Cardano geliştiricileri Vasil hard fork için ikinci gecikmeyi duyurdu

Giriş Çıkışı (IO) Teknoloji Müdürü Kevin Hammond, Vasil hard fork’un daha da erteleneceğini deklare etti.

Vasil hard fork, Cardano’ya mühim seviyede hız ve ölçekleme iyileştirmeleri getirecek. İlk planlar 29 Haziran’da nihai bir sunum için belirlendi, sadece Terra patlamasıyla ilgili son vakalar meseleleri geciktirdi.

Gecikme duyurusunu izleyen bir blog gönderisinde IO, Temmuz ayının son haftası için gözden geçirilmiş bir yumuşak son tarih verdi. Sadece, 28 Temmuz’da gösterilen Cardano360’ın son bölümünde Hammond, Vasil’in tamamlanmasının beklenenden daha uzun süreceğini deklare etti.

Terra patlaması meseleleri aslına bakarsanız geciktirdi

20 Haziran’da gösterilen bir videoda, IO CEO’su Charles Hoskinson, ilk gecikmeyle ilgili sorunları ele aldı. Her şey olduğu şeklinde, “düğmeyi çevirmenin” ve ondan kurtulmanın mümkün bulunduğunu söylemiş oldu.

Bununla beraber, Terra felaketini, bilhassa USDT’nin algoritmik sabitleme sürecinin bozulmasını göz önünde bulundurarak, ihtiyati önlem olarak mühendislerden “üç kez ölçmelerini ve bir kez kesmelerini” istedi.

Nakavt tesiri, Plutus paketinde ek testler ve netice olarak daha çok kalite güvence testi anlamına geliyordu. dApp geliştiricileri ek olarak yükseltmeyi testnet aşamasında kontrol etmek için fazladan vakit istedi.

Bunların hepsi Vasil’in özgür bırakılmasını ilk 29 Haziran son tarihini aştı.

Cardano geliştiricileri Vasil’i ne vakit piyasaya sürecek?

Beklentiler Temmuz ayı sonu için bir sürüm olarak belirlendi. Sadece, 28 Temmuz’daki Cardano360 bölümünde Hammond, çekirdek geliştirme ekibinin kontrol esnasında tespit edilen hata düzeltmeleri üstünde hala çalıştığını söylemiş oldu.

Ekibin “tamamen kontrol etmeye” ve kodu “kesinlikle doğru” almaya odaklandığını da sözlerine ekledi.

“Amaç, Vasil hard fork’a giderken son sorunları ortadan kaldırmaktır.”

Hammond, bunun yazılım geliştirmenin doğası bulunduğunu söyleyerek gecikmeyi savundu ve öngörülemeyen problemler kaçınılmaz olarak ortaya çıktı ve gecikmelere yol açtı.

“Bu sorunları ortaya çıktıkça değerlendirmemiz, ne şeklinde tesirleri olabileceğini belirlememiz ve Vasil’e girerken düğümün kullanımını etkileyebilecek sorunların tamamen çözüldüğünden güvenli olmamız gerekiyor.”

Hammond, yeni bir çıkış zamanı verirken, son sürüm hazır olmadan ilkin borsalar ve hisse havuzu operatörleri ile koordinasyon için harcanan vakit da dahil olmak suretiyle “birkaç hafta daha” sürebileceğini söyleyerek cevap verdi.

Topluluk büyük seviyede anlayışlı oldu ve geri bildirimler pozitif oldu. Mesela, Crypto Capital Venture’ın kurucusu Dan Gamberdello, “hiçbir yetenekli mühendis bunu sorgulamayacaktır” dedi ve güvenilirlik ve güvenliğin son teslim tarihlerinden ilkin geldiğini ekledi.

Gösterilen: Cardano, Teknoloji

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir