Bunlar, Ağustos 2022’de Kripto Ekonomisinin Birim Başına En Pahalı 5 Varlığı – Piyasalar ve Fiyatlar Bitcoin Haberleri

18 Temmuz 2021’de Bitcoin.com News, en pahalı beş kripto varlığını araştırdı ve o sırada beş basamaklı iki dijital para birimi, ABD doları değerinde dört basamaklı iki jeton ve üç basamaklı bir kıymet vardı. Bugün oldukca şey değişti, sadece şu anda, bitcoin ve jeton özlemi finansmanı hala beş basamaklı USD fiyat değerlerine haiz iki jeton ve bunların altında dört basamaklı fiyatlarla işlem gören toplam beş kripto varlığı var.

Ağustos 2022’de Birim Fiyatına Bakılırsa En İyi Kripto Varlıklar

Bir yıldan birazcık daha uzun bir süre ilkin, kripto ekonomisi 18 Temmuz 2021’de kabaca 1,33 trilyon dolar değerindeydi ve bitcoin (BTC) birim başına 31.615 dolardan işlem görüyordu. O süre, senelik finans (YFI) birim başına 28.611 dolar karşılığında el değiştirdiği için, başka bir kripto varlığı USD değerinde beş basamak değerindeydi.

Bugün, bu jetonların her ikisi de ABD doları kıymeti açısından jeton başına hala en pahalı kripto varlıkları. Sadece hem bitcoin hem de hasret finans 386 gün öncesine gore oldukca daha düşük değerlerle işlem görüyor.

18 Temmuz 2021 Pazar günü saat 08:55’te (EDT) kaydedilen birim başına en pahalı ilk beş kripto varlığı.

O süre, Bitcoin.com News, en pahalı beş kripto varlığın eksi tokenize altın kripto para birimlerinin BTC, YFI, MKR, ETH ve BCH’yi içerdiğini bildirdi. Bitcoin şu anda 23,846 dolardan işlem görürken, USD değerinde hala beş basamaklı ve hasret finansmanı (YFI) madeni para başına 11,455 dolardan el değiştiriyor.

YFI’nin peşinden pax gold (PAXG), perth mint gold (PMGT), ethereum (ETH), tether gold (XAUT) ve maker (MKR) gelir. PAXG ve PMGT, bir ons saf altının değerine sabitlenir ve her iki madeni paranın da ufak bir primi vardır.

XAUT ek olarak bir ons altına sabitlenmiştir, sadece bu yazı yazılırken şu anda altının spot fiyatından indirimli olarak işlem görmektedir. Ağustos 2022’nin ikinci haftasında denklemden üç altın jeton çıkarıldığında, altın jetonları içermeyen en pahalı beş kripto varlığı BTC, YFI, ETH, MKR ve BNB’dir.

Birim başına en pahalı beş kripto varlığı, 8 Ağustos 2022 Pazartesi akşamı, 23:55’te (EDT) kaydedildi.

Kasım 2021’de kripto ekonomisi 3.13 trilyon dolar değerindeyken ve BTC birim başına 68.766 dolardan işlem görürken, YFI birim başına 30 bin doların birazcık altında el değiştiriyordu. Wonderland (TIME) 10 Kasım 2021’de jeton başına 8.725 dolardı ve bugün 11.21 dolar değerinde.

Geçen yıl, ethereum ETH başına 4.861 dolardı ve şimdi 1.773 dolar. Maker (MKR) 3,199 dolardı ve bugün madeni para başına 1,136 dolara düştü. Olympus (OHM) 946 dolar karşılığında el değiştirdi ve şimdi tek bir madeni para 13,61 dolar ve bitcoin cash (BCH) birim başına 722 dolar iken, bugün 143 dolar.

Bu senenin en pahalı beş kripto varlığının yeni gelen, binance coin (BNB), 663 dolarla takas edildi, sadece şimdi 324 dolara düştü. Kripto varlıklara beş, dört ve üç haneli USD kıymet perspektifinden yada en pahalı kripto varlıklardan bakmak garip olsa da, kripto para birimlerine aşina olmayanların bir çok süre onlara hisse senedi benzer biçimde baktığına dikkat edilmelidir.

Bölünemez, dönüştürülemeyen token (NFT) varlıkları hariç bir çok kripto para birimi bölünebilir. Kripto para birimlerinin büyük bir çoğunluğu sekiz ondalık basamağa bölünebilir, bu da yukarıda belirtilen en pahalı kripto varlıklarından hepsinin kesirli olarak satın alınabileceği anlamına gelir. Mesela, bir madeni paranın tamamını satın almak yerine 15 dolar değerinde bitcoin (BTC), 20 dolar değerinde ethereum (ETH) ve 33 dolar değerinde senelik finansman (YFI) satın almak mümkündür.

Bu makalede gösterilen veriler, 8 Ağustos 2022 23:55’te (EDT) kaydedilirken, 18 Temmuz 2021, 08:55’te kaydedilen verilerle karşılaştırılarak 10 Kasım 2021 İstatistikleri, arşiv vasıtasıyla. org da bu başyazıya dahil edildi.

Bu hikayedeki etiketler

Bitcoin, bitcoin cash, bnb, BTC, Crypto, kripto varlıkları, Dijital Para Birimi, dijital para birimi ekonomisi, ETH, Ethereum, Pahalı, Altın Jetonları, Maker, makerdao, Piyasalar, piyasalar ve fiyatlar, MKR, OHM, PAXG, PMGT, Fiyat başına birim, Vakit, İlk Beş, XAUT, Yearn Finance, YFI

Ağustos 2022’de en pahalı beş dijital para birimi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir