Cardano kurucusu, ADA token yakma savunucularının niçin “aptallıkla tüketildiğini” soruyor

Cardano token yakma mevzusundaki topluluk anlaşmazlığında, Input Output CEO’su Charles Hoskinson, uygulamanın değersiz olduğu görüşünü tekrardan öne sürdü.

Aşağılayıcı fakat keyifli bir tonda konuşan Cardano’nun kurucusu, uygulamanın savunucularına yaşam seçimlerini derinlemesine düşünmeleri ve kendilerine niçin “aptallık ve hırsla tüketildiklerini” sormaları için yalvardı.

Yakmanın sonuçsuz bir çaba bulunduğunu anladıktan sonrasında, fikrin savunucularının topluluğun parasını yok etmeyi teklif ettikleri için “bağışlanmaları” icap ettiğini söyleyerek devam etti.

“İşin bittikten sonrasında geri gelmeni ve sadece yeni bir netlik ve içgörü seviyesine ulaştıktan sonrasında, paralarını yok etmeyi önerdikleri için tüm Cardano topluluğundan af dilemeni isterim.”

Jeton yakma, birinin mülkünü yok ediyor

13 Haziran’dan bu yana Cardano, 0,40 ila 0,59 dolar içinde dar bir işlem aralığında yakalandı. Çözüm olarak, topluluktaki bazı kişiler, kıtlığı çoğaltmak ve fiyat artışını tetiklemek için token yakmayı önerdi.

@PerAsperaVinco, fikre destek toplamak için ADA belirteçlerini yakmanın birinin mülkünü yok etmekle aynı şey olduğu iddiasını reddetti.

“Analoji doğru bile değil; daha oldukça, geri kalanını olduğundan daha kıymetli hale getirmek için parça mülkiyetini yok etmeye benzer. [the] orijinal.

Sadece Hoskinson, etrafta “yüzen Ada’nın büyülü bir rezervi” olmadığını açıkça belirtti. Ve bu yanan jetonlar, jeton sahiplerinin kendi yığınlarını yok etmelerini yada jetonlara el konulmasını gerektirecektir.

İnsanlar, Ada’nın orada yüzen büyülü bir rezervi olmadığını kavrayamadığında, cehaletin şaşırtıcı gücü ortaya çıkar. Tüm Ada sahiplerinin, gerçek kişilerin elindedir, onu yakmak için onlardan alınıp imha edilmesi gerekir https://t.co/kGzwFyg3nS

– Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) 31 Ağustos 2022

Token yakma, Cardano’nun yolu değil

ADA yakma terimi geçmişte birçok kez gündeme geldi. Geçen Kasım ayında Hoskinson mevzuya değinerek, yanmanın taraftarların istediğini elde edmeyeceğini söylemiş oldu.

Cardano’nun kurucusu, son yorumlarına benzer şekilde, ADA’yı yakmanın başka birinin kaybedeceği anlamına geldiğini söylemiş oldu. Ek olarak, belirteç yakma, ekosistemin belirteçlerinde yerleşik değildir. Ek olarak, projenin istikrarın dahil edilmesi olan blok zinciri yaklaşımına da destek olmaz.

“Seneler ilkin belirlenen para politikasını kurcalayarak tüm kripto para biriminin para politikasının bütünlüğünü bozuyorsunuz ve bu toplumsal sözleşme, ekosisteme giren insanların dört senelik satın alma kararları tarafınca inşa ediliyor.”

Bununla, Cardano’nun felsefesine sadık kalmış olarak, Hoskinson, temellerin ve gerçek dünya problemlerinin çözülmesinin daima kısa ömürlü hileleri yendiğini söylemiş oldu.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir