‘Büyük Kısa’ Yatırımcı Michael Burry, Piyasa Çökmesini Tahmin Ettikten Sonrasında Biri hariç Tüm Hisseleri Boşaltıyor – Öne Çıkan Bitcoin Haberleri

Hedge fon yöneticisi Michael Burry’nin Scion Asset Management, firmanın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapmış olduğu başvuruya gore, ikinci çeyrekte hisse senetlerinin biri hariç hepsini terk etti. 2008 mali krizini tahmin etmesiyle meşhur Burry, kışın geleceği mevzusunda uyarıda bulunarak bir borsa çöküşünü öngördü.

Michael Burry Biri hariç tüm hisselerini satıyor

Michael Burry’nin yatırım şirketi Scion Asset Management, Pazartesi günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) meydana getirilen açıklamada, ikinci çeyrekte biri hariç tüm hisse senetlerini terk etti.

Burry en fazlaca 2007 ve 2010 yılları aralığında meydana gelen ABD yüksek faizli mortgage krizini öngören ve bundan kar eden ilk yatırımcı olarak bilinir. Michael Lewis’in ipotek kriziyle ilgili bir kitabı olan “The Big Short”da profilini çıkarmıştır. Christian Bale’in oynadığı bir film.

Scion, Google’ın ana şirketi Alphabet, Feysbuk’un ana şirketi Meta Platforms, Bristol-Myers Squibb, Booking Holdings, Cigna Corp., Discovery, Global Payments ve Nexstar Media Group dahil olmak suretiyle ikinci çeyrekte 11 ABD hissesindeki uzun pozisyonlarını sattı. Varlık yönetimi şirketi, ilk çeyreğin sonunda 165 milyon ABD doları kadar ABD hissesine sahipti.

Burry’nin şirketi ikinci çeyreği yalnız bir hisse senedi ile kapattı. Scion, Geo Group Inc.’in (NYSE: GEO) 501.360 hissesini ekledi. Florida merkezli sıhhat şirketi, internet sayfasında, gelişmiş gözaltı rehabilitasyonu, tahliye sonrası destek, elektronik seyretme ve cemiyet temelli programların önder sağlayıcısıdır.

Big Short yatırımcısı Twitter’da piyasa çöküşleri mevzusunda uyarıda bulunuyor. Pazar günkü tweet’i, teknoloji ağırlıklı Nasdaq’taki son rallinin muhtemelen kısa süreceğini belirtti. O yazdı:

O aptal Enron öncesi, 11 Eylül öncesi, Worldcom öncesi hissi sallayamıyorum.

Başka bir tweet’te şunları söylemiş oldu: “İnternet ve Twitter dünyasının aksine, %50 geri çekilmeyi gölgede bırakan ve daha düşük bir düşüşe neden olan ayı piyasası rallileri oldu.” “bağlı” olduğuna dikkat çekerek [on] bir ayı rallisini ve/yada bir döngüyü iyi mi tanımlarsınız” diye sıraladı Nisan 1930, Kasım 1938, Haziran 1946 ve Kasım 1968.

Burry geçen hafta daha çok tweet attı: “Nasdaq, düşük seviyesinden %20 arttığı için bir boğa piyasası mı? Bu şeyleri kim uyduruyor? 2000’den sonrasında Nasdaq bunu 7 kez yapmış oldu ve 2002’nin en düşük seviyesine %78 düştü.”

Big Short yatırımcısı değişik bir tweet’te tüketici borcundaki artışa atıfta bulunarak ABD ekonomisi için kışın geldiği mevzusunda uyardı. Meşhur yatırımcı şunları yazdı:

Tutum bolluğu sorununu hatırlıyor musunuz? Daha çok yok. Covid helikopter parası insanlara yeniden harcamayı öğretti ve bağımlılık yapıyor. kış geliyor.

Michael Burry’nin biri hariç tüm hisselerini satması hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir