Cardano geliştiricisi, düğüm sürümü 1.35.2’deki hatayı ortaya koyuyor

Cardano (ADA) geliştiricisi Adam Dean, 18 Ağustos’taki bir Twitter ileti dizisinde, Cardano düğümü sürüm 1.35.2’de Cardano Testnet’in çökmesine yol açan bir hatayı ortaya çıkardı.

🧵 (1/n) Bugün #Cardano #Testnet’in Cardano Node v 1.35.2’deki bir hata sebebiyle **felaketle** bozulduğunu belirtmek önemlidir. Bu, Vasil Hardfork için daha ilkin “Kontrol Edildi ve Hazır” olduğu söylenen versiyondu. Bu hata bir tek ortaya çıkarıldı…

— Adam Dean (@adamKDean) 18 Ağustos 2022

Dean’e gore, hata daha ilkin “kontrol edilmiş ve hazır” olduğu söylenen bir düğümde ortaya çıkarıldı.

Dean, hatanın uyumsuz çatallar oluşturduğunu ve zincir yoğunluğunu azalttığını söylemiş oldu. Hata, Cardano Operator destekçileri havuzu, ATADA Stakepool ve Pooltoll tarafınca zincirleme bir araştırmayla ortaya çıkarıldı.

Soruşturma, problem olarak 1.35.2 sürümünün ve 1.34.1 sürümünün keşfedilmesine yol açtı.

Dean, operatörlerin çoğunun “bir Vasil HFC vakasını simüle etmek için kontrol ağında 1.35.2’ye” iyi mi yükselttiğini altını çizdi ve 1.35.3 sürümünün zincirle senkronize olmamasına niçin oldu.

Dean’e gore, 1.35.3 sürümü şu anda testnet benzer biçimde bir blok geçmişi olmayan (oradaki tüm önceki Cardano HFC vakalarından geçmiştir) yada üstünde oldukca düğümlü sürüm bloklarının simülasyonu olmayan “iki ‘yeni” testnet’te kontrol ediliyor. zincir.”

Dean, Vasil hard forkunun “acil etmesi”nin onu huzursuz ettiğini belirtti. Cardano ağının bir “nükleer kayaya” çarpmaya yakın bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Girdi Çıktı mühendisliği departmanından ve Charles Hoskinson’dan kontrol ağının başlatılması esnasında açıklanmış olduğu benzer biçimde uygun Yıkım Kurtarma araçlarını dağıtmasını istiyor.

Cardano Muhteşem Durum Kurtarma planı, uzun soluklu ağ genelinde bölümler yada uzun soluklu küresel kesintiler için azaltma sürecine haizdir.

Hosinkson yanıtlıyor

Charles Hoskinson, testnet sürümü 1.35.2’de topluluğun hata haberlerine verdiği tepkiye cevap verdi.

Bu videoların etrafta dolaştığını görmek, işlerin 1.35.3 ile aceleye getirildiğini görmek garip ve kaygı verici. Söz mevzusu kod, DPT’ler dahil hepimiz tarafınca aylarca kapsamlı bir halde kontrol edilmiştir. Testnet’te problem olan kod kaldırıldı.

– Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) 19 Ağustos 2022

Hoskinson’a gore, bahis havuzu operatörlerinin yükseltmesini çevreleyen gürültü garip ve “kontrol ağında problem olan kod kaldırıldı” dedi.

Hoskinson, topluluğun Vasil hard fork’un piyasaya sürülmesini geciktirmeye karar verebileceğini, sadece bu kararın Dapp geliştiricileri için buna değip değmeyeceğini merak ettiğini söylemiş oldu.

Ayrıca, bazı Cardano topluluğu üyeleri Hoskinson’ın yorumunu doğru bir halde almadı, sadece Hoskinson onları düğümlerini 1.35.3 sürümüne yükseltmeye çağırdı.

Cardano’nun Vasil yükseltmesi iki kez ertelendi. Hoskinson, testin üç yeni yazılım sürümünün geliştirilmesiyle üç ayrı hatayı ortaya çıkardığını ortaya çıkarmıştı.

Gösterilen: Cardano, Teknoloji

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir