Bu Hafta Kripto Twitter’da: Kendi Kendini Bildiren Kripto İhbarcı Tarafınca Açığa Çıkan Çığ, Ted Cruz Kripto Madenini Ziyaret Etti


Gizyazı Çözme için Mitchell Preffer tarafınca hazırlanan çizim

Kripto tutarları bu hafta gene yönetim kurulu genelinde bunaltıcıydı. Artan benimseme ve düzenleme emarelerine ve kripto kredi sağlayıcıları Celsius ve Holdnaut’un devam eden batkı sorunlarında hafifçe ilerlemeye karşın, kayıplar nispeten kısa olsa da, dayanılmaz derecede yavaş yedi gün daha oldu.

Sadece, kripto Twitter’da işler oldukca daha skandaldı. Geçen hafta sonu Crypto Leaks adlı kendi kendini duyuru eden bir kripto informasyon uçurma sitesi, Avalanche tarafınca istihdam edilen Kyle Roche adlı bir avukatın uzun ve nalet ihtimaller içinde bir ifşasını yayınladı.

Rapor, Roche’un hem token arzının bir yüzdesine hem de mühim hisselere haiz olarak Avalanche’da derin kazanılmış çıkarlara haiz bulunduğunu itiraf etmiş olduğu iki ayrı görüşmede gizli saklı videolarından klipler içeriyor.

Roche, Avalanche’ın rakiplerine tertipli olarak dava açtığını itiraf etti, bu sebeple Amerikan hukuk sistemindeki bir tuhaflık yardımıyla dava, davalı Roche’un hedef firmanın gizli saklı hesaplarına, ticari verilerine, e-postasına, Slack’e erişebildiği “bulgu” isminde olan bir süreç başlatıyor. toplumsal medya iletişimi ve oldukca daha fazlası, sanıkları mali olarak engellerken ve dikkatlerini ve kaynaklarını pozitif blok zinciri projelerinden uzaklaştırırken.

Roche, Binance, Tether ve öteki birçok kripto şirketine karşı sızıntılardan çıktıktan derhal sonrasında. Hafta sonu başlangıcında, Avalanche’ın fiyatı yedi günde %10 düştü; bugün hala ilk 60 kripto para birimi içinde haftanın en büyük kaybedeni.

Kripto yatırım şirketi Blocktower’ın CIO’su Ari Paul, yeniye şaşırmadı.

Bunun doğru bulunduğunu ve görünmüş olduğu kadar fena bulunduğunu varsayıyorum. Hem Sirer hem de Roche’dan daha ilkin gördüğüm her şeye uyuyor. Birkaç hafta ilkin Roche’daki bir avukat arkadaşından: “mafya avukatlarının aptal versiyonu. Namlunun dibinde.” https://t.co/H5eDpvY4Ng

– Ari Paul ⛓️ (@AriDavidPaul) 29 Ağustos 2022

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, Avalanche CEO’su Güvenilir Gün Sirer’in hayır mevzusundaki resmi yanıtını paylaştı. CZ ek olarak ondan sonra silinmiş olduğu sızıntıya atıfta bulunan bazı tweetler de yazdı.

Sirer’in resmi açıklaması, Roche’un Avalanche’taki fiili katılımının boyutunu küçümsüyor. Sirer ek olarak Roche’un savlarının Avalanche’ın bilgisi olmadan sunulduğunu ve Roche’un şirketi Roche Freedman’ın “vergi, kurumsal, düzenleyici ve insan kaynakları ile ilgili mevzularda istihdam ettiğimiz bir düzineden fazla hukuk firmasından biri bulunduğunu” iddia ediyor.

Aynı gün Roche, Crypto Leaks makalesini “doğru bağlamla sunulmayan oldukca sayıda kaynaksız yanlış ifade ve yasa dışı olarak elde edilmiş, yüksek oranda düzenlenmiş video klipler” olarak reddeden bir Orta gönderiyi tweetledi.

Son olarak, Decrypt haftanın ilerleyen saatlerinde Roche’un Binance’e karşı bir tartışmadan çekilmiş olduğu haberini verdiğinde, CZ borsasının anlaşmazlığa sürüklendiğini görünce üzüldü.

Suskun… Birine teşekkür etmeli miyiz? Artık dünya bu şekilde mi çalışıyor? Niçin sürüklendik? Her her neyse… İşte bu!

Binaya Dön. 😆

» Kripto Avukatı Kyle Roche Tether, Binance ve Diğerlerine Karşı Oluşturulan Davalardan Çekildi – Decrypt https://t.co/0Nikp5HbfY

— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) 1 Eylül 2022

Öteki taraftan Washington DC Avukatı Karl Racine, Bitcoin balinası Michael Saylor ve bulut yazılım şirketi MicroStrategy’yi, Florida’da ikamet ettiğini (gelir vergisi olmayan) iddia ederek eyalet gelir vergilerinden kaçtığı iddiasıyla dava ettiğini duyurdu. Washington’daki yıl.

YENİ: Bugün, on yıldan fazla bir süredir Bölge’de yaşayan sadece asla DC gelir vergisi ödemeyen milyarder bir teknoloji yöneticisi olan Michael Saylor’u vergi sahtekarlığı sebebiyle dava ediyoruz.

– AG Karl A. Racine (@AGKarlRacine) 31 Ağustos 2022

NFT Twitter

Bored Ape Yacht Club, dünya çapındaki TV çıkışını Pazar gecesi MTV Video Müzik Ödülleri’nde rap ikonları Eminem ve Snoop Dogg’un “From the D 2 the LBC” şarkılarının metaverse sunuculuğundaki performansıyla yapmış oldu. NFT eleştirmenleri tarafınca geniş çapta tarandı.

Eminem’i seven / NFT’den nefret eden Redditor’lar eşit derecede etkilenmedi.

Kripto yatırım şirketi 1confirmation’ın bir ortağı olan Kofi Kufuor (@0xKofi), bir miktar çatırdatma yapmış oldu ve Twitter’ın tesirinin kapsamı da dahil olmak suretiyle NFT piyasasına ilişkin içgörülerle geri bildirimde bulunmuş oldu.

1/ Twitter, NFT alanında en iyi pazarlama kanalı olarak üstündür.

Toplumsal ağlar tarafınca NFT pazarlarına yönlendirilen trafiğin bir çok Twitter’dan geliyor. pic.twitter.com/vsdEeO8jus

— Kofi (@0xKofi) 30 Ağustos 2022

Perşembe günü, kripto dedektifi ZachXBT, NFT alanında 600’den fazla yakalanmış Discord sunucusu ve bir düzineden fazla saldırıya uğramış Twitter hesabıyla ilgili soruşturmasının ikinci bölümünü yayınladı. Cameron Redman adlı fena şöhretli bir dolandırıcının bir dolandırıcıya Twitter paneli erişimini sattığı ve ondan sonra insanları phishing ve çalınan fonları bir Audemars Piguet satın almak için kullandığı ortaya çıktı. Saat için ödediği adres, birçok Discord sunucusu hackine bağlı.

1/ Aralık 2021’den bu yana 600’den fazla Discord sunucusunun ele geçirildiğini ve 12’den fazla NFT ile ilgili Twitter hesabının da saldırıya uğradığını gördük. Bu, milyonlarca doların çalınmasına niçin oldu.

Görevli kişilerin izini sürmenin 2. kısmına hoş geldiniz. https://t.co/F5uoQsCwCc

— ZachXBT (@zachxbt) 1 Eylül 2022

Öte taraftan, yakında çıkacak olan Bored Apes Yacht Club temalı metaverse oyunu, Cumartesi günü yeni bir fragman yayınladı.

Başka bir yerde…

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, borsasının Huobi’yi satın almayı planladığına dair söylentileri reddetti.

Bir tek açık olmak gerekirse, görünüşe bakılırsa birçok insan bunu söylüyor:

Hayır, Huobi’yi satın almayı planlamıyoruz.

– SBF (@SBF_FTX) 29 Ağustos 2022

Son olarak, Teksas senatörü Ted Cruz, onun hâlâ (Bitcoin) halkının adamı bulunduğunu bilmenizi istiyor.

Bugün Rockdale’de Şimal ABD’nın en büyük #Bitcoin madencilik tesisini gezme zevkini yaşadım!

Senato’da kripto endüstrisi için verilen mücadeleye liderlik etmekten gurur duyuyorum.

Teksas, kripto inovasyonunun merkezi olmaya devam edecek! pic.twitter.com/28BYfEhJzQ

– Senatör Ted Cruz (@SenTedCruz) 30 Ağustos 2022

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir