Buterin, Armstrong ve Aoki, Tornado Cash ETH Toz Alma Çılgınlığında Hedefleniyor

Mühim Çıkarımlar

Birisi, mühim kripto şahsiyetlerine ilişkin birden fazla cüzdana 0.1 ETH çekiyor. Dublörün arkasındaki şahıs, ötekiler içinde Vitalik Buterin, Brian Armstrong, Steve Aoki ve Beeple’ı hedef aldı. Dublörün neticeleri belirsizliğini koruyor, sadece varlık ve hedeflenenler için ciddi tesirleri olabilir.

Bu makaleyi paylaş

Birisi, ABD Hazinesi tarafınca dün meydana gelen yaptırımların peşinden ETH’yi birkaç yüksek profilli kripto kişiliğin cüzdanlarına çekmek için Tornado Cash’i kullanıyor. Dublörün tesirleri net olmaktan oldukça uzak, sadece yoğun ve geniş kapsamlı olabilirler.

“Gizleyemezsiniz”

Hileli bir Tornado Cash kullanıcısı, birazcık kaosa niçin olmak için ABD Hazinesi yaptırımlarının kripto para birimi karıştırıcısına karşı tesirini kullanıyor.

ABD Gömü Bakanlığı dün popüler Ethereum mikserine karşı resmi yaptırımlar yayınladığından beri, 0x12d6 ile başlamış olan bir Ethereum adresinin arkasındaki bir kullanıcı, mühim kripto para kullanıcılarına ilişkin birden fazla cüzdana 0.1 ETH göndermek için protokolü kullanıyor. Tozlama kanalıyla ETH alan birçok adres içinde Vitalik Buterin, Brian Armstrong, Jimmy Fallon, Ryan Sean Adams, Anthony Sassano, Steve Aoki, Cozomo de’ Medici, Logan Paul, Beeple, Shaquille O’Neal’ın “Shaq Gives”e ilişkin cüzdanlar vardı. Back” NFT projesi ve Ukrayna Kripto Bağış Fonu.

Saldırgan bilinmemekle beraber, dün öğleden sonrasında önde gelen Kripto Twitter kullanıcılarının ETH adreslerinin ve Ethereum Ad Hizmeti tesir alanının “oldukça büyük bir listesini biriktirdiklerini” söyleyen Twitter kullanıcısı depresyonu BTC (@depression2019) eylemi olabilir. İsimleri ve ETH’yi Tornado Cash’ten belirsiz sayıda çekmeyi planladı.

Büyük CT kullanıcılarının ETH adresleri ve .ens resmi adreslerinden oluşan oldukça büyük bir sıralama biriktiriyorum

Günün geri kalanında kasırgadan hepsine .1 ETH çekilmesi

– depresyon BTC (@depression2019) 8 Ağustos 2022

Kullanıcı hemen sonra, ENS kullanıcılarını “koşabilirsin fakat saklanamazsın” mevzusunda uğursuzca uyarmadan ilkin başlangıçta ENS isimlerini hedef alacaklarını söylemiş oldu.

ABD dış politikasına dayalı ekonomik ve ticari yaptırımlar tatbik eden ABD Gömü Bakanlığı Yabancı Varlıklar Denetim Ofisi (OFAC), dün Tornado Cash ve ilgili adreslerini yaptırım uygulanan kuruluşlar listesine ekledi. ABD’li kişilerin bu tür kuruluşlarla herhangi bir halde ekonomik olarak ilişki kurmasının yasaklanması. Gömü’nin internet sayfasındaki kılavuza gore, “Çevrimiçi ticareti kolaylaştıran yada bunlarla meşgul olan yada dijital para birimini kullanan işlemleri işleyen firmalar da dahil olmak suretiyle, OFAC yargı yetkisine doğal olarak olan ABD’li kişiler ve kişiler, OFAC tarafınca yasaklanan yetkisiz işlemlere girişmemelerini sağlamaktan mesuldür. Engellenen kişiler yada mülklerle işlem yapmak yada yasaklanmış tecim yada yatırımla ilgili işlemlerde bulunmak şeklinde yaptırımlar.”

Dublörün arkasındaki Ethereum kullanıcısının tuhaflıkları, ABD yaptırımlarını açıkça ihlal ediyor şeklinde görünüyor, sadece daha zor bir sual, toz almanın alıcı cüzdanları da yaptırımları ihlal ettikleri için içerip içermediği. Aynı yönergelere gore, “bloke edilmiş” para birimine haiz bir ABD’li şahıs, “tüm tarafların bu sanal para birimine erişimini reddetmeli, bloke varlıkların tutulması ve raporlanmasıyla ilgili OFAC düzenlemelerine uyduklarından güvenli olmalı ve bir Riske dayalı yaklaşım.” Ek olarak, bloke varlık sahiplerinin fonları OFAC’a bildirmek için 10 günleri vardır. Bu, ETH’yi alanların fonları dondurmaktan ve OFAC’a bildirmekten görevli bulunduğunu gösteriyor.

Birkaç büyük kripto kuruluşu, duyurudan bu yana Gömü’nin yaptırımlarına uydu, Tornado Cash’te düzenlenen Circle USDC’yi dondurma ve GitHub, birden fazla Tornado Cash geliştiricisinin hesaplarını sildi. Düğüm altyapı sağlayıcıları Alchemy ve Infura da artık protokole erişimi engelledi. Gelişme, kripto topluluğundan sert eleştirilerle karşılandı ve gizlilik ve sıkıdüzen direnci ön planda.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir