladı.

1/ 450 bin doların üstünde çalıntı ile sonuçlanan @beeple Twitter hack’i hakkında soruşturma zamanı, bu fonların şu anda olduğu yerde ve görevli üç kişiyi takip etme zamanı.

Hadi atlayalım.

— ZachXBT (@zachxbt) 4 Ekim 2022

Twitter hesabı dolandırıcılığı yürütmek için ele geçirilen kripto sanatçısı Beeple, onu hususi bir sanat eseri haline getirerek hafiyeliği ödüllendirdi. Zach sonucunda alçakgönüllü görünüyordu.

18/ Tüm çalışmalarım bağışlar yardımıyla mümkün, bu yüzden bunun benzer biçimde araştırma mevzularını beğendiyseniz, lütfen ENS’me bağış yapmayı yada bu başlığı paylaşmayı düşünün!

0x9D727911B54C455B0071A7B682FcF4Bc444B5596

zachxbt.eth

Bunu hasta etmiş olduğu için @beeple’a teşekkürler. 1/1 https://t.co/V8aAGFWFHX

— ZachXBT (@zachxbt) 4 Ekim 2022

Aynı gün, Coinbase CEO’su Brian Armstrong, borsanın yakın zamanı hakkında yeni bir belgesel film yayınladı.

1/ Büyük duyuru: Yönetmen Greg Kohs ile son üç senedir kripto para birimi ve Coinbase hakkında bir belgesel üstünde çalışıyoruz ve bu belgesel bu Cuma Amazon Prime/iTunes/YouTube vb. üstünde yayınlanacak.

Fragmanı buradan izleyin: https://t.co/JNAc2pjJPf

— Brian Armstrong (@brian_armstrong) 4 Ekim 2022

Terraform Labs CEO’su Do Kwon, iki hafta üst üste Terra’nın ekosisteminden fon çaldığına dair söylentileri küçümsedi.

Bu yalanı yaymanın ardındaki motivasyonu anlamıyorum – kas esnetme? Fakat ne amaçla?

Bir kez daha Kucoin ve OkEx kullanmıyorum, tecim yapmak için zamanım yok, fonlar dondurulmadı.

Kimin fonunu dondurmuşlar bilmiyorum fakat hayırlısı olsun inşallah 🙏 https://t.co/gSucKfqsxj

— Do Kwon 🌕 (@stablekwon) 5 Ekim 2022

Kripto muhabiri Asa Hicken Perşembe günü, çevrimiçi kripto borsası Crypto.com’da devam eden küçülme kapsamının yaygın olarak düşünülenden oldukça daha yüksek olduğu sonucuna vardığı son makalesinin bulgularını özetleyen bir başlık yayınladı. İlk olarak Ağustos ayında Decrypt tarafınca bildirilen büyük bir personel sayısında azalmaya ek olarak, şirket bununla birlikte pazarlama ve sponsorluk anlaşmalarını da mühim seviyede azalttı.

Geçen Cuma, batkı eden kripto para birimi Celsius, 14.500 sayfalık bir mahkeme dosyasında binlerce alan kişi adını ve işlemini açıklanamaz bir halde sızdırdı. Uzlaşmaya neden olan belge o zamandan beri kaldırıldı, sadece sızıntısı hakkında bir izahat yapılmadı. Birçoğu, bu kadar büyük bir sızıntıdan haklı olarak kaygı duyuyordu.

DeFi geliştiricisi @0xfoobar, sızıntının gerçek şiddetin başlangıcı olabileceği mevzusunda uyaracak kadar ileri gitti.

Celsius, her bir para yatırma/çekme/tasfiye işleminin süre damgası ve miktarıyla bağlantılı, her kullanıcının tam adını ayrıntılandıran 14.000 sayfalık bir belge yayınladı.

Bu korkulu mahremiyet ihlali, birçok soyguna ve ölüme yol açacaktır.

Kanıtlanabilir şekilde kriptografik olarak gizli saklı olmayan her şey her insana açık hale gelecektir pic.twitter.com/xaLbEeedDe

— foobar (@0xfoobar) 6 Ekim 2022

Solana kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, NFT partisi ağa geçerse Solana’nın makul bir halde Ethereum 2. katman olabileceğini düşünüyor.

Tüm eth NFT’ler solana’ya taşınırsa, solana bir eth L2 olur.

– toly 🇺🇸 (@aeyakovenko) 7 Ekim 2022

Eskiden PayPal’a başkanlık eden Bitcoin maxi David Marcus, eski şirketinin acımasız yeni kurallarıyla ilgili sorunlarını dile getirdi. Tweet’i Tesla şefi ve eski PayPal CEO’su Elon Musk’ın dikkatini çekti.

CNBC Mad Money sunucusu Jim Cramer, Cuma günü kripto ticareti becerileri hakkında övündü.

Birkaç şahıs onunla alay etti.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir