Cardano kurucusu Vasil hard fork gecikmesini ele alıyor; kullanıma sunma ‘oldukca daha uzun olmamalı’ diyor

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Vasil hard fork’taki gecikmeyi gidermek için 1 Ağustos’ta bir video yayınladı.

Plutus programlama dilinde ve düşünce birliği protokolünde değişim gerektirdiğinden Vasil’in bugüne kadarki en iddialı yükseltme bulunduğunu söylemiş oldu. Bu, önceki sürümlere kıyasla daha kapsamlı kontrol gereksinimleri anlamına geliyordu ve aksiliklere yol açıyordu.

Video mesajında ​​revize edilmiş bir sunum zamanı verilmedi.

Vasil ikinci kez ertelendi

Vasil, Basho ölçeklendirme çağına giriyor ve zincire optimizasyon ve ölçeklendirme avantajları getirmek için çeşitli yükseltmeler içeriyor.

Ağ yükseltmesi başlangıçta Haziran ayının sonunda yayınlanacak şekilde planlanmıştı. Bununla beraber, Terra’nın patlamasıyla ilgili endişeler, ek testler yapılmasını gerektirdi ve son zamanı Temmuz ayının sonuna kadar uzattı.

28 Temmuz’da gösterilen son olarak Cardano360’ta ikinci bir gecikme duyuruldu. Giriş Çıkışı (IO) Teknoloji Müdürü Kevin Hammond, bunun kontrol esnasında keşfedilen hatalardan kaynaklandığını söylemiş oldu. Önceliğin “kesinlikle doğru” bir nihai ürün göndermek bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Cardano takip edenleri, genel olarak, askıya alma mevzusunda anlayışlı ve anlayışlıydı ve birçoğu, güvenlik ve sağlam operasyonun hedef tarihlere ulaşmaktan daha tehlikeli sonuç bulunduğunu kabul etti.

Cardano kurucusu daha çok ayrıntıya giriyor

Gecikmeyle ilgili daha çok detay veren IO CEO’su Charles Hoskinson, testlerin yazılımın üç yeni sürümünün geliştirilmesiyle sonuçlanan üç ayrı hatayı ortaya çıkardığını söylemiş oldu. Son olarak yazılım sürümü olan 1.35.3, Vasil’e yükseltmek için “sert çataldan kurtulacak sürüm olacak benzer biçimde görünüyor”.

Cardano’nun kurucusu, detaylı bir cevaba girmeden, Eliptik Eğri Dijital İmza Algoritması (ECDSA) ilkellerinin “olmaları ihtiyaç duyulan yerde olmadıklarını” söylemiş oldu. Sadece, Vasil ile beraber gönderilmesi planlanan tavsiye edilen Cardano İyileştirme Önerileri (CIP’ler) “ [looking] oldukça iyi.”

“Yapılacak büyük bir retrospektif var, sadece uzun ve kısa olan, birkaç öteki şeyin yanı sıra ECDSA ilkellerinin tam olarak olmaları ihtiyaç duyulan yerde olmadığı. Dolayısıyla bu özelliğin bir kenara bırakılması gerekiyor.”

ECDSA, fonların yalnızca gerçek sahibi tarafınca harcanabilmesini elde eden bir süreci ifade eder.

Hoskinson, bir hatanın keşfedilmesinin bir düzeltmenin dağıtılmasını gerektirdiğini ve düzeltmenin de doğrulanması icap ettiğini ekledi. İşlem hemen sonra kontrol hattından geçerek gösterim gecikmelerine niçin olur.

Sadece, kullanıma sunma aşamasında ve yeni hataların keşfedilmesi engelleniyor, “oldukca daha uzun olmamalı”.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir